Mount & Blade II: Bannerlord Çıkış Tarihi Belli Oldu

Yorum · 136 Görüntüleme

Merhaba değerli Gamer ailesi ve ziyaretçiler. Bugün size Bannerlord hakkında bir kaç bilgi paylaşacağım.


Yıllardır geliştiriliyor olan ve tüm hayranlarının sakinlik içerisinde büyük bir sabırla ile beklediği Mount & Blade II: Bannerlord için artık bir çıkış tarihi var. Ankaralı oyun stüdyosu olan Taleworlds tarafından geliştirilen oyun, Gamescom 2019’da bu kez erken erişim tarihini verdi.

Gerçekçi savaş atmosferi ve gerçekçi oyun dinamiklerine odaklanan Mount & Blade II: Bannerlord, Mart 2020’de erken erişimle birlikte oyunculara açılacak. PS4 ve Xbox One için de gelecek oyunun, erken erişim süresi

Bannerlord'un atmosferi nasıl olacak?

Bannerlord’da değişen mevsimlere göre, her mevsimin farklı bir atmosferi olacak. Yayınlanan yapımcı günlükleri videolarında, bu mevsim döngüsünün oyunun atmosferinde nasıl değişiklikler yaptığı görülebiliyor. Her mevsimin kendine has renk tonu ve hava şartları olacak. Tabii atmosferin değiştiğini görmek için illa mevsimlerin değişmesini beklemeye de gerek yok. Zira oyunda bulunan her ülkenin, kendine has coğrafi koşulları ve mimari yapısı da olacak. Böylece bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat ettiğimizde, atmosferdeki değişikliği de bariz bir şekilde görebileceğiz.

Kan Efektleri

Düşmanımızı yaraladığımızda ya da karakterimiz yaralandığında çıkan kan, kalkanımıza, üstümüze, hatta çevreye saçılabiliyor. Girdiğimiz savaşlardan sonra, üstümüzün başımızın kandan görünmediği anlarla sıkça karşılaşacağız anlaşılan.

Hasar sistemi nasıl olacak?

Oyundaki hasar sisteminde de, bir takım değişiklikler var. Yakın dövüş silahları için üç farklı darbe sistemi olacak. Darbe, delip kesme ve savurma. Kullandığımız silaha ve rakibimizin zırh durumuna göre, verdiğimiz saldırı hasarı da değişecek. Silahı savurma hızının da hasar durumuna ekleneceği yeni hasar sisteminde, her darbede farklı hesaplanan fiziğe dayalı bir hasar sistemi geliştirildi. Tabii Bannerlord için geliştirilen silah yapma arayüzüyle, oynayış şeklinize en uygun silahı tasarlamak da size düşüyor.

Kuşatma ve Savunma

Taleworlds’un, haftalık blog’larında paylaştığı bilgilere göre yapımcı firma, Bannerlord’da geliştirilecek kuşatma ve savunma stratejileri üzerine, oldukça kafa yoruyor. Öncelikle, savunan ve saldıran taraf, çeşitli savunma ve saldırı silahları kullanabilecek. Savaştan önce belirli yerlere kurulacak ekipmanları üretmek belirli zaman alacak. Örneğin, saldırıda kullanabileceğiniz iki çeşit mancınığın, ateş atan versiyonunu inşa etmek, daha fazla zamana mal olacak. Bu inşa süreci de, kuşatmanın uzamasına ve savunma tarafına destek birimlerin gelmesine sebep olabilecek. Savunma ve saldırı tarafı, mancınık, kuşatma kuleleri, koçbaşı, balista ve trebüşe gibi çeşitli kuşatma silahları kullanabilecek. Kuşatma kulesi, koçbaşı gibi saldırı silahları, aynı zamanda yıkılabilir olacak. Yani kuşatma kulesinde artık eskisi kadar güvende hissetmeyeceğiz. 

Bannerlord’da bulunacak kalelerin de seviyeleri olacak. 1. seviye kaleler, 2 seviye daha yükseltilerek, surları geliştirilebilecek. Daha geniş birlik düzenleri için kritik noktalara daha derin duvarlar ve daha yüksek kuleler yapılarak 3. seviye kale haline getirilebilecek. 1. seviye kalelerin kapılarını, koç başlarıyla yıkmak kolay olacak iken 3. seviye kaleleri ele geçirmek daha derin bir strateji gerektirecek.

Mount & Blade Nedir?

Mount & Blade, aksiyon rol yapma video oyunudur. Oyunun ilk serisi Ocak 2009'da bir Türk şirketi olan TaleWorlds Entertainment tarafından yapıldı ve geliştirildi dağıtımını ise Paradox Interactive üslendi ve 30 Mart 2010'da yayınlandı. 


Yazar


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!