NVIDIA GeForce Now, Turkcell Gameplus İşbirliği ile Türkiye Sunucularına Geliyor

0 Yorum · 562 Görüntüleme

Günümüzde gittikçe daha fazla yer bulan bulut oyun teknolojisinin öncülerinden olan NVIDIA’nın GeForce Now projesi, Turkcell Gameplus işbirliği ile beraber Türkiye’deki sunucularda yerini alacak.


Kullanıcı Sunucu Oyun Bilgisayarı zincirlemesinden oluşan bulut oyun teknolojisi, kullanıcının bilgisayarı üzerinden vermiş olduğu komutu bir sunucuya, sunucudan da yüksek teknolojili bir oyun bilgisayarına aktarması ile çalışmaktadır. Zincirleme, baştan sona ve sondan başa olarak sürekli tekrar eder. Bu teknolojiden yararlanmak için ise yüksek teknolojili bir bilgisayara sahip olmak gerekmez fakat iyi bir internet altyapısına sahip olmak gereklidir.

Günümüzde Türkiye’de de tercih edilen ve bulut oyun teknolojisinin öncüsü olan GeForce NowTürkiye’deki kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmak için Turkcell Gameplus ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma neticesinde hem Türkiye’deki kullanıcılar internetleri ile tam verim alacakhem de bulut oyun teknolojisinin yaygınlaşması hız kazanacak. Bu sayede herhangi bir bilgisayar ile 1080p ve 4K gibi çözünürlüklerde60 FPS oyun oynamak mümkün olacak.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan yaptığı açıklamalarda bulut oyun sektörününoyun dünyasını kökünden değiştirebilecek bir teknolojiye sahip olduğu belirtti'Bu sektörün önde gelen isimlerinden olan NVIDIA ile iş birliğine girerek, NVIDIA GeForce Now powered by Gameplus aracılığı ile günümüzdeki oyuncuların büyük masraflar yapmadan güncel oyunlara erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayedeTürk oyun sektörü gelişirken, pazarın öncüleri arasında yer almayı planlıyoruz.' ifadelerini kullandı.

5G hız teknolojisiyle de alakalı açıklamalarda bulunan Erkan'5G teknolojisi ile beraber, bulut oyun teknolojisi daha da yaygınlaşacak ve hız kazanacak. Online oyunlarda hız büyük bir önem taşımakta ve biz de 5G'ye geçiş ile birlikte tüm dünyaya örnek olacak bir şekilde kullanıcılarımıza hizmet vermeyi planlıyoruz.' şeklinde ekledi.

www.gameplus.com.tr üzerinden ön kayıtları şu anda yapılmakta olan NVIDIA GeForce Now powered by Gameplus, aylık ve yıllık olarak abonelik modelleri ile çalışacak. Epic Games StoreSteamUplay ve bazı Electronic Arts oyunları gibi birçok platformdaki oyunlar da NVIDIA GeForce Now powered by Gameplus üzerinde oyunseverler ile buluşacak.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!