PS5’in Gerçek Boyutu Bir Fotoğraf İle Ortaya Çıktı

0 Yorum · 631 Görüntüleme

Sony'nin fabrika işçilerinin ellerinde bir PlayStation 5 tuttuğu fotoğrafı internette paylaşıldı. Böylece cihazın gerçek boyutunu görebildik.


ResetEra'da ilginç bir fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğraf sayesinde PS5'i gerçek koşullarda görme ve böylece gerçek boyutunu tanıma fırsatına sahip olduk. Fotoğrafta, kişilerden birinin elinde PlayStation 5 tuttuğu Sony fabrikasından üç çalışan gösteriliyor. Maalesef cihaz sadece önden görülebiliyor, ancak bununla bile boyutunu tahmin edebiliyoruz. Konsol, onu tutan adamın gövdesinden biraz daha küçük. Tabii ki fotoğrafın montaj olabileceğini ve Sony'nin yaklaşmakta olan konsolunu hiç göstermeyebileceğini akılların bir köşesinde tutmak gerekir.

Microsoft'un PS5’e rekabetçi konsolu olan Xbox Series X'in resmi boyutlarını belirtelim. Cihaz 30 santimetreden biraz yüksek (301 milimetre) ve yaklaşık 15 santimetre genişliğinde (151 milimetre) olacak. Bir süre önce, her iki cihazın boyutunu karşılaştıran bir görüntü ile Sony'nin konsolunun yaklaşık 8,5 cm daha uzun, ancak çok daha dar olacağı şekilde ortaya çıktı.

PlayStation 5'in resmi görünümü ilk olarak 11 Haziran'da Sony'nin konferansında açıklandı. Ayrıca konsolun geleneksel ve Blu-Ray sürücüsü içermeyen iki versiyonda piyasaya sürüleceğini öğrendik. Aynı şekilde DualSense pedleri için bir şarj istasyonu, uzaktan kumanda, kamera ve Pulse 3D kablosuz kulaklıklar gösterildi. PS5'in bu yıl tatil sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!