Oyun Haritalarının Büyüklükleri

Yorum · 56 Görüntüleme

Söz konusu açık dünya oyunları olunca birbirinden farklı birçok harita çıkıyor karşımıza. İşte o haritaların büyüklük sıralaması.


Grand Theft Auto III Haritası

Grand Theft Auto III Haritası

Haritalar, şüphesiz oyunların en önemli kısımlarından biri. Oyuncular oyunların içeriklerine nasıl önem veriyorlarsa, haritalara da en az o kadar önem veriyorlar. Harita ne kadar güzel olursa oyun o kadar ilgi çekici geliyor. Söz konusu açık dünya oyunları olunca birbirinden farklı birçok harita çıkıyor karşımıza. Büyüğünden küçüğüne kadar, çeşit çeşit…

Oyun şirketleri, oyuncuların ilgisini kaybetmemek için yeni haritalar yapıyor. Aslında sadece oyunlar değil haritalar da yarış içinde. Her defasında daha iyisini yapmak için büyük emek harcanıyor.

Haritaların zorluğu oyunların da zorluk derecesini belirliyor. Kimileri büyük haritaları severken kimileri de büyük haritaların yorucu olması sebebiyle küçük haritaları seviyor.

Bu muhteşem dünyanın en küçük haritalı oyunu 9km2'lik yüzölçümü ile Grand Theft Auto III. Ardından 14km2'lik yüzölçümü ile aynı serinin Vice City oyunu geliyor. Mafia oyunu da 31km2'lik haritasıyla en küçük üçüncü oyun oluyor. Grand Theft Auto: San Andreas 36km2, The Elder Scrolls V: Skyrim 37km2'lik yüzölçümüyle listenin ilk beşine giriyor.

Listenin en büyük haritası ise sürpriz bir isim. Öğrenmek için YouTube kanalımızdaki videoyu izleyebilirsiniz. İşte linki. Oyun Haritalarının Büyüklükleri


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!