PS4'te PSN İsim Değiştirme

Yorum · 4 Görüntüleme

Çok istenen PSN isim değiştirme özelliği nihayet bu hafta PS4 kullanıcıları için yayında. Peki bu nasıl çalışıyor? Konuya bir göz atalım.


PS4'te PSN ID'nizi Nasıl Değiştirirsiniz?

PS4'te PSN ID'nizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Uzun zamandır bekelniyordu, ancak Sony nihayetinde en çok talep edilen PSN ID değişiklik özelliğini kullanılabillir yaptı. PS4 kullanıcıları artık PSN kimliklerini konsolun kendisi veya bir web tarayıcısı üzerinden istedikleri kadar değiştirme seçeneğine sahipler. Peki isim değiştirme işlemi nasıl yapılıyor?

PSN kimliğinizi ilk değiştirdiğinizde ücretsiz olacak, ancak sonraki her değişiklik için 10 $/8 £ ücret ödeyeceksiniz. Bir PlayStation Plus aboneliğiniz varsa, bu fiyatın yarısını ödeyeceksiniz. Bu nedenle her değişiklik size 5 $/4 £ fiyatına mal olacak. Daha önce de belirtildiği gibi, PSN ID değiştirme sayısı ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. PlayStation desteğine başvurarak her zaman ücretsiz bir önceki kimliğe geri dönebilirsiniz.

PSN kimliğinizi PS4'ünüz üzerinden değiştirmek için önce 'Ayarlar' sekmesine gidin ve 'Hesap Yönetimi'ni seçin. Oradan, 'Hesap Bilgileri'ni, ardından 'Profil'i ve nihayet 'Online ID'yi seçin. Kullanmak istediğiniz PSN kimliğini girin ve işlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Kimliğinizi bir web tarayıcısı üzerinden değiştirmek için önce PSN hesabınıza giriş yapın, ardından 'PSN Profili'ni seçin. PSN ID'nizin yanındaki 'Düzenle' butonunu tıkladığınızda, değiştirebileceksiniz. Değişikliği tamamlamak için kalan talimatları izleyin.

Daha önce belirtildiği gibi, PSN kimliğinizi yalnızca bir PS4 konsolu veya bir tarayıcı ile değiştirebileceksiniz; PS3 veya Vita’da bunu yapamazsınız. Ayrıca, alt hesap kimlikleri değiştirilemez. Kimliğinizi değiştirdikten sonra, arkadaşlarınızın değişikliği fark etmelerine yardımcı olması için eski ID'nizi profilinizde 30 güne kadar yeni ID'nizin yanında görüntüleyebilirsiniz.

Akılda tutulması gereken bir başka uyarı, tüm PS4 oyunlarının kimlik değişikliklerini desteklememesidir. 1 Nisan 2018’de veya sonrasında yayınlanan herhangi bir oyunda yeni kimliğiniz gösterilir. Ama son çıkan oyunlardan bir tanesinin bu özelliği tam olarak desteklemediği ortaya çıktı. PlayStation web sitesinde PSN ID değişikliklerini destekleyen oyunların tam bir listesi bulunabilir. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!