Playstation 5 İçin Onaylanan Tüm Oyunlar

0 Yorum · 160 Görüntüleme

Bu yazımızda, şu ana kadar Sony'nin yeni nesil oyun konsolu olan Playstation 5 için onaylanmış tüm oyunların listesini bulabilirsiniz.


    PS 5 oyunlarının tamamı burada. Elbette, onları henüz oynayamayabilirsiniz, ancak yeni nesil PlayStation konsolu için onaylananlar bulunuyor. 2020'nin sonunda tanıtılması düşünülen PS5'in detayları ortaya çıktıkça geliştiricilerde oyunları üretmeye devam ediyor.

    Şimdiye kadar açıklanan oyunlar arasında Watch Dogs: Legion ve Ubisoft'un Gods and Monsters yer alıyor. Ghost of Tsushima ve Cyberpunk 2077'nin de kısa bir süre içerisinde PlayStation tarafından onlaylanması bekleniyor.

     Oyun odaklı bir etkinlik gerçekleşene kadar, tam olarak hangi oyunların PS5 için çıkış yapacağını söyleyemeyiz, ancak şu ana kadar hangi oyunların olacağına dair önemli fikirlerimiz mevcut. Bu amaçla, şu ana kadar onaylanmış tüm PS5 oyunlarını bu yazımızda bir araya getirdik.

 

Onaylanmış PS5 oyunları

Warframe

Warframe geliştiricisi Digital Extremes'in ana şirketi Leyou Technology, ücretsiz çevrimriçi bilimkurgu oyunu olan Warframe'in PS5 ve Xbox Series X'e geleceğini açıkladı.

Leyou Technology tarafından yayınlanan bir raporda şirket, "Warframe'i yeni nesil oyun konsolları ve diğer cihazlar gibi daha fazla platforma genişletmeye hazırlandığını" belirtti.

Ancak, Warframe'in ne zaman PS5 veya Xbox Series X'e ekleneceğine dair net bir tarih ve ayrıntı yok.

 

Gothic

 
 
Geliştirici THQ Nordic, 2001 yılında piyasaya sürülen Gothic oyununu yeniden geliştirerek PS5'e geleceğini doğruladı.
 
Nordic, "orijinal deneyime olabildiğince sadık kalmayı" ve oyun mekaniğini modernleştirmeyi planlıyor, ancak hayranlara oynanabilir teaser'ın oyuncu geri bildirimlerine yakından dikkat edeceğine söz verdi; geliştirici bu durumu "daha cesur ve daha az renkli bir dünya" sloganı ile duyurdu.
 
Oyun şu an için geliştirilme aşamalarının oldukça başlarında ve 2020'de görmeyi beklememeliyiz.
 

Assassin's Creed Valhalla

Ubisoft, Assassin's Creed serisindeki bir sonraki oyunun PS5 ve Xbox Series X'e geldiğini doğruladı.
 
Assassin's Creed Valhalla'da oyuncular klanlarını anavatanları Norveç'ten Dark Ages İngiltere kıyılarına taşıyan Viking akıncı Eivor'un rolünü üstleniyor. Ancak Saksonların direnişi tam bu durumu oldukça zorlaştıracak.
 
Bu yeni Assassin's Creed oyunu RPG öğelerini daha fazla bulunduruyor ve oyuncuların yerleşimler inşa etmelerine ve yönetmelerine, kaynaklar için kasabalara baskın düzenlemesine, ittifaklar kurmasına ve hatta karakterlerini özelleştirmesine izin veriyor.
 
Ubisoft, Assassin's Creed Valhalla oyununu ilk kez 7 Mayıs'ta Xbox Series X oyun etkinliğinde göreceğimi açıkladı.
 
 

Rainbow Six Siege

Ubisoft, Windows Central'a çevrimiçi birinci şahış nişancı türündeki Rainbow Six Siege'in PS5'te lansman gününden itibaren sunulmasını planlandığını doğruladı. Yeni nesil oyun konsollarına sahip olan oyuncuları düşünenen Ubisoft, oyunun konsollar arası çok oyunculu desteği bulunduracağını söyledi. Böylece PS5 sahipleri PS4 kullanıcılarıyla birlikte oynayabilecek.
 

Outriders

People Can Fly, yaklaşmakta olan üçüncü şahış nişancı oyunu Outrider'ların "Holiday 2020" de (bu yıl Ekim ve Aralık ayları arasında) PS5 ve Xbox Series X'e ekleneceğini doğruladı.
 
Henüz Outriders hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz, ancak geliştirici oyunu "orijinal, karanlık ve umutsuz bir bilimkurgu evreninde yeni nesil için RPG nişancı oyunu" olarka tanımladı.
 
 

The Lord of the Rings: Gollum

Mart 2019'da durulan Daedalic'in Gollum oyunu PS5 ve Xbox Series X için onaylandı.

Geliştirici Edge'e, Yüzüklerin Efendisi: Gollum'un "çarpıcı yeni nesil macera" olacağını doğruladı. Daha önce Daedlic, Gollum'un 2021'de PC ve "o sırada ilgili tüm konsol platformları" için piyasaya çıkacağını belirtmişti. Oyunun çapraz platform desteğine sahip olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ama oyun aslında ne hakkında olacak? Gollum, halka takıntılı yaratığa odaklanan aksiyon-maceradır. Daedlic'e göre, oyun "Gollum'un hikayesini efsanevi kitaplara sadık kalırken daha önce hiç görülmemiş bir perspektiften anlatılıyor."

