Xbox Series X Oyun Kumandası Desteği, Apple Cihazlarına Gelecek

0 Yorum · 2496 Görüntüleme

Önümüzdeki dönemlerde yayınlanacak bu güncelleme ile birlikte Xbox Series X oyun kumandası Apple cihazları ile uyumlu bir şekilde kullanılabilecek.


Apple destek sayfasındaki yeni bir güncelleme, Xbox Series X oyun kumandası desteğinin Apple cihazlara geldiğini doğruluyor. Güncelleme, oyuncuların yeni Xbox kontrol cihazlarını iPhone'lar ve Mac'ler gibi cihazlarla eşleştirmesine izin verecek.

Apple , DualShock 4 ve Xbox Kablosuz Oyun Kumandası'nın Apple ürünleriyle nasıl eşleştirileceğini ayrıntılarıyla anlatan sayfasında cihazlarına Xbox denetleyici desteği getirmek için aktif olarak çalıştığını belirtti . Desteklenen denetleyiciler listesi altında, sayfada "Microsoft ve Apple, gelecekteki bir güncellemede müşterilere Xbox Series X denetleyicisinin uyumluluğunu sağlamak için birlikte çalışmaktadır.".Şu an için bu güncellemenin yayın tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor.

Planlanan güncelleme, Xbox sahiplerinin iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV ve Mac'te yeni oyun kumandasıyla Apple Arcade ve App Store'dan desteklenen oyunları oynamasına olanak tanıyacak.

Merakla, destek sayfası henüz PlayStation 5'in DualSense denetleyicisinden bahsetmiyor. DualSense desteği muhtemel görünse de Apple, denetleyici desteği için Sony ile aktif bir işbirliğinden bahsetmiyor. Bu arada, Apple cihazları şu anda Xbox Kablosuz Oyun Kumandasını, Elite Series 2'yi ve Microsoft'un Uyarlanabilir Kumandasını desteklemektedir.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!