Instagram Yeni "Test" (Quiz) Özelliği Nasıl Aktifleştirilir
İki yıl önce Instagram Story'lere anket desteği eklendi. Bugün, Hikayelerinizde arkadaşlarınıza çoktan seçmeli sorular sorabilmenizi sağlayan yeni bir “Test” özelliğinin tanıtılmasıyla bu özellik bir adım daha ileri gitmiş oldu.

İki seçenek sunduğunuz ve arkadaşlarınızın aralarında oy kullanmasına izin verdiğiniz anketlerde bunu zaten halledebilirsiniz. Ancak bu özellik sayesinde, doğru bir yanıtın yanı sıra, seçim yapabileceğiniz birden fazla seçeneğiniz olur.

 

Bu özelliğin bir örneği olarak, köpeğinin aslında dünyanın en sevimli köpeği olup olmadığına dair bu ilginç Testi oluşturan kişinin storysine bir göz atalım.

Soldaki fotoğraf oluştururken görülen şey, sağdaki fotoğraf arkadaşlarının Hikayende görecekleri.

Test oluşturmak için çıkartma düğmesine basın (gif ve tarih gibi şeyleri çekmek için yaptığınız gibi) ve beliren seçimlerden “Test” (Quiz)’ı seçin. Instagram'ı başlattığınızda Test seçeneğini göremiyorsanız, öncelikle uygulamanın şu anda en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

 

Orada bir Test kutusu görünecektir. Kutunun üstüne bir soru ve ardından onun altındaki cevapları yazın. Testi oluşturmak için en az iki cevabınız olması gerekir, ancak dörde kadar ekleyebilirsiniz.

Tüm cevaplarınızı girdikten sonra, sayfadaki “doğru” seçeneğine dokunacaksınız. Yaptığınızda yeşil yanar (sadece sizin için), yani hangisini seçtiğinize karar verirsiniz.

Ondan sonra işleri normal olarak yayınlarsın. Arkadaşlarınız yayınınıza geçtiğinde, yanıtlarını Testinizden seçebileceklerdir. Derhal doğru olup olmadıklarını hemen görecekler ve cevapları size gönderilecek, böylece ne cevap verdiklerini de görebilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları