TOGED ve TED Üniversitesi İşbirliğiyle Dijitial Oyun Geliştirme ve Yazılım Eğitimleri Başlıyor
TOGED ve TED ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞEN DİJİTAL OYUN GELİŞTİRME YAZILIM ve TASARIM EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

4 hafta sürecek

9 Şubat’ta TED Üniversitesi’nde başlayacak programlar 4 hafta sürecek

04.02.2019 – Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (TEDÜSEM) işbirliği ile bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan Dijital Oyun Geliştirme Tasarım ve Dijital Oyun Geliştirme Yazılım programları, 9 Şubat’ta başlıyor.

Dijital Oyun Tasarımı alanında sektörün ihtiyacına yönelik insan kaynağının sağlanmasını amaçlayan ve beş ana başlıktan oluşan program, 4 hafta süreyle toplam 52 saatte tamamlanıyor. Bu programda katılımcılar, “Oyun Tasarımı”, “Modelleme ve Grafik Tasarım”, “Ses Tasarımı”, “Hukuki Konular ve Monetizasyon” gibi modüllerin yanında bir de bitirme projesine imza atarak öğrendiklerini hayata geçirme fırsatı bulacaklar.

Yazılım programına katılmayı tercih eden öğrenciler ise temel oyun tasarımı eğitiminin yanı sıra “Unity ile Oyun Motoruna Giriş”, “Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi” gibi eğitimler görecek ve tıpkı Tasarım programında olduğu gibi bir bitirme projesine imza atacaklar.

TOGED’e bağlı şirketlerde üst düzey çalışanların ve TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin eğitmen olarak görev alacakları programa katılıp bitirme projesini başarıyla tamamlayanlara TEDÜSEM tarafından TOGED işbirliğinde başarı belgesi verilecek.

Eğitimler, hafta sonları Kolej semtindeki TED Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek. 

Detaylı bilgi almak, bitirilen projeleri görmek, ve online kayıt işlemleri için https://sem.tedu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.TOGED Hakkında

Türkiye'deki oyun geliştirici firmaların teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini iyileştirerek, uluslararası ölçekteki standartlarını, başarısını ve tanınırlığını artırmak için çalışan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), tamamı yerli oyun geliştiricilerden oluşan yönetim kadrosuyla sektörü bir arada tutarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve video oyunları konusunda kamu bilincini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Resmi Web Sitesi:
www.toged.org

TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (TEDÜSEM) ülkemizin ihtiyaç duyduğu insan kaynağını yetiştirmek, kişisel gelişimi destekleyerek çalışan kapasitesini arttırmak, talepler doğrultusunda kişilere bilgi ve beceri kazandırma hedefiyle kurulmuştur.

Çalışanlardan öğrencilere her yaştan katılımcının faydalanabileceği farklı eğitimlr sunan TEDÜSEM, aynı zamanda kurum ve grupların özel talepleri doğrultusunda ihtiyaca yönelik özel eğitimler hazırlamaktadır.

Şehir merkezinde yer alan üniversite kampüsümüzde verdiğimiz eğitimler gerekli koşullar ve kişi sayısı sağlandığı takdirde uygun olan başka bir mekanda yapılabilmektedir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları