Xbox Series X, Yeniden Başlasa Bile Oyunlara Devam Edilebilecek

0 Yorum · 165 Görüntüleme

Xbox Series X'in geliştirme aşamasında olduğu Xbox Series X ile ilgili önemli detaylar açıklandı. Son açıklanan detaylara göre, konsol yeniden başlatılsa bile oyuncular oyunlara kaldığı yerden devam edebilecek.


     Microsoft'un uzun zamandır geliştirmekte olduğu yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere Microsoft, geçtiğimiz hafta başında Xbox Series X ile ilgili yeni özellikleri açıkladı. Ancak şirket dün de yeni özellikler hakkında ipuçları verdi. Microsoft'un programlama editörü olan Larry Hryb, katıldığı podcast'te önemli açıklamalarda bulundu.

     Larry Hryb'in katıldığı podcast'te yaptığı açıklamaların arasında en dikkat çeken detay ise, Xbox Series X'in yeniden başlatıldıktan sonra ve oyunları arası geçişler yapılsa bile kaydedilmemiş oyunlara devam edebilme özelliği oldu. 

     Microsoft, duyurduğu bu özelliği Xbox One'da da kullanmıştı ancak birden fazla oyunu desteklemiyordu. Yani artık oyun konsolunuz kapansa dahi arka planda çalışan oyunları, kaldığınız yerden oynamaya devam edebileceksiniz. Larry Hryb, yeni özelliği, "Yeniden başlatmak zorunda kaldım çünkü bir sistem güncellemem vardı ve güncellemeyi yapıp geri oyuna döndüm" diyerek açıklıyor. Yani bu durumun oyunda gerçekleşen ilerlemeleri kesintiye uğratacak durumların önüne geçecek ve oyuncular daha rahat bir şekilde oyunlarını oynayabilecekler.

    

     Bu önemli özelliğin yanı sıra Microsoft'un Xbox program yönetimi direktörü Jason Ronald'ta önemli açıklamalarda bulundu. Jason Ronald, ses ışını izleme adı verilen bir teknoloji üzerinde çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Işın İzleme teknolojisinin, şu anda pek bilinen bir teknoloji olmadığı ancak Xbox Series X oyunlarını daha iyi deneyimlemek için mekansal ses sağladığı belirtildi.

       Xbox Series X ile birlikte donanım hızlandırmalı ışın izleme teknoloisinin tanıtılacağı açıklandı. Bu teknoloji, oyunda daha gerçekçi aydınlatmalar, daha iyi yansımalar ve mekansal sesler için kullanılacak.

        Microsoft, şu ana kadar birçok şirketin katılmayacağını açıkladığı Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda Xbox Series X'da kullanılacak uzamsal ses için donanım hızlandırma teknolojisini daha detaylı sunmayı planlıyor. Ayrıca Microsoft'un bünyesinde bulunan kıdemli ses uzmanları, Microsoft'un bu donanımsal destek teknolojisinden faydalanmak için oyun tasarımcıları, Dolby ve diğerleriyle nasıl bir işbirliği içinde olduklarına dair bir konuşma da yapılması planlanıyor.

        Bildiğiniz üzere Microsoft, bu hafta içerisinde Xbox Series X'İn 12 teraflop GPU performansına sahip olacağını açıklamıştı. Bu performans gücü Microsoft'un geçmiş yıllarda çıkardığı konsollardan kat kat fazla. Bakalım Mart ayında düzenlenecek olan Oyun Geliştiricileri Konferansına kadar daha nasıl gelişmeler gerçekleşecek?


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!