Resident Evil 4 VR, 21 Ekim'de Yayınlanacak

0 Yorum · 335 Görüntüleme

Resident Evil 4 VR, 27 Ekim'de Oculus Quest 2'de yayınlanacak.


Sanal gerçeklik portu, Nisan ayında Resident Evil Showcase'de duyuruldu ve 2005 klasiğine yeni bir birinci şahıs boyutu getirdi. Oyunun birçok nesnesi ve menüsü, bir VR kurulumuyla daha iyi akacak şekilde yeniden çalışıldı. Klasik duraklatma ekranı tamamen etkileşimlidir, silahları ve eşyaları alıp özgürce yeniden düzenleyebilirsiniz. Silahlara ulaşmakta artık basitleşti. Diğer oyunlarda olduğu gibi menü yerine silahı belinizden hemen çekip alabileceksiniz. 

Ayrıca hareket için birkaç farklı seçenekte eklendi. Ayakta veya oturarak oynamayı seçebilir ve analog çubukla veya Leon'u teleport ederek hareket edebilirsiniz. Her zaman kullanışlı olan dönüş yakalama ve hızlı dönüş seçenekleri de mevcuttur. 

IGN'nin uygulamalı bir ön izlemesine göre , Leon'un birinci şahıs görüşünden onu üçüncü şahısta bir merdiven tırmanışını izlemeye kadar bazı geçişler beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Vücüdumuzdaki eşyaların yerlerine alışmak biraz zaman alıcak gibi duruyor. Resident Evil 4 VR, 21 Ekim'de PlayStation VR kullanıcıları için yayınlanmış olacak. 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!