Playstation 5'te Playstation 4 Oyunları Oynanabilecek

Yorum · 4 Görüntüleme

Sony'nin bu sene içerisinde çıkartmayı planladığı Playstation 5'te Playstation 4 oyunlarının çalışması için çalışmaların sürdüğü açıklandı.


       Oyun dünyasının son zamanlardaki en popüler konularından birisi olan Playstation 5 ile ilgili geçtiğimiz günlerde resmi olarak önemli duyurular yapılmıştı. Bu duyuruların arasında yeni nesil oyun konsolunun donanımsal özellikleri ve PS4-PS5 uyumluluğu yer aldı.

        Playstation'ın önemli isimlerinden birisi olan Mark Cerny yaptığı açıklamada, sadece belli Playstation 4 oyunlarının Playstation 5 üzerinden oynanabileceğini açıklamıştı. Fakat ilerleyen günlerde Sony cephesinde önemli bir gelişme yaşandı ve birçok Playstation 4 oyununun Playstation 5 üzerinde oynanabileceğini açıkladı.

       Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlede Mark Cerny yaptığı açıklamasında, Playstation 4  ve Playstation 4 Pro'ya ait oyunların daha yüksek hızlarda ve performanslarda oynanabilmesi için kodlarda çeşitli değişikliklerin yapıldığını belirtmişti. Ayrıca şu ana kadar Playstation 4'te ki en popüler 100 oyunun Playstation 5'te de oynanabilmesi için çalışmaları olduğunu açıklamıştı.

       Bu gelişmeler üzerine konuyla alakalı bir açıklama yapan Sony, bu oyunları çeşitli testlerden geçirdiklerini ve birçoğunun Playstation 5'te de oynanabildiğini açıkladı. En dikkat çeken detay ise bu testlerden 4000'e yakın Playstation 4 oyununun geçmiş olması. 

     Sony yaptığı açıklamanın devamında ise ilerleyen süreçlerde birçok oyunun daha bu testlere tabi tutulacağını ve yakın zamanda Playstation 5 ile ilgili yeni bilgilerin açıklanacığını belirtti. Kısaca yakın zamanda konsolla alakalı önemli bilgiler açıklanacak. 

      Eğer Sony, Playstation 5'te geriye uyumluluk konusunda başarılı olursa en önemli rakibi Xbox Series X'in önüne geçebilir. Konuyla alakalı açıklamalar oldukça sizlerle paylaşacağız.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!