Diablo 3 Benzeri Oyunlar

Diablo 3 Benzeri Oyunlar

Blizzard Diablo IV'ü yayınlayacağını 1 sene önce açıklamıştık. Ancak dördüncü Diablo oyunu için bir süre daha beklemeniz gerekiyor.

“Yani şu an elimizde Diablo III’ten başka bir şey yok” diye düşünenler olabilir. Aslında Diablo III'e alternatifler var. Hatta bu oyunlardan bazıları Diablo'nun ruhunu çok daha iyi yakaladı. Öyleyse, Diablo IV'ün piyasaya çıkmasını beklerken sizi eğlendirmek için, Diablo III veya genel olarak Diablo serisini seviyorsanız denemeniz gereken oyunlar var.

Diablo III'e benzer çok daha fazla oyun çıkmaya devam ediyor. Öyle ki, Diablo IV ile ilgili haberler biraz kıtlaştı ve hala çıkış tarihi belli değil. Beklerken oynayabileceğiniz daha fazla oyun var. Kim bilir belki bu oyunları Diablo'dan daha çok sevebilirsiniz:

 

WARHAMMER: CHAOSBANE

Diablo ve türevlerini Warhammer’ın Kaos Tanrıları ile değiştirin ve Warhammer: Chaosbane elde edin. Elbette bu oyunun benzersizliğini göz ardı etmiyoruz. Aslında çok daha karanlık ve daha şiddetli olduğu için Diablo III'ten bile daha ilgi çekici olabilir.

Bu oyunu, aRPG oyunlarındaki alışılagelmiş eşya düşüşlerine kıyasla daha keyifli bir deneyim haline getiren şey, aldığınız her bir öğenin yalnızca seçtiğiniz sınıf için olması. Bu, hiçbir çöp öğesi olmadığı ve yapılarınız için daha az zaman harcanacağı anlamına gelir. Diablo hayranlarının kesinlikle denemesi gereken bir oyun.

Steam Mağaza Linki

 

VICTOR VRAN

İblisleri öldürmeye doyamıyor musunuz? Victor Vran tam size göre. Yenilik açısından Victor Vran, Viktorya dönemi ortamını sunuyor. Bununla birlikte, Diablo tarzı oyunların tüm unsurlarını, Steam'de yüksek puan alacak ve kendi değerine dayanabilecek kadar iyi yapıyor.

Diablo hayranıysanız denemeye değer. Karakter için tonlarca özelleştirme seçeneği var, ancak yalnızca Victor Vran'ın kendisi olarak oynayabiliyorsunuz. Aksiyon yeterince yoğun, muhtemelen çoğu Diablo klonundan daha fazla ve Victor Vran'ı eziyete dayanacak kadar ilgi çekici ve eğlenceli hale getiriyor.

Steam Mağaza Linki

 

SHADOWS: AWAKENING

Diablo III ve Shadows: Awakening arasında pek çok görsel benzerlik bulacaksınız. Sadece biriyle sınırlı olmak yerine dört oynanabilir karakter arasında anında geçiş yapmanıza izin veren karanlık bir fantezi zindan tarayıcısı. Bu da tekrarlayan oyun için birçok olasılık ve varyasyon açar.

Ayrıca farklı bir şey ve biraz yenilik arıyorsanız, Shadows: Awakening, bunu bulmaca şeklinde sunuyor. Özellikle hep grinding’den sıkılırsanız, güzel bir manzara değişikliği yaratıyor. Ayrıca, kontrol noktaları olmadan istediğiniz zaman tasarruf edebileceğiniz için çoğu aRPG'den daha cömerttir.

Steam Mağaza Linki

 

DUNGEON SIEGE

Shadows: Awakening gibi, birçok oyun öğesi Dungeon Siege'i Diablo oyunlarından ayırır. Bununla birlikte, özünde Blizzard franchise'ıyla aynı ruhu paylaşıyor. Dungeon Siege'de mütevazı oyuncu karakterinizi kontrol edebilir ve onları zenginlik veya daha iyi kıyafet ve silahlar için ölümcül bir maceraya çıkarabilirsiniz.

İlk oyundaki savaş, 2002'deki diğer birçok izometrik RPG'den ayıracak kadar yoğundu. Bu arada, devam oyunları, savaşa ve karakter oluşumlarına yaklaşımınızı büyük ölçüde değiştiren çekirdek oyuna bazı ince ayarlar ekliyor.

