Horizon Zero Dawn PC'ye Geliyor!

Horizon Zero Dawn PC'ye Geliyor!

     Playstation 4 platformunun en önemli oyunlarından birisi olan Horizon Zero Dawn, piyasaya çıkış yaptıktan 3 yıl sonra PC platformuna geliyor.

      Horizon Zero Dawn ile ilgili sızıntılar son haftalarda sık sık ortaya çıkmaya başlamıştı ve son olarak oyun resmi olarak geçtiğimiz hafta duyurulmuştu. Bunun ardından oyuncular heyecanla oyunun çıkış tarihini beklemeye başlamışlardı.

      Oyunun resmi Steam sayfasında verilen bilgilere göre oyun 2020 yılının yaz aylarında bilgisayar platformu için çıkış yapacak. Yaklaşık 3 yıl önce Playstation 4 için çıkış yapan oyun şu ana kadar milyonlarca satış rakamına ulaştı. Uzun zamandır birçok oyuncu Horizon Zero Dawn'ın bilgisayar platformuna gelmesini istiyordu.

     Horizon Zero Dawn'ın resmi Steam sayfasında şu an için yalnızca oyunla içi görüntüler, çıkış tarihiyle alakalı bir bölüm ve oyunla alakalı yazı yer alıyor. Ayrıca oyun Steam'de Complete Edition olarak görünüyor. Sistem gereksinimleri kısmında ise herhangi bir bilgi yer almıyor..

     2020 yılının yaz aylarında çıkış yapacak olan oyun, bilgisayar platformu için tam sürüm olacak. Oyunda yeni beceriler, yeni topraklar, yeni silahlar ve yeni makineler bulunacak. Yani Horizon Zero Dawn, oyun atmosferini en iyi şekilde yansıtmaya çalışacak. Oyun yaklaşık 20 farklı dil desteğine sahip olmasına rağmen bu diller arasında Türkçe bulunmuyor. Bakalım ilerleyen günlerde oyun ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak?