Xbox Series X/S Arayüzü Resmi Olarak Açıklandı

0 Yorum · 2606 Görüntüleme

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S konsol arayüzünü gösteren kapsamlı bir video yayınladı.


Xbox Series X/S'nin piyasaya sürülmesine sadece iki hafta kaldı. Microsoft, bu konsolların arayüzünün nasıl görüneceğini göstermenin tam zamanı olduğuna karar verdi.

Şirket, diğerlerinin yanı sıra başlangıç ekranı, menü ve dinamik arka planlar gösterdi. Ayrıca Gears 5 de gösterildi. Bu oyun bir yıldan fazla bir süredir XONE ve PC'de mevcut, ancak yeni nesil sürümün 4K çözünürlük ve 120 FPS'de daha akıcı oyun sayesinde etkileyici görünmesi bekleniyor. Ek olarak, oyunda PC sürümündeki dokular kullanılacak (ultra yüksek ayarlarda).

Videoda, bir anda birkaç oyun arasında geçiş yapmamızı ve oyunu bıraktığımız anda, örneğin DiRT 5'teki bir yarışın ortasında devam ettirmemizi sağlayan hızlı devam etme sistemini de görebiliyoruz.

Subnautica oyununda görüldüğü üzere, Otomatik HDR efektini yerel olarak desteklemeyen oyunlara ekleneceğini de gösterildi. Bu özellik, Xbox 360'taki eski yapımlarda bile çalışacak. Video ayrıca, kolayca ekran görüntüleri ve oyun kayıtları oluşturmamızı sağlayan Paylaş düğmesinin eklendiği yeni kontrolcüden bahsediyor. Mobil Xbox uygulamasında, videolarımızı ve görsellerimizi sosyal medyada paylaşmayı kolaylaştıracak bildirimler alacağız. Ek olarak, uygulama konsola oyun indirmek için bir komut vermemizi sağlayacak.

Xbox Series X/ S, bu yıl 10 Kasım'da piyasaya sürülecek.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!