Steam Mağaza Linki

 

DIABLO II

Diablo III'ü oynadıysanız ve öldürmek için daha fazla Diablo arıyorsanız, o zaman Diablo’nun eski oyunlarından Diablo II’yi oynayabilirsiniz. Median XL gibi modlar sayesinde, artık Diablo II'nin ilk zamanlarından çok daha yüksek bir çözünürlükte keyfini çıkarabilirsiniz. Diablo II'nin iyi şarap gibi yaşlandığını söylemek yeterli – en azından tek oyuncu için.

İlk Diablo'nun temel formülünü geliştirilmiş ve bazı devrim niteliğinde yeni özellikler eklenmiş, bu nedenle hızla çoğu izometrik aksiyon rol yapma oyunu (aRPG'ler) için şablon haline gelmiş. Ayrıca, Diablo II'nin atmosferi ve müziği bugünlerde hala benzersiz.

Resmi Web Sitesi

 

TITAN QUEST

Diablo II'den tacı almaya yaklaşan oyunlardan biri, 2006'da piyasaya sürülen Titan Quest'ti. Bunun nedeni, geliştiricilerinin aRPG'lerde teori oluşturma ve min-maxing'i çekirdeklerine sallayan iki sınıflı bir kombinasyon sistemi tanıtmasıydı. Bunun ötesinde, açık dünya formatına sahip standart bir hack-and-slash zindan tarayıcısıydı.

Yine de, Diablo II gibi Titan Quest de geliştiricilerden bir remaster çıkarmaya yetecek kadar yaşlı bir oyun. Titan Quest'inizi bir kez daha ateşlemek ve sorun çıkaran bazı Titanları öldürmek için küresel bir mitolojik maceraya çıkmaya hazır mısınız?

Steam Mağaza Linki

 

GRIM DAWN

Titan Quest ile aynı geliştiriciler tarafından yapılan Grim Dawn, geliştiricilerinin çift sınıflı sistemin amiral gemisi formülüne devam ediyor. Bu, Grim Dawn'ın oynanış açısından Titan Quest kadar farklı olduğu anlamına geliyor, ancak daha karanlık bir ortaçağ fantezisi için mitoloji ortamını terk ediyor.

Bu anlamda, atmosfer açısından Diablo III'e çok daha yakın, ancak kesinlikle daha olgun ve eski. Oyun, Diablo oyunlarının hızlı tempolu dövüşüne alışmış insanlar için biraz yavaş olabilir, ancak hepimizin sevdiği hack-and-slash looter ile hemen hemen aynı.

Steam Mağaza Linki

 

LAST EPOCH

Bu listedeki en yeni oyunlardan biri olan Last Epoch, Diablo ile aynı türde yer alan mütevazı ama övgüye değer bir indie aRPG'dir. Ayrıca, temel sınıfınızın daha güçlü ve çok yönlü bir şeye dönüşebileceği Grim Dawn veya Titan Quest'e benzer dinamik bir sınıf sistemi içerir.

Last Epoch ayrıca, ilk Diablo oyununun popüler hale getirdiği küresel sağlık ve mana küreleriyle oldukça benzer ve tanıdık bir kullanıcı arayüzüne sahip. Bağımsız karanlık fantezi aRPG hala erken erişimde, ancak fiyatı denemek isteyenleri caydırmayacak kadar uygun.

Steam Mağaza Linki

 

TORCHLIGHT

İster ilk Torchlight oyunu ister ikincisi, ikisini de öneriyoruz. Her iki oyun için de geliştirme ekibinin bazı üyeleri, birinci ve ikinci Diablo oyununun orijinal geliştiricilerinden. Uzun süredir Diablo hayranıysanız, Torchlight I veya II’nin müziklerini çok tanıdık bulabilirsiniz.

Her durumda, Torchlight'ı diğerlerinden ayıran şey, karikatürize edilmiş grafikleri ve steampunk ayarıdır. Sınıflar, tekrar oynanabilirliği garanti edecek kadar çeşitlidir ve geliştiriciler, ağız sulandıran bonuslar veren ve teori oluşturma olasılıklarını artıran set öğeleriyle ganimeti mümkün olduğunca bağımlılık yapıcı hale getirmek için kendi yollarına çıktılar.

