YouTube Videoları MP4 Formatına Nasıl Dönüştürülür?

Yorum · 51 Görüntüleme

Videoları alın ve daha uygun bir formata dönüştürün. YouTube videolarını MP4 biçimine dönüştürmek için birçok neden vardır. İlk olarak, MP4 akıllı telefonlardan oyun konsollarına kadar hemen hemen her cihazda çevrimdışı olarak oynatmaya uygun en yaygın olarak desteklenen video formatlarından biridir.


YouTube Videoları MP4 Formatına Dönüştürme

YouTube Videoları MP4 Formatına Dönüştürme

YouTube videolarını MP4 biçimine dönüştürmek için birçok neden vardır. İlk olarak, MP4 akıllı telefonlardan oyun konsollarına kadar hemen hemen her cihazda çevrimdışı olarak oynatmaya uygun en yaygın olarak desteklenen video formatlarından biridir. MP4 ayrıca dosya boyutu ve kalitesi için iyi bir denge sağlar ve altyazıları destekler.

YouTube videolarını MP4'e dönüştürebilecek düzinelerce program vardır (hem ücretsiz hem de ücretli), ancak birçoğu reklamlarla doludur, dönüştürülmüş kliplere filigran uygular veya isteyemeyeceğiniz ek yazılımlar içerebilir ve bunları kaldırmak zorlaşabilir.

Bu yazıda, deneyiminizi bozacak hiçbir reklam veya başka önemsiz şeyler içermeyen 4K Video Downloader kullanarak videoları nasıl ücretsiz dönüştüreceğinizi göstereceğiz. Temel araç ücretsizdir, ancak tüm oynatma listesini tek bir tıklamayla MP4 biçimine dönüştürmek istiyorsanız, ücretli bir sürümü de vardır.

Başlamadan önce, YouTube videolarını indirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanın Youtube’un hizmet şartlarına aykırı olduğunu unutmayın; videoları yalnızca doğrudan sunucularından yayınlayabildiğinizi belirtin.

YouTube videolarını nasıl indireceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız; YouTube Videosu İndirme konumuzu inceleyebilirsiniz.

1. Tek bir videoyu dönüştürün

1. Tek bir videoyu dönüştürün

4K Video Downloader'ı indirip yükleyin, ardından tarayıcınızda YouTube videosunu bulun ve URL'yi adres çubuğundan kopyalayın. 4K Video Downloader'ı açın ve yeşil "Paste link (Bağlantı Yapıştır)" butonunu tıklayın. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

4K Video Downloader İndir

4K Video Downloader videoları bir bazı farklı biçime dönüştürebilir, ancak MP4 varsayılandır, böylece üst menüleri olduğu gibi bırakabilirsiniz ve sadece bir kalite ayarı seçebilirsiniz. Mevcut seçenekler orijinal videonun kalitesine bağlı olacaktır ve ayrıca altyazı indirme seçeneğine de sahipsiniz.

Video indirildikten sonra, hemen varsayılan medya oynatıcınızda oynatabilir veya küçük resmi sağ tıklayıp MP4 dosyasını görmek için "Show in folder (Klasörde Göster)" seçeneğini seçebilirsiniz.

2. Videoları otomatik olarak dönüştürün

2. Videoları otomatik olarak dönüştürün

YouTube videolarını MP4’e dönüştürmeyi daha da hızlı hale getirmek için, 4K Video Downloader, her şeyi tek bir tıklamayla yapmanıza olanak sağlayan bir Akıllı Mod sunar. "Tools (Araçlar)" ve tercih ettiğiniz indirme seçeneklerini seçin (biçim, kalite, altyazılar ve hedef). Şimdi, "Paste link (Bağlantı Yapıştır)" ı tıkladığınızda, video otomatik olarak indirilir ve dönüştürülür.

3. Kaydedilen videoları dönüştürün

3. Kaydedilen videoları dönüştürün

YouTube'dan MP4'ten başka bir biçimde indirdiğiniz bir videonuz varsa, ücretsiz kod dönüştürme yazılımı HandBrake kullanarak kolayca dönüştürebilirsiniz. Programı aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

HandBrake İndir

Yazılımı indirip yükleyin, ardından soldaki seçenekleri kullanarak tek bir videoyu veya tüm klasörü açmayı seçin. Dosyaları ve klasörleri açmak için ana panele de bırakabilirsiniz.

Daha sonra format (bu durumda MP4), boyutlar, video ve ses kodekleri (varsayılan ayarlar çoğu amaç için iyi olacaktır) ve altyazılar dahil olmak üzere dönüştürme seçeneklerinizi seçebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı yeni hazır ayar olarak kaydedebilir, videoyu daha sonra dönüştürmek üzere bir kuyruğa ekleyebilir veya hemen kodlamaya başlayabilirsiniz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!