Nintendo Switch Hesapları Hacklendi mi? Nintendo Cephesinden Açıklama Geldi!

0 Yorum · 2060 Görüntüleme

Nintendo, geçtiğimiz gün yaklaşık 160 bin Switch hesabının siber saldırıya uğradığını açıkladı.


     Son zamanların en popüler oyun konsollarından birisi Nintendo Switch, geçtiğimiz gün büyük bir siber saldırıya uğradı. Nintendo tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 160 bin Nintendo Switch hesabının siber saldırıya maruz kaldığı ve Nintendo Ağ Kimliği sayesinde Nintendo hesaplarına giriş yapma özelliğinin devre dışı bırakıldığını belirtti.

      Nintendo, 160 bine yakın Switch hesabını etkileyen siber saldırının hemen ardından Nintendo Ağ Kimliği (NNID) özelliğini kullanarak giriş yapmayı devre dışı bıraktı. Nintendo, giriş yapılırken kullanılan ID'lerin ve şifrelerin üçüncü kişiler tarafından ele geçirildiğini ve bu saldırının Nisan ayının başından beri devam ettiğini açıkladı.

     Nintendo, e-postalar, kullanıcıların takma adları, doğum tarihleri ve cinsiyet gibi özel kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiğini bildirdi. Ayrıca şirket, Nintendo hesaplarının kullanılarak yapılan alışverişlerde kredi kart bilgilerine erişilmediği doğruladı. Şirket, kullanıcılara kısa bir süre içerisinde çift aşamalı doğrulama sistemine geçmelerini önerdi.

      Bu eski Nintendo Ağ Kimlikleri (NNID, şu an Wii U ve 3DS cihazlarında kullanılıyor. Ancak Nintendo'nun Switch'te kullandığı hesaplar ise NNID'ler ile eşleştirilebiliyordu.

       Bu arada, Nintendo, yaptığı açıklamanın devamında NNID ve Nintendo hesabı için aynı şifreyi kullananlara, hesaplarıyla My Nintendo Store ve Nintendo e-Shop'ta yasadışı işlemler yapılmış olabileceğini belirtti. Konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşacağız.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!