Unity Oyun Motoru Kendi Kendine Sürüş Arabaları Geliştiriyor

Yorum · 44 Görüntüleme

Çinli internet sağlayıcısı Baidu, otomobillerin 3D ortamlarda nasıl performans gösterdiğine dair test verileri toplamak için Unity oyun motoruyla işbirliği yaptı.


Unity Oyun Motoru ile Otonom Araçlar

Unity Oyun Motoru ile Otonom Araçlar

Çinli internet sağlayıcısı Baidu, otomobillerin 3D ortamlarda nasıl performans gösterdiğine dair test verileri toplamada simülasyonlar kullanarak kendi kendine sürüş araçlarının gelişimi boyunca hız kazanmaya yardımcı olmak için Unity oyun motoruyla işbirliği yaptı.

İnternet sağlayıcısı Baidu, kendi kendini süren araçların geliştirilmesinde yenidir. Her ne kadar Waymo, Apple, Tesla ve Uber gibi sert rekabetlerle karşı karşıya kalıyorlarsa da, bunların hepsi özerk taşımacılığın ön saflarında yer alıyor.

Baidu'nun Apollo programı, 4 veya 5 seviyesine kadar otonomi ile sürücüsüz otomobil geliştirmeyi hedefliyor. Bu insan müdahalesine gerek duymayan araçların güvenli kabul edilmesi anlamına gelir. Bu konuda dünya çapında çok sayıda otomobil üreticisi ile birlikte çalışmayı amaçlıyor.

Baidu Chief Architect Jaewon Jung, Unity'nin geliştiricilerinin "işlevsel olmayan ortamların endişesi olmadan test ve araştırma yapmaya veya sıfırdan bir şey inşa etmeye" odaklanacağını söyledi.

Kamuya açık yollar için otonom araçlar geliştirmek için bu yarışta, bazı büyük oyuncuların rekabeti ön plana çıkarmak için video oyun motorlarına yöneldikleri ortaya çıkıyor.

3D simülasyonlar, gerçekçi fizik ile hızlı ve tekrarlanabilir sürüş testlerine izin verir. Bu, ağaçlara çarpma olasılığının ne olduğunu görmek için etrafta oldukça pahalı test araçlarının kullanılmasını gerektirmez.

Unity, video oyunlarının geliştirilmesinde, Cuphead, Ori ve Blind Forest ve Hearthstone'un temellerini destekleyen en yaygın olarak kullanılan ve erişilebilir motorlardan biridir. Sürüş simülasyonlarında kullanılmak üzere önceden hazırlanmış çok sayıda çevresel varlığın yanı sıra gerçekçi hava sistemleri ile birlikte gelir.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!