Silent Hill Oyunu PlayStation 5 Etkinliğinde Duyurulabilir

Yorum · 423 Görüntüleme

Yeni Silent Hill Oyunu, 4 Haziran'daki PS5 etkinliğinde duyurulabilir.


  Sony ve Konami ortaklığıyla sürecek Silent Hill serisi için iki tarafta kolları sıvamış durumda. Silent Hill serisini yeni oyunuyla devam ettirme isteyen iki dev şirket çıkan söylentilere göre serinin yeni oyununu PlayStation 5'in 4 Haziran'da gerçekleştireceği etkinlikle duyurmak istiyor. 

 Uzun süredir merakla beklenen korku oyunu serisi Silent Hill, ilk olarak 31 Ocak 1999 tarihinde Keiichiro Toyama tarafından yaratılmış ve dev oyun geliştirici Japon şirket tarafından PlayStation, PlayStation 2, Xbox ve PC platfromları için piyasaya sürdü. Serinin ikinci oyunu ise ilk oyundan 2 yıl sonra 24 Eylül 2001 tarihinde yine aynı platformlar için yayınlandı. 

 Sevilen korku oyunu serisi en son 2001 yılında hayatımıza girmişti. Uzun zamandır yeni oyunu çıkmayan video korku oyun serisi Silent Hill için Twitter üzerinden yapılan iddialara göre Silent Hill, 4 Haziran'da gerçekleştirilecek olan PlayStation 5 etkinliğinde duyurulma ihtimali olduğu belirtildi. Ancak oyun duyurulmasının üstünden bellibir zaman geçtikten sonra oynanabilir olacağıda söylentiler arasında. 

 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!