Yasuo 'a karşı hangi rakipler güçlü, hangi rakipler onu evire çevire halt edebilir ve Yasuo 'a karşı mücadele ederken nelere dikkat etmelisiniz, öneriler nelerdir. Aynı zamanda Yasuo 'a karşı kötü olan rakipler hangileridir. Detaylar haberimizin devamında...

Yasuo Counter

Yasuo Counter

Yasuo counter (Yasuo ct) önce biraz kendisinin özelliklerinden bahsedelim. Daha sonra rakiplerine geçeceğiz.

Yasuo
Image

Avarenin Yolu
Yasuo'nun Kritik Vuruş İhtimali iki katına çıkar. Ek olarak, Yasuo hareket ederken, bir yandan da kalkan oluşturur. Bir şampiyondan ya da canavardan hasar aldığında, kalkan devreye girer.

Çelik Fırtına
Beceri atışıyla gerçekleştirilen normal saldırı. Başarılı olan iki adet Çelik Fırtına'dan sonra kullanılınca, rakipleri Havaya Savuran bir hortum gönderir.

Rüzgâr Duvarı
Rakip atışlarını önleyen hareketli bir duvar oluşturur. 

Atılgan Kılıç
Fırlayarak bir birimin içinden geçer; her gerçekleştirmeyle artan Büyü Hasarı verir.

Son Nefes
Bir birime doğru gidip, tekrar tekrar vurarak ağır hasar verir. Sadece Havaya Savrulmuş hedeflere karşı yapılabilir.

Yasuo 'a karşı öneriler:

 - Çelik Fırtına çok dardır. Mümkünse yana doğru kaç.

 - Yasuo üst üste iki Çelik Fırtına isabet ettirdiğinde, bir sonraki saldırısı bir hortum yollar. Bundan kaçınmak için dikkatli ol ve hortumun sesini duymaya çalış. 

 - Yasuo'nun en zayıf hali, bir kasırga yolladıktan hemen sonradır. O noktada çatışmaya gir.

 - Yasuo'nun Akıbet'ten gelen kalkanı sadece 2 saniye sürer. Ona hasar vermek, kalkanın devreye girmesini sağlar. Sürenin dolmasını bekle, sonra da çatışmaya gir. 

 - Rakibin kaçma ihtimaline karşı onu takip edebilmek için atılarak bir minyonu biçip Çelik Fırtına'yı hazırla; rakibe doğrudan atılarak, kaçış için bir minyonu saklayabilirsin. 

 - 18. seviyede, Yasuo'nun Çelik Fırtına'sı eşyalardan gelen %55 Saldırı Hızı ile Saldırı Hızı sınırına ulaşır. 

 - Son Nefes, Yasuo ya da takım arkadaşları tarafından havaya savrulmuş olan tüm hedefler üstünde kullanılabilir. 


Yasuo 'a karşı iyi olan rakipler

Jax
Image

Amansız Saldırı
Jax'ın arka arkaya yaptığı normal saldırıları Saldırı Hızı'nı devamlı olarak arttırır. 

Sıçrama Saldırısı
Jax bir birime doğru sıçrar. Birimin rakip birim olması halinde, Jax silahıyla darbe indirir.

Güçlendir
Jax silahını enerjiyle yükler ve bir sonraki saldırısının ek hasar vermesini sağlar.

Karşı Saldırı
Jax'ın savaştaki hüneri, kısa süreliğine gelen tüm fiziksel saldırılardan sıyrılmasını ve ardından hızla karşı saldırıya geçerek çevresindeki bütün rakipleri sersemletmesini sağlar.

Büyük Ustanın Kudreti
Peş peşe gerçekleştirilen her üçüncü saldırı fazladan Büyü Hasarı verir. Ayrıca, Jax bu yeteneği etkinleştirdiğinde azmini pekiştirerek, Büyü Direncini ve Zırh değerini kısa süreliğine arttırabilir. 

Malzahar
Image

Hiçlik Geçişi
Malzahar bir süre hasar almaz veya kitle kontrolü altına girmezse, büyük oranda hasar azaltma kazanır ve kitle kontrolünden etkilenmez. Hasar aldıktan veya bir kitle kontrol etkisini engelledikten sonra, kısa süre daha bu avantajı korur.

Koridordaki minyonlardan aldığı hasar değişmez.

Hiçlik'in Çağrısı
Malzahar Hiçlik'e iki geçit açar. Kısa bir aradan sonra geçitler büyü hasarı veren ve rakip şampiyonları susturan atışlar yapar.

