Ubisoft, Notre Dame için 500.000 Euro Bağışladı ve Assassin's Creed Unity Oyununu Ücretsiz Yaptı

Yorum · 29 Görüntüleme

Ubisoft; yangında kulesi, çatısı ve orjinal ahşap işçiliği hasar gören Notre-Dame Katedrali'nin “restorasyonu ve yeniden inşasına yardımcı olmak için” 500.000 € bağışta bulunduğunu açıkladı. Ayrıca, Assassin's Creed Unity ücretsiz.


Ubisoft'tan Notre Dame'e 500.000 Euro Bağış ve Ücretsiz Assassin's Creed Unity

Ubisoft'tan Notre Dame'e 500.000 Euro Bağış ve Ücretsiz Assassin's Creed Unity

Ubisoft; yangında kulesi, çatısı ve orjinal ahşap işçiliği hasar gören Notre-Dame Katedrali'nin “restorasyonu ve yeniden inşasına yardımcı olmak için” 500.000 € (564.000 $, 433.000 £) bağışta bulunduğunu açıkladı.

Bugün erken saatlerde yayınlanan bir basın bülteninde Ubisoft ayrıca, "Notre-Dame’in heybetini ve güzelliğini herkese nasıl bildiğimizi en iyi şekilde deneyimleme şansı vermek istiyoruz." dedi. Bu amaçla şirket, Paris’te kurgulanan ve Katedral’in son derece ayrıntılı bir dijital versiyonuna sahip olan Assassin’s Creed Unity'i ücretsiz olarak veriyor.

Bu anlaşma PC ile sınırlıdır ve oyunu Uplay veya Assassin’s Creed web sitesinden sınırlı bir süre için indirebileceksiniz. Ubisoft’un basın bülteni, bir hafta boyunca kullanılabileceğini bildiriyor, yani bu 25 Nisan Perşembe’ye kadar erişebileceğiniz anlamına geliyor. Oyunu aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Assassin's Creed Unity İndir (Uplay)
Assassin's Creed Unity İndir (Ubisoft Store)

The Verge tarafından 2014 yılında yayınlanan bir raporda, Assassin’s Creed Unity’nin (Fransız Devrimi sırasında Paris’te kurgulandı) üst düzey bir tasarımcı olan Caroline Miousse’nin, oyunun ikonik katedral versiyonunu oluşturmak için iki yıl harcadığı belirtiliyor. Miousse’in, herhangi bir tuğla döşemesinin yerinden çıkmamasını sağlamak için doku sanatçılarıyla ve ilgili sanat eserlerini yerleştirmek için tarihçilerle birlikte çalıştığı bildirildi.

Ubisoft’un bir soru-cevap kısmında Miousse, oyunun binanın versiyonunun neredeyse “1: 1 oranında” inşa edildiğini söyledi ve 14 ay boyunca yaklaşık 5.000 saatin yalnızca Notre-Dame'e harcandığını tahmin ediyor. Ubisoft’un dijital haritalaması Katedral'i yeniden inşa etmeye çalışırken yararlı olabilir. Bu konu ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!