RPG Hayranları İçin En İyi 10 VR Oyunu

0 Yorum · 132 Görüntüleme

Bir VR başlığında oynayabileceğiniz en iyi RPG deneyimlerinden bazılarına adım atın.


RPG türünün tanımı, yıllar içinde daha gevşek hale geldi. Günün sonunda, bir RPG veya "rol yapma oyunu", bir anlatıda kurgusal bir karakterin rolünü üstlendiğiniz herhangi bir oyun olarak tanımlanıyor. Bu yorum, pek çok oyun alt türüne geniş ölçüde uysa da, belki de RPG formatının en gerçek evrimi sonunda sanal gerçekliğe doğru yol aldı.

Kendinizi bu VR oyunlarının hikayelerine tamamen kaptırmaktan sizi alıkoyacak hiçbir şey yok. Artık en sevdiğiniz oyunların aksine sanal dünyalara adım atabilir ve kılıç dövüşü, silahlı atış veya çiftçilik olsun, harekete geçebilirsiniz.

 

10) A Township Tale

En sevdiğiniz MMORPG'nin devasa fantastik dünyasında yaşamayı hayal edebiliyor musunuz? Silahları döverek ve gerçek anlamda birinci şahısta mallar üretmek mi, yoksa görevlerde el değmemiş topraklarda gezinti yapmak mı? A Township Tale'de her ikisini de yapabilirsiniz. Bu VR RPG, topluluğa ve inşa etmeye güçlü bir şekilde odaklansa da her tür oyuncu için küçük unsurlar barındırıyor. Demirci, madenci, oduncu veya savaşçı olsun, bir mesleğe yatırım yapın. Hatta bir sunucu içinde arkadaşlarınızla oynayabilir veya yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

 

9) The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Açık dünya fantazi oyunlarının hepsi artık sanal gerçeklikte oynanabilir. Valve Index, HTC Vive veya Oculus Rift'teki meraklılarınızdan yalnızca birkaç santim uzakta Skyrim'in harikasını deneyimleyin. Ejderhalarla savaşın, uçsuz bucaksız dağlık bölgeleri keşfedin ya da kasaba halkının en sevdiği tavuklardan birkaçını öldürün. Dünya, istediğinizi yapmak için hazır, ama Tamriel dünyasını yıkımdan kurtarma gücüne sadece siz sahipsiniz.

 

8) Journey Of The Gods

Shadow of the Colossus boss savaşlarının destansı ölçeğini birinci şahıs olarak deneyimlediğinizi hayal edin. Journey of the Gods, sizi çekici ve barışçıl bir dünyayı tehdit eden kaos ayının çağırdığı irili ufaklı düşmanlarla karşı karşıya getiriyor.

Sadece gelişen dövüşle değil, aynı zamanda sizi neredeyse durdurulamaz hissettiren büyülü yeteneklerle bir tanrının yerine geçin. Journey of the Gods'ın gerçek güzelliği ise savaşlar arasındaki anlarda bulunsa da, oyunun çarpıcı dünyasının huzur ve ihtişamının tadını çıkarabilirsiniz.

 

7) Garden Of The Sea

Çiftçilik türü olan devin VR'a geçmesi an meselesiydi. Sevimli yaratıklarla dolu yemyeşil bir adada gelişen bir bahçe kurun. Hatta kendi teknenizi yapabilir ve büyük bilinmeyene doğru bir rota çizebilir, garip yaban hayatı ve şaşırtıcı sırlarla yeni adalar keşfedebilirsiniz. Garden of the Sea, hem rahat hem de maceracı oyuncular için mükemmel olan, rahat çiftçilik ve işçiliğin ötesinde şaşırtıcı derecede geniş bir dünya sunuyor.

 

6) No Man's Sky

No Man's Sky, oyuncuları kelimenin tam anlamıyla sonsuz ve sürekli genişleyen bir bilim kurgu evrenini keşfetmeye davet eden titrek başlangıcına rağmen, prosedürel olarak oluşturulmuş evreniyle ün kazanmadı. Artık bu geniş alanda, bir Valve Index, HTC Vive veya Oculus Rift başlığıyla sanal gerçeklikte hayatta kalınabilir. Eşsiz yabancı gezegenlerin ihtişamını ve tuhaflığını, daha önce hiç olmadığı gibi, anlaşılması neredeyse imkansız bir ölçekte deneyimleyin.

 

5) The Mage's Tale

Bir Hogwarts mektubu almamanın travmasını bir türlü atlatamayan çocuklar için The Mage's Tale sizi büyücü akıl hocanızı kurtarmak için canavarlarla dolu zindanlarda büyülü bir VR macerasına çıkarıyor. Güçlü büyülerde ustalaşın ve kötü çetelerin arasından geçerek yol boyunca yeni büyülü yetenekler öğrenin. Birçok oyuncu, The Mage's Tale deneyimini yalnızca bir büyücü rolünde de olsa, Dungeons and Dragons dünyasının benzerliğini dile getiriyor.

 

4) Half-Life: Alyx

Bir Half-Life 3 olmasa da Half-Life: Alyx, VR'ye gelmiş en büyük oyunlardan biri olabilir. Half-Life dünyasına yeniden girin, bu sefer babasıyla birlikte Combine'ı engelleme görevinde Alyx Vance olarak oynayın. Bulmacaları çözün, düşmanca ortamları keşfedin ve baskıcı uzaylı tehdidinden kurtulmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Half-Life ve Half-Life 2 olayları arasında yer alan Half-Life: Alyx, sevilen distopik dünyayı genişleterek hızla bugüne kadar VR'de yapılmış en iyi anlatı deneyimlerinden biri haline geliyor.

 

3) OrbusVR: Reborn

MMORPG deneyimini sanal gerçeklik içinde yaşayın. Orbus VR: Reborn, yeni zindanlar, sınıflar ve düşmanlar tanıtmak için temel oyunlarında yenilik yaparak fantastik MMORPG'leri yepyeni bir seviyeye taşıyor. Dev canavarlara karşı savaşın ve oyunun fantastik dünyasına adım atın.

 

2) Shadow Legend VR

Shadow Legends, The Elder Scrolls V: Skyrim'i fazlasıyla andırıyor. Ülkeyi kötü düşmanlardan kurtarmak için Tapınak Şövalyeleri'ne katılın. Sihirli büyüler de dahil olmak üzere çeşitli silahlarla Shadow Legend, keşifle dolu bir zindan tarama eğlencesi sunuyor. Hatta atınızı havuçla besleyebilir veya bir köpeği eğitebilirsiniz. VR'den başka ne isteyebilirsiniz ki?

 

1) Zenith: The Last City

Hepimiz MMORPG'lerin VR'da gerçek bir atılım yapmasını bekliyoruz ve Zenith: The Last City yolu açıyor gibi görünüyor. En iyi sanal gerçeklik savaş mekaniklerini eğlenceli çok oyunculu etkinlikler ve hatta uçma ile birleştiren Zenith, izole gelişmiş bir medeniyete ev sahipliği yapan yemyeşil bir doğal dünyanın resmini çiziyor. Her zaman olduğu gibi, göreviniz dünyayı yıkıma uğramaktan kurtarmak. Bu macerada yalnız değiliz.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!