Hiçlik Sürüsü
Malzahar bir Hiçlik Haşeresi çağırır. Çağrılan Hiçlik Haşereleri bir şampiyon veya canavara ilk saldırdığında Malzahar yeni bir Hiçlik Haşeresi ortaya çıkarır.

Lanetli Kehanet
Malzahar hedefinin zihninde, uğrayacağı felaketi gösteren korkunç kehanetler canlandırır ve hedefin zamanla hasar almasını sağlar. Malzahar hedef üzerinde diğer büyülerini kullandığında kehanetler yenilenir.

Hedef, kehanetlerin etkisi altındayken katledilirse, kehanetler yakındaki bir başka rakip birime geçer ve Malzahar'a Mana kazandırır. Kehanetlerden etkilenen birimler, Malzahar'ın Hiçlik Haşerelerini kendilerine çeker.

Ölümün Pençesi
Malzahar Hiçlik'in özünü, hasar veren bir negatif enerji alanında yoğunlaştırarak rakip şampiyonu sindirir.

Kayle
Image

Kutsal Ateş
Kayle bir şampiyona saldırdığında, hedef 5 saniyeliğine %3 Zırh ve Büyü Direnci kaybeder. Bu etki 5 defaya kadar birikebilir.

Hesaplaşma
Bir rakip birimine semavi güçle saldırarak hasar verir ve Hareket Hızını azaltıp Kutsal Ateş uygular.

İlahi Kutsama
Bir dost şampiyonu kutsayarak, onu iyileştirirken Hareket Hızında artış sağlar.

Haklı Öfke
Pasif: Kayle'e isabet halinde vermek üzere Büyü Hasarı kazandırır. Aktif: Kayle'ın kılıcını kutsal bir alevle tutuşturarak Kayle'a çok sayıda hedefe hasar veren, menzilli bir saldırı ile ek büyü hasarı kazandırır.

Müdahale
Kayle'a ya da bir takım arkadaşına kısa süreliğine kalkan olarak, onu hasar işlemez hale getirir. 

Fiora
Image

Düellocunun Dansı
Fiora yakındaki rakip Şampiyonlara meydan okuyarak kendisinden kaçınmaya zorlar. Bir yön seçerek o yönden rakibe vurmaya çalışır. Bu görevde başarılı olursa küçük bir bonus elde eder ve yeni bir yön seçer. 

Hamle
Fiora bir yöne hamle yapıp yakındaki bir rakibi deşer ve fiziksel hasar vererek vuruş etkisi uygular.

Karşı Hamle
Fiora gelen bütün hasar ve engellemeleri kısa süreliğine savuşturur. Ardından bir yöne saldırır. Bu saldırı, isabet alan ilk şampiyonu yavaşlatır. Fiora bu yetenekle hareketsiz bırakan bir etkiyi savuşturduysa rakip şampiyon sersemler.

Kılıç Sanatı
Sonraki iki saldırı için Fiora saldırı hızını arttırır. İlk saldırı hedefi yavaşlatırken ikincisi kritik vuruş gerçekleştirir.

Büyük Mücadele
Fiora bir rakip şampiyonun zayıf noktalarının dördünü birden açığa çıkarır ve hedefinin yakınındayken hareket hızı kazanır. Fiora 4 zayıf noktaya birden vurur ya da en az bir zayıf noktaya vurduktan sonra hedef katledilirse, kendisi ve bölgedeki takım arkadaşları sonraki birkaç saniye boyunca iyileşir.

Darius
Image

Kanama
Darius, rakiplerine stratejik vuruşlar yaparak onların kanamasına neden olur. Rakiplerin üstünde azami Kanama biriktiğinde, Darius Noxus Kudreti kazanır ve verdiği hasar büyük ölçüde artar.

Biçen Balta
Darius baltasını geniş bir çember halinde savurur. Baltanın isabet ettiği rakipler, balta sapının isabet ettiği rakiplere göre daha fazla hasar alır. Darius, baltanın isabet ettiği rakip şampiyon sayısına bağlı olarak iyileşir.

Kemik Kıran
Darius'un bir sonraki saldırısı rakibin atardamarına isabet eder. Rakip kanadıkça daha yavaş hareket eder.

Tut Çek
Darius baltasını bileyerek, hedefin Zırh değerinin belli bir yüzdesini yok sayacak şekilde fiziksel hasara yol açar. Etkinleştirildiğinde, Darius baltasının çengeliyle rakipleri süpürür ve kendisine doğru çeker.

