Yeni Pokemon Mobil Oyunu Mikro Ödemelerden Çok Para Kazanıyor

The Pokemon Company'nin yeni mobil oyunu, mikro ödemelerden bankada milyonlarca dolarla çok sıcak bir başlangıç yaptı.


Pokemon Masters Para Kazanıyor

Pokemon Masters Para Kazanıyor

Yeni çıkan Pokemon mobil oyunu Pokemon Masters, mikro ödemelerden çok para kazanıyor. Ücretsiz oyun, ilk haftasında şimdiye kadarki en yüksek hasılatlı Pokemon oyunlarının arasında yer alarak ilk haftasında 26 milyon dolar kazandı.

Verileri sağlayan SensorTower'a göre, yalnızca Pokemon Go 56 milyon dolar ile mobil platformdaki Pokemon serisindeki ilk haftasında Pokemon Masters'dan daha fazla para kazanmıştı. Pokemon Go'nun inanılmaz popülaritesine değinen bir diğer önemli ayrım, ilk haftadaki 56 milyon dolarlık mikro ödeme gelirinin yalnızca beş pazardan gelmesi ve Masters'ın 60'tan fazla yerde yayınlanmasıdır.

Buna karşılık, Pokemon Quest lansman haftasında 3 milyon dolar kazandı; Pokemon: Magikarp Jump 1 milyon dolar; ve Pokemon Rumble Rush ilk yedi gününde 300.000 dolar gelir elde etti.

SensorTower’ın tahminlerine göre Japonya, Masters için 16 milyon dolar ile brüt olarak en büyük bölge oldu. ABD'den yaklaşık 4.5 milyon dolar gelir elde ederken, Hong Kong, Tayvan ve Fransa'daki mikro ödeme gelirleri brüt bazında Masters'ın ilk beş bölgesini oluşturdu. Dikkate değer bir başka istatistik ise, mikro ödeme satışlarının yüzde 72'sinin iOS'ta; yüzde 28'inin Google Play'de olduğudur.

Masters için bu hızlı başarı hiç şaşırtıcı değil çünkü oyun dünya çapında 10 milyon indirmeye sadece dört günde ulaştı.

Pokemon Masters, ünlü Pokemon eğitmenlerinin ve eş Pokemon'un bir Pokemon Masters League turnuvası için bir araya geldiği Pasio adlı bir ada bölgesinde kuruludur. Çoğu geleneksel Pokemon oyununun aksine, kendi Pokemon'unuzu Masters'da yakalayamazsınız; bunun yerine, diğer Eş Çiftleri'ni işe alırsınız ve üçe üç gerçek zamanlı savaşa katılmak için onlarla takımlar oluşturursunuz. Aryrınlı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilgili konunuza ulaşabilirsiniz.

Pokemon Masters


Daha fazla..
×

Sitemiz Yenilendi!

Sitemizi sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,

ilgili gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, sizin gibi başka oyuncularla tanışabilirsiniz.

Üye olarak oyuncu profilinizi oluşturmanızı ve yenilikleri keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye'nin İlk ve Tek Oyuncu Ağına Hemen Katıl!