Microsoft, xCloud ile Milyonlarca Kullanıcıya Ulaşacak

0 Yorum · 265 Görüntüleme

Konsol pazarının belli bir sınırı var, bundan dolayı Microsoft yeni akış sistemi xCloud ile bu sınırların ötesine geçmeyi planlıyor.


Microsoft, oyun sektöründe gelecekte daha iyi yerlere gelebilmek için çok cesur planları var. Bu yıl Xbox Series X'i piyayasa sürmenin yanı sıra Microsoft, yalnızca konsol pazarından çok daha büyük bir kitleye ulaşmak için oyun akış hizmeti xCloud'u da piyasaya sürecek. 

Şirketin yetkililerinden Spencer, Xbox Live'ın Xbox, PC, Nintendo Switch, iOS ve Android dahil olmak üzere tüm platformlarda aylık yaklaşık 100 milyon oyuncu ile çok iyi bir yerde olduğunu belirtti. Nintendo Switch'te Minecraft oynayan kişilerin, oyunu Nintendo'nun konsolunda oynamak için bir Xbox Live hesabı oluşturmaları gerekiyor. PS4 Minecraft oyuncularının ise aksine herhangi bir Xbox Live hesabına ihtiyaçları yoktur, ancak çapraz platformu kullanabilmeleri için bir hesapa sahip olmaları gerekiyor. Microsoft, özellikle Minecraft sayesinde PS4'teki en büyük yayıncılardan biri durumunda.

Daha ileriye baktığmızda Spencer, xCloud'un Microsoft'un daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmak için kritik bir detay olduğunu söyledi. Basitçe söylemek gerekirse, konsol pazarı her geçen gün gelişiyor ve bununla birlikte birçok kullanıcı konsol satın alabiliyor veya almak istiyor. xCloud ile Microsoft, Xbox'ı dünyadaki milyarlarca mobil cihaza getirecek.

"İnsanların oyun oynamak isteyebilecekleri her yerde olmalıyız" dedi. "Ve xCloud stratejimiz, insanların bir Xbox oyunu oynayabilecekleri herhangi bir yerde, bunu yapabilmemizi sağlıyor."

Spencer, Microsoft'un xCloud desteği ile ilgili çeşitli cihaz üreticileriyle görüşmelerin sürdüğünü ancak şu an için henüz bir detay veremeyeceğini de sözlerine ekledi.

Oyun geliştiricileri için, xCloud'a yapılan bu genişleme büyük bir sorun olabilir çünkü stüdyolar normalde olduğu gibi çeşitli platformlar için oyunlar geliştiriyor, ancak bunun yanı sıra oyunları çok daha büyük kitlelere ulaşabilir.

xCloud şu anda beta sürümündedir, ancak önümüzdeki dönemlerde resmi olarak yayınlanacak. Buna ek olarak, Game Pass xCloud aracılığıyla kullanılabilir, böylece insanlar kütüphanelerinden telefonlarına oyun akışı sağlayabilecek. 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!