Noxus Giyotini
Darius bir rakip şampiyona doğru zıplar ve gerçek hasar veren ölümcül bir darbe indirir. Bu hasar, hedefte birikmiş Kanama yükü sayısına bağlı olarak artar. Darius, Noxus Giyotini ile öldürücü darbe yaparsa yeteneğin bekleme süresi kısa süreliğine sıfırlanır.

Swain
Image

Leşçil Yenilenme
Swain her katlettiği birim ile Mana yeniler. Yenilenme miktarı seviye atladıkça artar.

Gözünü Oy
Swain, Beatrice'i hedef alandaki rakipleri sakatlamaya gönderir. Sakatlanan hedefler yavaşlar ve zamanla hasar alırlar.

Kımıldama
Swain hedef bir bölgeyi işaretler. Kısa bir aradan sonra, güçlü pençeler rakipleri tutup yerlerine sabitleyerek, onlara hasar verir.

Eziyet
Swain hedefine eziyet ederek zamanla hasar verir ve saldırılarından daha fazla hasar almasını sağlar. Gözünü Oy devredeyken; Beatrice, Eziyet etkisi altındaki hedeflere odaklanır.

Kuzgun Sürüsü
Swain geçici olarak kuzgun suretine bürünerek rakiplerini dehşete düşürür. Bu süre boyunca, kuzgunları yakındaki 5 rakibe saldırarak hasar verir. Her bir kuzgun, Swain'i belli bir miktar iyileştirir.

Yasuo 'a karşı kötü olan rakipler

Vel'Koz
Image

Organik Yapıbozum
Vel'Koz'un yetenekleri, isabet ettikleri rakiplerde Organik Yapıbozum yükleri biriktirir. 3 yük biriktirilirse, rakip anlık gerçek hasar alır.

Plazma Ayrışması
Vel'Koz'un yolladığı plazma ışını tekrar etkinleştirildiğinde veya rakibe isabet ettiğinde ikiye bölünür. Işın isabet ettiğinde yavaşlatır ve hasar verir.

Hiçlik'e Açılan Yarık
Vel'Koz'un Hiçlik'e açtığı yarık önce ani hasar verir, bir süre sonra patlayarak ikinci defa hasar verir.

Tektonik Bozucu
Vel'Koz bir bölgenin patlamasına; rakiplerin havaya, yakındaki rakiplerin biraz uzağa savrulmasına yol açar.

Yaşam Formu Parçalama Şuası
Vel'Koz'un yönlendirdiği ışın 2,5 saniyeliğine imleci takip ederek rakiplerin büyü hasarı almalarını sağlar. Organik Yapıbozum, Araştırmaya tabi tuttuğu rakiplerin gerçek hasar almalarını sağlar. 

Gragas

Image

İçelim Güzelleşelim
Gragas yetenek kullandığında içkisinden bir yudum alarak azami Can değerinin %6'sını geri kazanır. Bu etki 8 saniyede bir defa ortaya çıkabilir.

Fıçı Yuvarla
Gragas fıçısını belli bir yere yuvarlar; fıçı etkinleştirilerek patlatılabileceği gibi, 4 saniye sonra kendi kendine de patlayabilir. Patlamaya maruz kalan rakiplerin Hareket Hızı azalır.

Ayyaş Hiddeti
Gragas 1 saniyeliğine fıçısından içki içerek boğazını ıslatır. İçmeyi bitirdiğinde kazandığı sarhoş gücüyle bir sonraki normal saldırısında yakındaki bütün rakiplere büyü hasarı verirken, aldığı hasar azalır.

Vücut Darbesi
Gragas belli bir konuma hücum ederek, karşılaştığı ilk birime çarpar ve yakındaki bütün birimlere hasar verir ve onları sersemletir.

Patlayan Fıçı
Gragas fıçısını belli bir alana savurur. Fıçının patlama alanı içinde kalan rakiplere hasar vererek onları geri savurur.

Nidalee
Image

Kolaçan
Nidalee çalı içindeyken hareket hızı 2 saniyeliğine %10 artar, bu etki 1400 menzil içerisindeki görünür rakip şampiyonlara karşı %30'a çıkar.

Mızrak Atışı ile Vahşi Pusu saldırılarından isabet alan şampiyonlar ve canavarlar Avlandı olarak işaretlenir ve 4 saniyeliğine Gerçek Görüş etkisine girer. Bu süre içinde, Nidalee'nin hareket hızı %10 artar, Avlandı ile işaretlenen hedeflere karşı bu etki %30'a çıkar ve bu hedeflere karşı kullanacağı Yere Ser ile Atıl yetenekleri güçlenir. 