Torchlight I Steam Mağaza Linki

Torchlight II Steam Mağaza Linki

 

WOLCEN: LORDS OF MAYHEM

Diablo III'ün en büyük kavrayışlarından biri karikatürize grafikler. Bunu atari tarzı beceri özelleştirmesiyle eşleştirince oyun, selefine kıyasla çok daha az sert ve derin görünüyor. Diablo III'ün atmosferine yakın bir şey istiyorsanız, ancak yaptığı tasarım seçimlerini yapmıyorsanız, Wolcen: Lords of Mayhem yakın bir rakip.

Bağımsız bir geliştiriciden gelen, ancak çok oynanabilir ve eğlenceli olan Wolcen, son derece ayrıntılı karakterler ve düşmanlarla heyecan verici bir dövüş sergiliyor. Ayrıca sanat tarzı ve atmosfer, Diablo III'lerden çok daha karanlık.

Steam Mağaza Linki

 

BOOK OF DEMONS

Yeni ve heyecan verici bir hack-and-slash aRPG istiyorsanız, Book of Demons yenilik ihtiyacınızı karşılayabilir. Bir düello kart oyunu ile bir zindan tarayıcısı aRPG melezidir. Garip bir eşleşme, ancak Book of Demons bir şekilde sorunsuz çalışıyor.

Sonuç olarak ganimet toplamak yerine kartlar toplayıp destenizi güçlendirdiğiniz Diablo formülüne yeni bir bakış atıyorsunuz. Benzersiz olan sadece oyun değil, aynı zamanda sanat ve grafikler. Book of Demons, uğursuz alt tonlarını sulandırmadan oyuna cazibe katan bir hikaye kitabı papercraft estetiği kullanıyor. Aynı zamanda tam bir oyun ve satın almanın fazla bir maliyeti yok.

Steam Mağaza Linki

 

THE INCREDIBLE ADVENTURES OF VAN HELSING

The Incredible Adventures of Van Helsing, keşfedilmemiş bir zaman dilimi seçerek aRPG formülüne kendi dönüşünü getiriyor. Ortaçağ fantezisi yerine, tahmin edebileceğiniz gibi, ünlü Van Helsing'i daha genç günlerinde oynamanıza izin veren bir Viktorya dönemi fantezi döneminde geçiyor.

Ayrıca oyun, Bram Stoker'ın Dracula adlı romanına dayandığından, büyük kötü şeytanı büyük, kötü bir vampirle değiştiriyor. Karakter veya sınıf seçimi olmamasına rağmen (yalnızca Van Helsing olarak oynayabilirsiniz), oyun hala çoklu oyun ve zorluk seviyeleri için yeterli çeşitlilik sunuyor. Eşsiz bir ortam için tek başına denemeye değer.

Steam Mağaza Linki

 

SACRED

İlk bakışta, Sacred sadece bir Diablo klonu gibi görünüyor. Ama bir kez oynamaya başladığınızda, yakında Diablo'ya kıyasla daha yüksek fantezi olduğunu göreceksiniz. Bunun dışında, Sacred, Blizzard'ın aRPG devi tarafından gölgede bırakılan daha az bilinen franchise'lardan biridir. O zamandan beri birçok genişleme ile üç ana oyun ortaya çıkardı.

Devam oyunları daha az iddialı olduğu için çoğunlukla oynamak isteyeceğiniz ilk oyun. İlk Kutsal, zamanının biraz ilerisindeydi ve keşfin aslında diğer aRPG'lere ve zindan tarayıcılarına kıyasla ödüllendirici olduğu bir kum havuzu açık dünyasını içeriyordu. Grafiklere dayanabilirseniz bir deneyin; değilse, devam oyunları var.

Steam Mağaza Linki

 

PATH OF EXILE

Listemizin sonunda, Diablo II halefine şimdiye kadarki en yakın oyunu var. Path of Exile, ilk iki Diablo oyununun ruhani halefi olarak, Diablo III'ten bile daha fazla oynandı. En büyük özelliği oyun tarzınızı nasıl özelleştirebileceğiniz ve oynaması ücretsiz olması.

Pasif yetenek ağacından, beceri taşlarından ve zırh soketlerinden çeşitli oyun öğeleri katmanları sayesinde Diablo’ya benzerlik gösteriyor. Hepsi bir araya gelerek yılların en derin aRPG karakter oluşturma sistemini oluşturuyor. Yine de uyaralım, öğrenme eğrisi oldukça dik ve oyun kesinlikle Diablo II'yi oynamamış herkesi ilk başta korkutabilir.

Steam Mağaza Linki