PSN ID Değişikliği PS4’e Sonunda Geldi

PSN ID Değişikliği PS4’e Sonunda Geldi

Sony’nin altı ay önce bu özelliğin nasıl çalışacağına dair duyurusu doğrultusunda, ilk PSN ID adı değişikliği ücretsiz. Ancak, sonraki değişiklikler oyunculara 9.99 dolara mal olacak, bu yüzden değişiklik yapmak isteyen herkesin PSN ID’lerinden %100 emin olmaları teşvik ediliyor. Tabii ki, PlayStation Plus’a abone olan oyuncular sonraki PSN ID değişikliklerinde% 50 indirim kazanacaklar ve Sony bir oyuncunun kullanıcı adlarını kaç kez değiştirebileceği konusunda bir sınır olmayacağını açıkladı.

 

Sony, PSN ID değişikliğinden sonra çevrimiçi arkadaşlarının kendilerini tanıyamayacağından endişe duyan oyuncular için, oyuncuların eski kullanıcı adlarını yenisiyle birlikte görüntülemesine izin verecek. Ancak, oyuncu eski kimliğini göstermeye veya göstermemeye karar verdiğinde, PSN ID adı değiştirme işlemi tamamlandığında başka ayar yapamayacağını hatırlamak önemlidir. Oyuncular ayrıca eski kimliklerini ücretsiz olarak geri alabilirler, ancak bunu yapmak için PlayStation desteğine başvurmaları gerekir.

 

Oyuncular PSN kimliklerini PS4 veya Sony’nin PlayStation web sitesi üzerinden değiştirebilirler. PS4’te, oyuncular Ayarlar> Hesap Yönetimi> Hesap Bilgileri> Profil> Çevrimiçi Kimliği’ne gidebilir ve değişikliği yapmak için sistemin talimatlarını takip edebilir. Öte yandan, değişikliği çevrimiçi yapmak isteyenler PSN Hesaplarına giriş yapabilir ve PSN ID’nin yanındaki düzenle düğmesini tıklayabilir.

Son olarak, Sony’nin duyurusu, oyuncuların hatırlaması gereken iki önemli noktayı netleştiriyor. İlk olarak, özellik yalnızca PS4 oyunlarında çalışıyor, bu nedenle isim değişikliği PS3 ve PS Vita’da kullanılamaz. İkincisi, ilk duyuruda, şirket 1 Nisan 2018 veya sonrasında yayınlanan tüm PS4 oyunlarının bu özelliği destekleyeceğini açıkladı.

 

Bununla birlikte, Sony, söz konusu tarihten sonra piyasaya sürülen her PS4 oyununun bu özellik göz önünde bulundurularak geliştirilirken, tüm oyunlarda kusursuz çalışacağını garanti edemeyeceğini söylüyor. Bu sayede Sony, oyuncuları herhangi bir değişiklik yapmadan önce test edilmiş oyunların listesini kontrol etmeye davet ediyor, ancak oyunculara Destiny 2 gibi “en aktif şekilde oynanan PS4 oyunlarının çoğunluğunun” özelliği destekleyeceği konusunda güvence verdi.