Mızrak Atışı / Yere Ser
Nidalee insan suretindeyken, kat ettiği mesafeyle doğru orantılı hasar veren bir mızrak atar. Puma suretindeyken, bir sonraki saldırısıyla hedefinde ölümcül bir yara açar; hedefin canı ne kadar azsa, o kadar çok hasar alır.

Vahşi Pusu / Atıl
İnsan suretindeyken, Nidalee bir kapan kurar. Gafil avlanıp kapana takılan hedefler hasar alır ve görünür hale gelir. Puma suretindeyken, Nidalee belli bir yöne doğru atlar ve indiği alana hasar verir.

İlkel Güdü / Pençele
İnsan suretindeyken, Nidalee pumanın ruhunu çağırarak takım arkadaşlarını iyileştirir ve onlara kısa süreliğine Saldırı Hızı kazandırır. Puma suretindeyken; belli bir yöne doğru pençe atarak, önündeki rakiplere hasar verir.

Puma Sureti
Nidalee pumaya dönüşerek yeni yetenekler kazanır.

Ahri
Image

Öz Hırsızı
Bir büyü rakibe her isabet ettiğinde bir Öz Hırsızı yükü verir (büyü başına azami 3 yük). 9 yüke ulaştığında, bir sonraki büyüsü rakibe isabet ettiğinde Ahri'nin iyileşmesini sağlar.

Aldatan Küre
Ahri, küresini ileri fırlatıp geri çeker; küre giderken büyü hasarı, dönerken de Gerçek hasar verir. Küresi hareket halindeyken Ahri zamanla azalarak biten hareket hızı artışı kazanır. 

Tilki Ateşi
Ahri'nin fırlattığı üç tilki ateşi, kısa bir süre sonra yakındaki hedeflere kilitlenip saldırır.

Ayartan Öpücük
Ahri'nin gönderdiği öpücük, isabet ettiği rakibe hasar verir ve onu ayartarak uslu uslu Ahri'ye doğru gelmesini sağlar.

Ruh Saldırısı
Ahri ileri atılarak, yakındaki 3 rakibe (şampiyonlara öncelik verir) hasar veren öz ışınları gönderir. Ruh Saldırısı, bekleme süresine girmeden önce üç defaya kadar kullanılabilir. 

Twisted Fate
Image

Hileli Zar
Twisted Fate katlettiği her birim için 'şanslı' zarını atarak fazladan 1 ila 6 altın alır. 

Koz: Ölüm
Twisted Fate'in attığı üç kart, deşip geçtiği her rakibe hasar verir.

Bir Kart Seç
Twisted Fate destesinden büyülü bir kart seçer ve kullanarak bir sonraki saldırısına ek etkiler kazandırır. 

Şans Destesi
Twisted Fate her 4 saldırıda bir fazladan hasar verir. Ayrıca, Saldırı Hızı artar. 

Kader
Twisted Fate baktığı fal ile bütün rakiplerinin görünmesine ve Kapı büyüsünün kullanılmasına olanak sağlar. Kapı, Twisted Fate'i 1,5 saniye içinde herhangi bir hedef noktaya ışınlar. 

Ziggs
Image

Kısa Fitil
Her 12 saniyede bir, Ziggs'in ilk saldırısı ek büyü hasarı verir. Bu bekleme süresi Ziggs'in her yetenek kullanışında azalır.

Seksek Bomba
Ziggs sekerek ilerleyen ve büyü hasarı veren bir bomba fırlatır. 

Patlayıcı Lokumu
Ziggs 4 saniye sonra ya da bu yetenek tekrar etkinleştirildiğinde infilak eden bir patlayıcı lokumu atar. Patlama, rakiplere büyü hasarı vererek rakiplerin uzağa savrulmalarına neden olur. Bu arada Ziggs de savrulur ama hasar almaz. Ziggs, Patlayıcı Lokumu'nu kullanarak yıpranmış kuleleri hextech gücüyle patlatabilir. 

Sihirmayın Tarlası
Ziggs, hedef bölgeye rakibe temas ettiğinde patlayıp büyü hasarı veren ve rakibi yavaşlatan mayınlar döşer. 

Cehennem Bombası
Ziggs en büyük eseri olan Cehennem Bombası'nı olağanüstü uzak bir mesafeye savurur. Patlama bölgesinin ortasında kalan rakipler, uzaktakilere göre daha fazla hasar alır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları