Sony, PlayStation 5’in Boyutunun Neden Büyük Olduğunu Açıkladı

0 Yorum · 249 Görüntüleme

PlayStation 5, standart dışı tasarımı ve boyutuyla dalga geçilerek internette çok sayıda gönderiye maruz kaldı. Sony'ye göre PlayStation 5’in boyutu çok özel bir nedenden dolayı bu şekilde. Nedeni ise havalandırma.


Playstation 5, oyunları yüksek çerçevelerde yüksek çözünürlüklerde çalıştırmak için tasarlanmış yüksek performanslı bir konsol olacak. Tüm bunların yapılması konsolun çok fazla ısınmasına neden olur ve bu da çok fazla havalandırma gerektirir.

LinkedIn'de açıklama yapan Sony Kullanıcı Arabirimi Başkan Yardımcısı Matt MacLaurin'e göre yeni nesil konsolların havalandırma ve ısı dağılımının da çok önemli olduğu PC'lerle rekabet edecek şekilde tasarlanmasıyla ilgili.

Bu sadece Playstation 5 boyutunu değil, aynı zamanda tasarımını da açıklamaya yardımcı oluyor. Konsolun ana özelliği, iki beyaz parça tarafından tutulan ortadaki büyük kara kutudur. Bazıları tasarımı eleştirse de, gerekli tüm havalandırmaya izin vermek için muhtemelen böyle bir tasarıma ihtiyaç duyuldu.

Playstation 5'in alacağı çeşitli oyunlar göz önüne alındığında, ortaya çıkan etkinlikte sergilenen oyunlar arasında olan Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank, Demon's Souls Remake ve daha fazlası için gerekli olacak gibi görünüyor.

Playstation 5 boyutunun zaten önceki Playstation konsolundan daha büyük olmasını bekliyorduk. Konsolun ne zaman piyasaya sürüleceğine dair hala net bir bilgi yok, umarız yakın bir zamanda çıkış tarihi açıklanır.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!