PUBG Mobile Güncellemesi, "Sağlıklı Oyun"u Desteklemeye Yardımcı Olmak için Yeni Özellik Kattı

PUBG Yönetim Sisteminin tanıtılması. Bazı ülkelerde 18 yaşın altındaki herkes, oyunu yükleyemeden önce bir danışma belgesini kabul etmelidir.


PUBG Mobile Güncellemesi

PUBG Mobile Güncellemesi

PUBG'nin mobil versiyonu, "sağlıklı oyun davranışlarını desteklemeye" yardımcı olmak amacıyla yeni bir "Oyun Yönetimi" sistemi tanıttı. 18 yaşın altındaki insanlar için tasarlanan yeni sistem, oyunculara ara vermelerini hatırlatan açılır pencereler gönderecek.

Yeni sistem şartlarına göre, 18 yaşın altındaki oyuncuların, oyunu başlatmadan önce "bir oyun danışmanlığını kabul etmeleri" gerekiyor. Basın bülteninde belirtilmeyen belirli zaman aralıklarında, gençlere "oyunu durdurma veya dinlenme" hatırlatması için açılan bildirimler görünecektir.

Bu yeni Oyun Yönetim sistemi Endonezya, Hindistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Irak, Suudi Arabistan ve Mısır'da olacak. Daha sonra diğer pazarlarda aşama aşama yayınlanacak.

Geliştiriciye göre, PUBG Mobile böyle bir sisteme sahip ilk mobil oyunlardan biri. Yayıncı Tencent, "PUBG mobile, dünyanın en trend mobil oyunlarından biri haline geldikçe, daha iyi bir oyun ortamı sağlamaya, dengeli ve sürdürülebilir bir çevrimiçi oyun ekosistemi oluşturmada proaktif olmaya adamıştır." dedi.

Tencent yöneticisi Vincent Wang, PUBG mobile oynamak için ne kadar zaman harcadıkları konusunda oyuncuların "bilinçli seçimler yapmasına" izin vermek istediğini söyledi. Wang, "Bugünün duyurusu, dünya çapında yüz milyonlarca oyuncunun PUBG mobilin sürdürülebilir bir şekilde keyfini çıkarmaya devam etmesini sağlamanın proaktif bir adımıdır." dedi.

Tencent, oyuncu geri bildirimlerini araştıracak ve sistem dünya çapında yayınlandıkça zaman içinde gerekli ayarlamaları yapacaktır. Şirket ayrıca, oyunculara ilk başta Oyun Yönetimi sistemini neden umursayacakları konusunda bilgi vermek için eğitim önlemleri almaktadır.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!