PS4 Kumandası Şimdi Tamamen Steam Destekli

Yorum · 51 Görüntüleme

Steam şimdi Valve'nin PC oyun platformu için en son yama notlarına göre PS4'ün DualShock 4 kontrolcüsünü tam olarak destekliyor.


Steam şimdi Valve'nin PC oyun platformu için en son yama notlarına göre PS4'ün DualShock 4 kontrolcüsünü tam olarak destekliyor.Güncelleme ilk kez Ekim ayında açıklandı ve "Steam Kontrol Cihazları olarak aynı tür özelleştirme / konfigürasyon desteğine erişim" ekliyor. Bu, sonunda PS4'ün dokunmatik yüzeyinden ve jiroskop'tan yararlanıp bunları bir klavye, fare veya kontrol menüsü gibi hareket ettirecek şekilde eşleyeceğiniz anlamına geliyor.

Desteğin Mac tabanlı Steam kullanıcılarına yönelik olup olmadığı şu an belli değil.

Steam şimdi DualShock 4'ünüzü bir Steam Controller gibi okuyacak - oyunda oyun ikonları gamepad modunda ABXY kalacak ve özellikle oyun geliştiricileri oyunlarını düzeltmedikçe PlayStation şekil simgelerine geçmemelidir.

Ağustos ayı itibari ile Sony, DualShock 4 için kablosuz bir USB adaptörü ve streaming servisi PlayStation Now'ı PC'ye getirdi. Adaptör, PS4 kontrolörünü kablolu bir USB bağlantısı vasıtasıyla bir PC'ye bağlarken olduğu gibi çalışıyor. Her oyun DualShock 4 için işlevsellik sunmuyor ve bu da bu oyunlarla çalışmayacağı anlamına geliyor.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!