PlayStation 5 Parçalarına Ayrıldı

0 Yorum · 588 Görüntüleme

Sony'nin Youtube kanalından paylaşılan bir videoda, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, mekanik tasarım başkan yardımcısı Yasuhiro Ootori tarafından parçalarına ayrıldı.


PlayStation 5'in oldukça güçlü ve şık bir konsol olduğu asla inkar edilemez ama bu hırçın çocuk içeriden nasıl görünüyor? Artık merak etmenize gerek yok çünkü Sony'nin mekanik tasarım başkan yardımcısı Yasuhiro Ootori'nin yeni yayınladığı video da, PS5 konsolu parçalarına ayrılıyor.

Sony tasarımcısı, mevcut nesle göre PlayStation 5 sisteminde görülen farklılıklardan bahsederek, donanımı daha sorunsuz ve çok daha sessiz hale getiren donanımda görülen büyük iyileştirmeleri gösteriyor. PlayStation 4 sistemlerinin bazen ne kadar gürültülü olabileceğine dair tüm capsler göz önüne alındığında, bu son bölüm çok hoş bir dokunuş:

Dikey, yatay, konsolu nasıl sergilemek istediğiniz tamamen size kalmış, ancak konsolun tabanını ayırmak için yatay olarak yerleştirmek gerekiyor. Ootori ayrıca portu ve sistemin havalandırma sistemini ortaya çıkartarak PS5'in aşırı ısınmasını ve gereksiz sesler çıkarmasını önleyen bölümleri gösteriyor.

Yan panelleri ve etkileyici soğutma fanını çıkardıktan sonra, Ootori portları ve iç kısımları temiz tutan hava giriş mekanizmalarını gösteriyor. Ayrıca gereksiz gürültüyü engellemek için eklenen bir başka materyal olan metal saç kasada videoda gözüküyor.

Güç kaynağı biriminden ısı emiciye kadar, PlayStation hayranları yukarıdaki videoda hepsini görebilir. Çok büyük olsa bile oldukça etkileyici olan PlayStation 5, 12 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!