League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çin'de Gerçekleşecek

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çin'de Gerçekleşecek

2021 League of Legends Dünya Şampiyonası’nın Çin’in Shenzhen kentinde yapılacağını duyuran Riot Games, Dünya şampiyonası finalinin 6 Kasım’da Shenzhen FC futbol kulübüne ev sahipliği yapan 60.000 kapasiteli bir stadyum olan Universiade Spor Merkezinde olacağını açıkladı. 

Riot Games Küresel Espor Başkanı John Needham yaptığı açıklamada, “Bu yıl Worlds 2021 ile eğlence ve sporun sınırlarını zorlamaktan ve LoL Esports'un önümüzdeki 10 yılını tanımlamaktan son derece heyecanlıyız,” dedi. “Shenzhen, binlerce yüksek teknolojili girişim ve girişimci arayışıyla Çin'in en rekabetçi ve yenilikçi şehri olduğundan, Finallerimize ev sahipliği yapmak için mükemmel bir manzara olduğunu hissettik.” açıklamalarına yer verdi. 

League of Legends Dünya Şampiyonası genellikle Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki ev sahibi ülkeler arasında yıldan yıla değişmekteydi. Ancak bu yıl etkinliğin Çin'de gerçekleşmesine karar verildi. Geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla oldukça sıkıntılı zamanlar geçiren espor dünyası şampiyonalarına zorlu şartlara rağmen yinede devam etmişti. Bu yıl esporun geçtiğimiz yıla göre daha rahat geçeceği belirten yetkililer binlerce izleyiciyide rahatlıkla ağırlayabilecekleri altyapının olduğunu açıkladı.