PUBG Mobile Dünyanın En Yüksek Hasılatlı Mobil Oyunu Oldu

Yorum · 19 Görüntüleme

Geçen ay 146 milyon dolardan fazla gelir elde etti. PUBG Mobile, aylık 100 milyondan fazla oyuncuyla sadece dünyanın en popüler mobil oyunu değil, aynı zamanda en büyük hasılatına sahip oyun.


PUBG Mobile Hasılatı

PUBG Mobile Hasılatı

PUBG Mobile, aylık 100 milyondan fazla oyuncuyla sadece dünyanın en popüler mobil oyunu değil, aynı zamanda en büyük hasılatına sahip oyun. The Financial Times tarafından bildirilen analist rakamlarına göre geçen ay 146 milyon dolar gelir elde etti.

Bu rakamlar yalnızca PUBG Mobile'daki oyuncular tarafından satın alınan ürünlerden ve skinlerden değil, aynı zamanda oyunun sadece Çin için olan sürümü Game For Peace'e harcanan paradan da oluşuyor.

Çin komisyonu Great Wall Securities tahminlerine göre, PUBG Mobile geçen ay 76 milyon dolar gelir elde ederken, Game For Peace ise 70 milyon dolar gelir elde etti.

İkinci oyun Game For Peace, esas olarak PUBG Mobile'ın vatansever bir ortamda olanı ve daha az kan dökülmüş bir sürümüdür. Örneğin, oyuncular kanlar içinde ölmek yerine ayağa kalkarlar ve el sallarlar.

Bu değişiklikler, hükümetin anti-sosyal veya yozlaştırıcı olarak gördüğü oyunları yıktığı Çin'deki oyun şirketlerinin karşılaştığı zorlukları göstermektedir.

Analistler, bu kısıtlamaların Tencent gibi şirketler için, özellikle de Game For Peace markasıyla gelirlerini azaltacağından endişe duyuyorlar. Ancak bu son rakamlar, şirketin başarılı olduğunu gösteriyor. 146 milyon dolarlık aylık Game For Peace ve PUBG Mobile'ın birleşik geliri, aynı zamanda Honor of Kings tarafından toplanan 125 milyon doları da aşıyor.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!