Türkiye'de Engellenmeyen VPN'ler (2019)

Artık bildiğiniz gibi son yıllarda VPN'nin popülerliği iyice artmış durumda. Böylelikle ortaya bir çok VPN servisi çıkmıştır. 2019 yılı ile birlikte Türkiye'de bazı VPN sağlayıcıları sorunlar yaşamaya başlamıştır. Görüşler VPN'nin engellendiği yönünde. Bu yazımızda sizler için çalışan Türkiye'de engellenmeyen VPN'leri derlemeye çalıştık. Bir göz atın.


Türkiye'de Çalışan VPN'ler

Türkiye'de Çalışan VPN'ler

VPN, Sanal Özel Ağın (Virtual Private Network) kısaltmasıdır ve IP adresinizi güvenli bir sunucuya değiştirmenizi sağlar. Böylelikle bu, internette dolaşırken sizi daha anonim yapar. Bu da VPN'lerin son yıllarda iyice popüler hale gelmesini sağlamıştır.

2019 yılıda bilgisayarınız veya mobil cihazınız için en iyi VPN hizmetini istersiniz. Böylelikle engellenen web sitelerinde dolaşabilir ve interneti daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ama Türkiye'de zaman zaman buna benzer kullanımlarda engellemeler olabiliyor. Hatta bazen ücretli hizmetler bile erişime kapatılmıştır. Buna rağmen Türkiye'de çalışan birçok VPN hizmeti mevcuttur ve bunların bazıları engellenemiyor. Sizler için bu VPN'leri listeledik.

1. ExpressVPN

1. ExpressVPN

ExpressVPN, 94 ülkede 148 yerde, belki de her yerde bulabileceğiniz en geniş platform desteğinin yanı sıra, 2.000'den fazla sunucuya erişim sunar.

Sadece Windows, Mac, Linux, iOS, Android ve hatta BlackBerry için yerel istemcilerden ibaret değildir. Bazı yönlendiriciler için özel ürün yazılımı, bir dizi akışlı ortam aygıtı ve akıllı TV için DNS içeriğinin engellenmesi ve bunları çalıştırabilecek her şey için şaşırtıcı derecede yetenekli VPN tarayıcı uzantıları bulunur.

ExpressVPN ayrıca; Bitcoin ödemeleri, P2P desteği, Netflix engeli kaldırma, endüstriyel güçte şifreleme, kapatma anahtarı, DNS sızıntısı koruması, sağlam ve güvenilir performans gibi özelliklere de sahiptir.

Dikkat edilmesi gerek husus ise ExpressVPN servisi, kullanıcı başına sadece üç eşzamanlı bağlantıyı destekler. Ancak hızlı bir hizmet istiyorsanız, birinci sınıf özelliklerle dolu ve bunları kullanmanıza yardımcı olacak tüm desteğe sahipseniz, ExpressVPN çok uygun olacaktır.

ExpressVPN İndir

2. NordVPN

2. NordVPN

Pek de bir teknoloji merkezi olmayan Orta Amerika'da bir ülkede bulunmasına rağmen NordVPN'in mevcut ürünleri hemen hemen her alandaki rekabete uygundur veya üzerindedir.

60'dan fazla ülkede 5.000'den fazla sunucu, 2048 bit şifreleme, standart olarak 6 cihaz desteği, güçlü DNS sızıntı koruması, en az iki kapatma anahtarı (uygulamaya özgü ve sistem genelinde), Chrome ve Firefox tarayıcıları için proxy uzantıları, Bitcoin, PayPal ve kredi kartlarını içeren ödeme seçenekleri hizmetlerine sahiptir.

Ayrıca, coğrafi kısıtlamaları aşmak ve çok sayıda akış ve diğer hizmetlerin engelini kaldırmak için kullanılabilecek hızlı ve akıllı bir DNS benzeri SmartPlay özelliği de bulunmaktadır.

Olumsuz olarak; az sayıda sunucuya bağlanmada zorluklar tespit edildi diyebiliriz. Ancak çevrimiçi olduktan sonra indirme hızları, en uzaktaki bağlantıların dışında ortalamanın oldukça üzerindedir.

NordVPN İndir

3. SAFERVPN

3. SAFERVPN

Otomatik kamuya açık Wi-Fi koruması da dahil olmak üzere gelişmiş gizlilik ve güvenlik seviyeleri mevcuttur. SAFERVPN ayrıca iyi bir hıza ve canlı sohbet desteğine de sahiptir.

- Netflix'e Erişim

- 30 gün içinde para iade garantisi

- Chrome uzantısı

- 30'dan fazla ülkeye bağlanma şansı

SAFERVPN İndir


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!