Oculus Quest 2, Facebook Tarafından Sızdırıldı

0 Yorum · 853 Görüntüleme

Merakla beklenen Oculus Quest 2'in birçok detayı Facebook'un Blueprint web sitesinde ortaya çıktı.


Bilindiği üzere, ünlü teknoloji şirketi Facebook bu hafta içerisinde merakla beklenen Oculus Quest 2'yi resmi olarak tanıtacak.

Facebook Connect'in (eski adıyla Oculus Connect) önünde, bu Çarşamba, şirketin daha büyük donanımlarından biri ortaya çıktı. Bu, hiç kimseyi şaşırtmayacak olan, Oculus Quest'in yeni bir versiyonu. Basitçe Oculus Quest 2 olarak adlandırılan yeni ürünün ayrıntıları Facebook'un Blueprint web sitesinde ortaya çıktı. Liste, iki tanıtım videosunda açıklanan kulaklığın teknik özelliklerini ve tasarım yükseltmelerini içeriyor. Bu ayrıntılardan bazıları bilinmiyorken bazıları ise resmi olarak açıklanmıştı.

Sızan resmi açıklamaya göre Quest 2 daha hafif, daha küçük bir kulaklıktır. Ekranı, göz başına yaklaşık 2K (orijinaline göre piksellerde %50 artış) ve daha hızlı Qualcomm Snapdragon XR2 CPU ile daha keskin bir çözünürlüğe sahiptir. Yükseltilmiş ekipman ayrıca 6GB RAM ve 3D konumsal ses ile birlikte geliyor. Kontrolörler de daha rahat olması için yenilendi.

Quest 2, 256GB'lık bir yapılandırma ile satışa sunulacak, ancak temel model için varsayılan depolamanın ne kadar olacağı henüz belli değil. Mevcut tüm Quest oyunları, Quest 2'de çalışacak ve PC'de de kullanılabilmesi için Oculus Link'i de destekleyecek.

Ne yazık ki, ortaya çıkan bu detaylarda herhangi bir çıkış tarihi veya fiyat bilgisi yer almıyor, ancak önceki raporlar bunun Facebook Connect ile aynı gün satın alınabileceğini öne sürüyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!