PS5 Oyunları DualShock 4'ü Desteklemeyecek, Ancak Diğer Aksesuarlar Uyumlu Olacak

0 Yorum · 214 Görüntüleme

PS4 DualShock denetleyicinizi PlayStation 5'inizde kullanmayı mı planlıyorsunuz? Üzücü bir haberimiz var


PlayStation 5 ile Sony, çevre birimlerinin yeni nesil konsolda nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak açıkladı. Bazı mevcut PS4 çevre birimleri PS5'te kullanılabilir olsa da, en önemli aksesuarlardan biri olan DualShock 4 kullanılamayacaktırç Çok benzer Xbox Series X ve Xbox One denetleyicilerinin aksine, DualSense'in önceki uyumluluğundan çok daha farklı olduğu görülüyor. Ancak, DualShock 4'ü kütüphanenizdeki eski oyunlar için kullanmaya devam edebilirsiniz.

PlayStation Blog'unda yer alan bir gönderide, PlayStation 5'in yeni özelliklerinden yararlanmak için PS5 oyunları, DualShock ile uyumlu olmayacaktır açıklamaları yapıldı.

PS4 DualShock ve lisanslı üçüncü taraf denetleyiciler, PS5'te desteklenen PS4 oyunlarıyla uyumlu bir şekilde çalışacaktır. Bununla birlikte, nesiller boyunca uyumlu olacak bazı aksesuarlar olacak. PlayStation Camera, PS VR kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak bir adaptörle PS VR destekli oyunlar için kullanılabilecek. Benzer şekilde, PS Move denetleyicileri ve PS VR Aim denetleyicisi, PS5'teki VR oyunlarında kullanılabilecektir.

Bildiğiniz üzere Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X'te yeni bir denetleyiciye sahip olacak. Ancak yapılan açıklamaya göre, Xbox One oyun kumandaları Xbox Series X ile uyumlu olacağı belirtildi.

PS5 Aksesuar Uyumluluğu

 

  • PS4 DualShock denetleyicileri (yalnızca desteklenen PS4 oyunları)
  • Lisanslı üçüncü taraf PS4 denetleyicileri (yalnızca desteklenen PS4 oyunları)
  • Özel çevre birimleri (lisanslı yarış direksiyonları, atari ve uçuş kumandaları)
  • Platinum ve Gold kablosuz kulaklıklar
  • USB veya ses jakına sahip üçüncü taraf kulaklıklar (kulaklıklı eşlik uygulaması yok)
  • PS Move ve PS Aim denetleyicileri (PS VR için)
  • PlayStation Camera (PS VR için)

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!