 

Godfall

2019 Oyun Ödülleri'nde duyurulan Godfall, Gearbox'tan önemli detaylarla Destiny gibi görünen bir aksiyon RPG'dir. Oyunun nasıl görüneceğini tam olarak bilmiyoruz, ancak Gearbox'ın "looter shooter" ı Borderlands serisiyle popülerleştirdiği söylenebilir, bu yüzden oyun döngüsünün de tatmin edici düzeyde olacağını düşünüyoruz.
 
Ancak, Gearbox daha önce gerçekten bu tarz bir oyun geliştirmediği için oyunun nasıl görüneceğini ve grafiklerin Borderlands'ın grafikleri kadar tatmin edici olup olmayacağını zamanla göreceğiz.
 
Henüz net bir çıkış tarihi yok, ancak Godfall'un Playstation 5 ve Epic Games Store'e "Holiday 2020'e yakın geleceğini biliyoruz.
 

New Bluepoint Studios game

 
Yeni bir Bluepoint oyununun, Sony'nin yeni nesil konsolu için geliştirildiği belirtildi.

 

Bluepoint Studios, inanılmaz derecede iyi karşılanan Metal Gear Solid: HD Collection, Uncharted: Nathan Drake Collection gibi önemli oyunları geliştirilen bir ekiptir.
 
2019'un başlarında ortaya atılan iddialar, stüdyoda bir sonraki projenin klasik bir oyunun yeniden geliştirileceğini işaret ediyordu. Şu an için oyunla alakalı pek fazla detaya sahip değiliz ancak gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.
 
 

Watch Dogs: Legion 

 
 
 İlk kez E3 2019'da duyuruldu, Watch Dogs Legion başlangıçta Mart 2020 için onaylandı. Ancak Ubisoft, oyunun Nisan 2020'den Mart veya Nisan 2021'e kadar olan bir sonraki mali yıla erteleneceğini açıkladı. Yani Watch Dogs Legion için bir ay veya bir yıla kadar gecikme yaşanabilir.
 
Ancak bu gecikme, Watch Dogs Legion'un PS5 platformu içinde geliştirilebileceği ihtimalini ortaya çıkardı. Ve bu, 2019'un sonunda Ubisoft'un CEO'su Yves Guillemot tarafından resmen doğrulandığı gibi olacak.
 

Battlefield 6

 
Electronic Arts, Battlefield 6'nın 2021'de Xbox Series X ve PS5'e geleceğini doğruladı.
 
GameSpot'a konuşan EA, Battlefield 6'nın "yeni nesil platformlar tarafından oynanabilirliğini sağlamayı hedefledikliklerini" açıkladı. Battlefield 6'nın ne hakkında olacağı ve mevcut nesil konsollarda da mevcut olup olmayacağı konusunda henüz kararsızız, ancak yakın zamanda yeni gelişmeler olacağını düşünüyoruz.
 

Gods and Monsters

 
 
 Watch Dogs Legion gibi, Gods and Monsters'da Ubisoft'un PS5 için E3 2019'da duyurduğu ve 2020'nin başlarında ertelenen bir başka oyun oldu.
 
Gods and Monsters'ın Nisan 2020 ve Mart 2021 tarihleri arasında herhangi bir zamanda yayınlanacağını ve PS5'e kesin olarak geleceğini biliyoruz.
 
 

Rainbow Six Quarantine

 
Rainbow Six Quarantine ilk olarak Ubisoft'un E3 2019 basın toplantısında açıklanmıştı. Şu ana kadar kesin bir yayınlanma tarihi verilmedi, ancak o zamandan sonra oyun 2020-2021 yılları arasına ertelendi.
 
Bu nedenle, henüz bir çıkış tarihi bilmiyoruz, ancak bu gecikme oyunu PS5 lansmanına yaklaştırdı. Ve Ubisoft CEO'su Yves Guillemot'a göre, yeni nesil konsol için resmi olarak onaylanan bir dizi oyundan biri.
 
 

WRC 9

 
FIA Dünya Ralli Şampiyonası'nın son oyunu resmi olarak Xbox Series X ve PS5 için çıkacağı doğrulandı. Oyun, PC, Switch, Xbox One ve PS4 için Eylül 2020'de piyasaya sürülecek.
 
WRC Promoter genel müdürü Oliver Ciesla, "Yeni nesil oyun konsollarının piyasaya sürülmesi harika bir adım ve WRC 9'un bu tür platformlarda oyuncuların kullanımına sunulacak ilk ralli oyunu olacağından çok memnunuz" dedi.
 
Oyunun web sitesine göre, WRC 9, 2020 WRC Kenya, Yeni Zelanda ve Japonya'da 400 KM yolu barındırıyor. Ayrıca WRC 10 ve WRC 11 de onaylanmıştır.
 
 

Dying Light 2

Wccftech ile E3 2019'da yapılan bir röportaj sırasında, geliştirici Techland, yeni nesil oyun konsollar için Dying Light 2'nin çıkış yapacağını doğruladı.
 
Techland'ın baş teknoloji sorumlusu Pawel Rohleder, "Techland'ın her zaman yeni nesil konsollara önem verdiğini" belirtti. Bakalım ilerleyen günlerde Dying Light 2 ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak.
 

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!