Ultimate epic battle simulator incelemesi

Yorum · 84 Görüntüleme

Orta çağ savaşlarını konu alan bir oyundur. Ancak bu oyun diğerlerine göre farklıdır. Bu oyunda savaş ortamını siz oluşturmakta ve savaşacak askerleri siz seçmektesiniz. İsterseniz Amerika kıtasına 10.000 tane savaşçı gönderin.


Ultimate Epic Battle Simulator bir savaş simulasyon oyunudur. Oyundaki amacınız iki ülke arasında bir savaş ortamı yaratmak. Bu savaş ortamındaki askerleri ve askerlerin teknoloji durumunu seçmekte tamamen size kalmış bir durum. İster ikinci dünya savaşından kalan amerikan askeri ile orta çağ roma askerlerini, ister tavuklar ile robotları savaştırabilirsiniz. 

Oyunda en fazla 8 tane ülkeleri savaştırabilirsiniz. Bu ülkelerin asker sayısını, asker çeşidini ve teknolojisini ayarlamak tamamen size bağlı bir durum. Bunları belirledikten sonra ülkelerin askerlerini harita üzerinde istediğiniz bir yere yerleştirebilirsiniz. Daha sonra bu savaşın hangi saatler arasında olacağını seçebilirsiniz. Oyuncular savaşların gün doğumu saatlerinde olmasını önermektedir. Çünkü gündüz yapılan savaşlarda, gün ışığından dolayı bazı sahneleri göremeyebilirsiniz.

Yerleşim ve ayarlama işlemleri bittikten sonra oyunu başlatın. Oyun başladığında askerlerin oluşması için belirli bir süre gerekiyor. Askerler oluştuktan sonra (K) tuşuna basarak savaşı başlatabilirsiniz.

Oyunun en güzel yönlerinden birisi, istediğiniz askerin yerine geçebilmeniz ve savaş ortamını yaşayabilmenizdir. Mausenizi askerlerin üzerine getirdiğinizde, askerlerin üzeri işaretlenir. Sağ tıkladığınız vakit o askerin yerine geçebilir ve oyunu oynayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse;savaş ortamında silahlı bir adamın yerine geçtiniz. İşte o anda silahlı olarak savaşta görev yapabiliyorsunuz. 

Oyuna farklı bir heyecan katmak istiyorsanız bir zombi ve penguen savaşı başlatabilirsiniz. Belkide hayatınızda gördüğünüz en ilginç savaşlardan birisi olabilir.

Oyunda her savaşçıların yetenekleri ve güçleri farklıdır.Belki büyük bir orduyu tek bir asker ile alt edebilirsiniz. Sol üst kısımda hangi ülke veya takımın karşı takımdan kaç kişiyi yok ettiğini görebilirsiniz.Ayrıca ülkeleri birbirleri ile dost yapabilirsiniz. Böylece çeşitli askerler ile ilk takım arasında savaş çıkartarak oyuna ayrı bir heyecan katabilirsiniz

Hayal gücümüzü biraz daha kullanalım. Haritanın belirli bölgelerine ayrı ülkeleri ekleyelim. Bir bölümde zombiler olsun, bir bölümde tavuklar olsun başka bir bölümde ise amerikan askerleri olsun. Askerlere devriye komutu verdiğinizde bu bölgelerden geçecektir. Geçtiği andan itibaren savaş çıkacaktır buda ayrı bir eğlence ve heyecan.

Ayrıca ülkeleri farklı harita bölgelerine yerleştirebilir.Ülkelerden kendi istediğiniz askeri seçebilir ve tek başınıza ülkelere karşı savaşabilirsiniz.

Sonsuz hayal gücünüzü kullanabileceğiniz güzel bir strateji oyunu.

Oyunun diğer oyunlara göre başka bir avantajı ise, yüksek grafik özelliklerine sahip olmasıdır. Böylece savaş ortamını gerçeğe yakın bir şekilde takip edebileceksiniz. Oyun yapımcıları asker konusunda 10.000’i geçmenizi önermiyor. Aksi taktirde bilgisayarınızda donmalar ve kasılmalar görülebilir.

Oyunun diğer güzel bir özelliği ise kendi haritanızı yaratabilmenizdir. Böylece mükemmel şavaş ortamları çıkartabilirsiniz. 

Oyun Karakterleri:

Orta Çağ Askerleri: Ağır şövalye, Uşak, Okçu, Süvari, Mancılık, Mızrakçı

İkinci Dünya Savaşı Karakterleri: Amerikan askeri, Alman askeri

Antik Yunan askerleri: Roma, Ispartalı, Vahşi güçlü adam, Farsça

Fantastik Karakterler: Ork, Dev Orge, Cüce, Tepegöz

Hayvanlar: Tavuk, Penguen, Tosbağa, Kanguru, T-Rex

Oyuna şenlik katan karakterler: Santa

Cansız karakterler: Tablo, Şifoniyer

Bilim Kurgu Karakterleri: Mech Walker, Kasırga Asker

Kahramanlar: Altın Şövalye, Elf Avcısı, Ruh Tiranı, Chuck Norris, Lazer Şövalye

-------------------------- Meydan Kavgası Yapan Askerler ------------------------------

Ağır şövalye, uşak, Süvari, mızrakçı, Zombi, Koşucu zombi, İskelet Savaşçısı, Roma, Spartalı, Vahşi adam, Farsça, Ork, Dev Ogre

Cüce, Tavuk, Penguen, Tosbağa, kanguru, T-Rex, Santa, şifoniyer, tablo, Altın Şövalye, Chuck Norris, Ruh tiranı, Lazer Şövalye

-------------------------- Silah ile Savaşan Askerler  ------------------------------

Okçu,Mancınık, ABD askeri,Alman askeri, Dev Tepegöz, Mech Walker, Kasırga asker, Elf Avcısı

Ultimate epic battle simulator Sistem Gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri:

  1. Windows Vista veya üzeri işletim sistemi
  2. İntel Core i5 4590 - Amd FX 8200 veya üzeri işlemci (10.000 Kişilik savaş alanı için istenilen en az işlemci özellikleri)
  3. 8 Gb Ram
  4. DirextX 11 destekli 1024 Mb Ekran kartı
  5. 5 GB kullanılabilir boş alan

 

 

 

 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!