Nintendo, Geliştiricilerden Oyunlarını Yaklaşan Switch Donanım Yenilemesi İçin 4K\ya Hazır Hale Getirmelerini İstiyor

0 Yorum · 2357 Görüntüleme

Nintendo, geliştiricilerden oyunları 4K destekli hale getirmelerini istiyor.


Nintendo'nun bir sonraki Switch konsolu görünüşe göre çözünürlük açısından büyük yeniliklere imza atacak.

Yeni yayınlanan bir Bloomberg raporuna göre Nintendo, Switch oyunları üzerinde çalışan geliştirici şirketlere "4K okuma" yapmalarını tavsiye etti. Bunun, önümüzdeki yılın başlarında mağaza raflarına çıkacağı bildirilen Switch'in yaklaşmakta olan donanım revizyonuyla bağlantılı olduğuna inanılıyor. Bu gizemli yükseltme hakkında veya mevcut temel modeli tamamen değiştirip değiştirmeyeceği konusunda pek fazla şey bilinmiyor.

Bununla birlikte, raporlar daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağını ve yuvaya yerleştirildiğinde 4K çıkışı destekleyeceğini gösteriyor. Bu açıkça CPU ve GPU için bir destek gerektirecektir, ancak bir kez daha belirtmek gerekiyor ki ayrıntılar şu an için henüz bilinmiyor.

Nintendo bu hamlelerle birlikte, Switch'e olan talebin mali yılın sonuna kadar (Mart 2021) yüksek kalmasını bekliyor. Bu nedenle şirket, pazarı tatmin etme umuduyla üretimi bir kez daha artıracak. Nintendo, mali yılın sonuna kadar 30 milyon adet sevk etmeyi bekliyor.

Aslında, ortaya atılan bu tahminler yersiz değil. Nintendo, Animal Crossing: New Horizons'tan çok uzakta bir yıl geçirdi. Bu yılki Super Mario'nun 35. yıldönümünü kutlamak için Nintendo, klasik Mario oyunlarının yeniden düzenlenmiş versiyonlarını yayınlıyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!