Nintendo Switch Lite Açıklandı; Fiyatı, Çıkış Tarihi, Belirtilen Özellikleri

0 Yorum · 128 Görüntüleme

Nintendo'nun yeni Switch Lite'ı daha küçük, daha ucuz ve biraz daha az yetenekli. Özetle Nintendo Switch Lite, tanıdığımız ve sevdiğimiz Nintendo Switch'in küçük, taşınabilir bir versiyonudur.


Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite

Nintendo, Switch'in yeni bir versiyonunu açıkladı. Nintendo Switch Lite, 200 dolar gibi daha ucuz bir fiyat etiketine sahip. Tabii bunun için mevcut Switch modelinin bazı özellikleri feda edilmiştir. 20 Eylül'den itibaren satışa sunulacak.

Switch Lite, 720p çözünürlükte görüntülenen 5.5 inçlik bir ekrana sahip. Bu, orijinal Switch'in 6.2 inç ekranından biraz küçük olduğu anlamına gelir. Ek olarak, Switch Lite TV'lere USB-C ve HDMI ile bağlanamaz. Bu, Switch Lite'ın orijinali gibi bir melezin aksine tamamen taşınabilir bir platform olarak konumlandırıldığı anlamına gelir.

Kulaklık bağlantı noktası hala mevcut. Bluetooth kulaklık desteği ne yazık ki eklenmemiş ve tuş düzeni büyük ölçüde değişmemiş. Ama, Switch Lite artık ayrılabilir Joy-Con kontrolörüne sahip değildir. Dahası, Switch Lite’ın sesi veya IR hareket sensörleri olmayacak. Joy-Con kontrolörleri hala Switch Lite'a bağlanabilir. Nintendo, geleneksel bir D-pad için Joy-Cons'ta yön girişi olarak kullanılan dört küçük tuşu değiştirdi.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, Nintendo Labo'nun Switch Lite'ın daha küçük olması nedeniyle işe yaramamasıdır. Switch Lite mat plastiktir.

Switch Lite 20 Eylül’de yayınlandığında, gri, sarı ve turkuaz renklerinde sunulacak.

Nintendo Switch Lite Özellikleri

Nintendo Switch Lite Özellikleri

Switch Lite

Switch Lite
Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!