Teamfight Tactics’in Son Güncellemesiyle 2. ve 3. Kademe Şampiyonları Düşürme Oranları Arttırıldı

Yorum · 0 Görüntüleme

League of Legends’a yeni gelen Teamfight Tactics (Taktik Savaşları) modu sağlam bir ilgi gördü ve sunuculara olan yoğunluğu arttırdı. Moda olan ilgi artmaya devam etmekte ve şu an mod, beta sürümünde olduğundan dolayı gelen yeni güncellemelerle dengeler oturtulmaya çalışıyor.


En son yapılan büyük güncelleme ile dengeler kurulmaya başlandı. Dün gece şampiyon tasarımcısı August Browning tarafından yayınlanan yama notlarında çoğu şampiyona, nispeten küçük güç dengesi ayarlamaları yapılmış gibi görünse de, çeşitli şampiyonlara da birkaç önemli ince ayar yapıldığını görüyoruz.

Ayrıca Şeytan (Demon) sınıfı şampiyonlara sınıf bonusu açısından geliştirmeler yapıldı ve bu sayede rakip şampiyonların manalarını yakma etkileri arttırıldı. Bu güncellemede yapılan en önemli değişiklik ise şampiyonları düşürme oranları. Sürekli daha düşük seviyeli şampiyon kullanımlarını azaltmak ve oyuncuları nadir şampiyonları kullanmaya teşvik etmek amacıyla son güncellemede 2. ve 3. Kademe şampiyonları düşürme oranları önemli ölçüde arttırıldı.

Oyuncuların 1. ve 2. seviyede iken 1. ve 2. kademe şampiyonları düşürme oranı hala %100, ancak yeni güncelleme ile orta kademe şampiyonları sadece oyun sonlarında değil, oyunun erken safhalarında görmek ve aralarında bir savaş kompozisyonu kurmak artık mümkün.

1. ve 2. kademe şampiyonları düşürme oranı arttırılsa da 5. kademe şampiyonları düşürme oranına dokunulmadı. Yeni şampiyon düşürme oranlarıyla artık Lulu, Tristana ve Kennen daha sık karşımıza çıkacak ve oyuncular bu sayede farklı taktikler geliştirebilecekler.

Teamfight Tactics moduna önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni düzenlemeler ve güncellemeler gelecek. Ayrıca League of Legends 9.14 yaması ise birkaç hafta sonra oyunculara sunulacak ve son gelen güncelleme gibi Teamfight Tactics’de değişimler göreceğiz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!