Tencent ve Intel; Yeni Yayın Hizmeti İçin Anlaşıyor

Yorum · 0 Görüntüleme

Çinli oyun grubu Tencent Holdings Limited, pazara yeni bir Video Oyun Yayın Servisi getirmek için Intel Corporation ile anlaşıyor. Servis, Tencent Instant Play olarak adlandırılacak olan ve oyuncuların oyunları akıllı telefonlara ve PC'lere yayın yapabilmesini sağlayacak.


İlk önce endüstri analisti Daniel Ahmad tarafından tespit edilen yayın hizmeti, bu ay San Francisco'daki Oyun Geliştiricileri Konferansında ayrıntılı olarak açıklanacak. Ahmad’ın Twitter yayınlarında bulunan bilgilere göre, Tencent Instant Play, 20 Mart'ta iki teknoloji şirketinin sunumunda izleyicilere gösterilecek. Raporda, hizmetin Microsoft’un xCloud ve Google’ın Proje Akışı gibi önde gelen diğer yayın hizmetlerine benzer bir şekilde çalışacağı bildiriliyor.

Sızan bilgilere rağmen, Intel’in Oyun CTO’sunun; VR ve eSports Kim Pallister, Variety tarafından yapılan yoruma bakıldığında hizmetin varlığını doğrulamıyor. Resmi açıklamada, yalnızca Intel’in gelecekteki projeler için Tencent ile çalıştığı için heyecanlı olduğu, ancak bu projelerin ayrıntılarının Mart’ta GDC’ye kadar paylaşılmayacağı öne sürülüyor.

Bu arada Gamasutra, Tencent’in CEO'su Ma Huateng’in son zamanlarda teknoloji devinin bulut tabanlı oyun hizmetleri için fonlarını artıracağını önerdiğini bildirdi. Yorumlar, Tencent'in, mobil ve PC oyunları sektörlerinde güçlü bir büyüme kaydettiği ve şirketin 2017 mali yılının dördüncü çeyrek sonuçları üzerinde olumlu bir etkisi olduğu ortaya çıktı.

 

Tencent Instant Play'in ortaya çıkışı, bulut tabanlı oyunlar için büyüyen pazar göz önüne alındığında anlamlı gözüküyor. Akıllı telefonlara aktarma, bir süredir şirketin Microsoft gibi hedefi olmasına rağmen, yayın akışının sınırları, belirli oyunlarda platformlar arası erişilebilirliği de içerecek şekilde genişletildi. Geçtiğimiz günlerde, Resident Evil 7 ve Assassin’in Creed: Odyssey’in konsola aktarılması mümkünken, önceki söylentiler Microsoft’un Nintendo el cihazında xCloud hizmetini başlatmayı planladığını öne sürüyor.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!