Yeni Başlayanlar İçin PUBG

Yorum · 32 Görüntüleme

PUBG severler; ufak tüyolar sayesinde kill sayılarını arttırabilecek hatta oyunu galibiyet ile bitirebilecek.


Yeni Başlayanlar İçin PUBG

PUBG; Açlık Oyunları gibi bir oyun. Oynaması keyifli ancak esas olan; hayatta kalmak. Oyuna yeni başlayan kişiler için hayatta kalmak çok da kolay değil. Sizin için iyi olan hamleleri ve oyun ayarlarını bilmenizde fayda var. PUBG oynamaya başladıysanız ve kazanmak istiyorsanız; bilmeniz gereken en etkili tüyoları bu yazıda bulacaksınız.

PUBG FPS Ayarları

Bilgisayarınız ne durumda olursa olsun; tavsiye edeceğimiz ayarlar ile oyuna başlamaya çalışın. Bu sayede rakiplerinize karşı avantaj sağlamanız mümkün bir hal alacaktır.

 • Ayarları en düşükte tutmaya özen gösterin.Ayarlar bölümüne girdiğiniz zaman bütün ayarların Very Low şeklinde olması gereklidir. Bu sayede çimenlerde saklanmakta olan rakiplerinizi görmeniz mümkün olur. PUBG için en önemli noktalardan biri çevrenizdeki hareketliliği fark etmektir. Ayarları düşürmeniz FPS değerinizin yükselmesini sağlar ve bu sayede çevrenizde olup biteni daha hızlı görüntülersiniz.
 •  Arka planda çalışan her şeyi kapatmaya özen gösterin. Bu sayede kötü bir sisteme sahip olmanız halinde avantaj elde edersiniz. Bilgisayarınıza uygun bir hız programı kullanmanız da size avantaj sağlayacaktır. Özellikle; İnternet ile alakalı programların hepsinin kapalı olmasına dikkat etmelisiniz.

PUBG Oynarken Loot İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

PUBG kalabalık bir oyun olduğu için hızlı olmanız önemli. Bu nedenle kill aldıktan sonra hızlı bir şekilde kurban üzerindeki eşyaları toplamanız ya da bulduğunuz eşyaları hızlıca envanterinize katmanız gerekli.

 • Genelde oyuna yeni başlayanlar; eşyaları tek tek envanter bölümüne sürüklemeye çalışır. Bu işlem size 2 klavye bir de fare tuşu gereksinimi sunar. Bu PUBG için ciddi bir süre kaybı. Bunun yerine; TAB tuşuna basılı tutun ve farenizin sağ tuşuna tıklayarak hızlıca eşyaları toplayın. Bu sayede birçok rakibinize karşı daha hızlı hareket etmiş olursunuz.
 • Oyunun ilk aşamasında rakiplerinizden uzak kalmaya dikkat edin. Uçak sizi bıraktığı zaman olabildiğince diğer rakiplerden uzak bir bölgeye inmeye gayret edin. İniş sırasında mutlaka bölge kontrolü yapın. Size yakın bir rakip görürseniz bölgesine girmemeye özen gösterin ve o bölgeden çıkmaya çalışın. Oyunun ilk aşamasında safe kalmak en iyi taktiklerden birisidir.
 • Eşya atmak istemeniz halinde CTRL ve farenin sağ tuşunu kullanın. Açılan pencereden atacağınız eşya ve sayısını belirleyerek hızlıca bırakabilirsiniz.

PUBG Oynarken Kill Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

Oyunun esas amacı; oyundaki herkesi yok et ve birinci ol. Bu nedenle mutlaka rakibinizi öldürme amaçlı oynamanız gerekli. Sürekli olarak saklanmanız,sürekli olarak atak halinde olmanız; kill almanız için yeterli değil. Bu nedenle bir taktiğiniz olmalı. Kolay ve sık uygulanan 3 taktik ile sizin de oyundaki kill sayınızı yükseltmeniz hatta birinci olmanız dahi mümkün.

 • Rakibinizin size gelmesi için bekleyin. Asla kovalamayın. Siper alın; güvenli bir şeyin arkasına saklanın. Ağaç, ev ya da bir kulübe işinizi görecektir. Rakibinizin hareketlerini mutlaka takip edin.Siz ateş etmedikçe sizin bir silahınız olmadığını düşünüp bir yerden sonra gittiğinizi düşüneceklerdir. Sizi aramaktan vazgeçtiklerinde ya da ayrıldıklarında onları tek tek avlamanız mümkün.
 • Rakiplerinize evde yakalanırsanız; bulunduğunuz odadan çıkmayın ve girecekleri ilk yere doğru nişan alarak bekleyin. 2 kapılı bir odadaysanız ya da üst kattaysanız; tek kapılı bir odaya girin ve pozisyonunuzu koruyun. Kamera açınızı genişletin ve V tuşundan yardım alarak değiştirin. Bu sayede birçok kişiyi görmeniz mümkün olur. Evden çıktıklarını görmeden alt kata inmeyin ya da odadan çıkmayın. Bırakın onlar sizin odanıza girsin bu sayede kill almanız mümkün ve çabasız olur. Çok iyi oynamıyorsanız odadan çıkmanız ilk etaplarda imkansız diyebiliriz.
 • İçinde biri olduğuna emin olduğunuz binaların,özellikle tek çıkışlı binaların kapılarını tutun. Sessiz bir şekilde bekleyin;çıktıklarında rahatlıkla kill alabilirsiniz.

PUBG Oynarken Nasıl 1. Olunur?

Yukarıda saydıklarımız ile birlikte ek maddeleri de oyun stilinize eklemeniz halinde birinci olma ya da birinciliğe yaklaşma şansınız son derece yüksektir.

 • Savaş alanlarından uzak durun.
 • Ateş açıldığında zik zak çizerek kaçın.
 • ALT tuşunu kullanarak koşarken arkanızı kollamayı unutmayın.
 • Atak yapmaktan kaçının bunun yerine rakibinizin dikkatini başka yöne çekin. Farklı bir bölgeye smoke atın. Bu sayede rakibiniz o bölgeye yöneldiğinde kill alabilirsiniz.
 •  Etrafınızda savaş olduğunu duyduğunuz anda safe kalmaya özen gösterin. Ateş etmeyin; bu sayede dikkat çekmez ve hedef olmazsınız.
 • Düşmanınızla birebir kaldığınız zaman çatışmak yerine; olduğu bölgeyi tespit edin ve ardından bomba, Molotof kullanarak zarar vermeye çalışın. Bu sayede kaçarken rakibinizi öldürebilirsiniz.
 • Rakibiniz sizin alanınızda değilse smoke ile yine başka yöne dikkat çekebilir ve bu sayede onu alandan dışarı çıkarabilirsiniz. 

Pubg Sistem Gereksinimleri


Ayrıca Pubg sistem gereksinimlerine bu makalemizden bakabilirsiniz.

Pubg İndirme

Buradan pubg indirebilirsiniz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!