2021 Yılında Satın Alabileceğiniz En İyi 7 Discord Kulaklığı

2021 Yılında Satın Alabileceğiniz En İyi 7 Discord Kulaklığı

Discord, günümüzde her oyuncunun sahip olması gereken bir platform haline geldi. Hem arkadaşlarınızın oynadığı oyunları takip etmek hem de onlarla sohbet etmek oldukça eğlenceli anlar yaşatabilir.

Aynı zamanda Discord'un çeşitli özellikleri aracılığıyla çeşitli oyunlara katılabilir veya izleyebilirsiniz. Ancak bu tarz özelliklerden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için kaliteli bir kulaklığa ihtiyacınız olacak.

Discord sertifikalı bir kulaklığa sahip olmak, platformdaki özelliklerden en iyi şekilde yararlanmanızı ve kaliteli performans almanızı sağlayacaktır.

Discord Sertifikalı Kulaklık: Gerekiyor mu?

Çok oyunculu çevrimiçi oyunlar, büyük oyuncu kitlelerine sahiptir ve bu oyuncuların geneli Discord'u kullanmaktadır.

Bu tarz oyunlarda kazanmak veya kaybetmek arasındaki farkın en önemli nedenlerinden birinin takım arkadaşlarınızla kurduğunuz iletişime bağlıdır.

Discord'a göre, sertifikalı bir ekipmanlar donanım üreticisi şirketlerle birlikte tasarlanarak üretilmektedir.

Değiştir'e tıkladığınızda Discord, ayarları devralacak ve en iyi kullanım için cihazı otomatik olarak ayarlayacaktır.

Discord Sertifikalı cihaz, aynı zamanda Discord söz konusu olduğunda deneyiminizi kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek gelişmiş özelliklerle birlikte gelir.

Discord Sertifikalı cihazların sunduğu en önemli özelliklerden biri, dahili mikrofon ses işleme özelliğidir. Kulaklık, Discord yerine ses işlemeyle ilgilenir. Bu, yazılımdan çok donanım tarafından yönetildiği için sesinizde büyük bir netlik seviyesi getirir.

Bu nedenle, Discord Sertifikalı kulaklığı kullanırken Gürültü Bastırma ve Yankı Önleme'yi gri olarak göreceksiniz.

Discord için En İyi Kulaklık: Satın Alma Rehberi

Peki, Discord'a göre bir kulaklık bakarken hangi özelliklere dikkat etmelisiniz?

Hadi hep birlikte keşfedelim.

Konfor

Hangi kulaklığı almayı planladığınızın bir önemi yok; rahat olması gerekiyor. Konfor göreceli olduğundan, en iyi kararı vermek için kulaklığın çevrimiçi incelemelerini kontrol etmeniz gerekir.

Kulaklık boyutunu veya kulaklık üzerinde kullanılan malzemeyi kontrol etmek de size rahatlığını gösterebilir. Aramanız gereken bir diğer ölçü de kulaklığın ağırlığıdır.

Ayarlanabilir kaydırıcı, konforu daha da artırır.

Tarz

Kulaklıklar, ekipman topluluğunuzun nasıl göründüğünü oldukça etkileyen önemli bir etkendir. Bu nedenle, kulaklığın masanıza ideal şekilde oturacağından ve şık duracağından emin olmalısınız.

Ses kalitesi

Kulaklık, optimum deneyim için iyi kalitede ses sağlamalıdır. Çoğu durumda, iyi kulaklıklar, özellikle de Overwatch gibi hızlı tempolu oyunlar oynarken, oyun sesi ile arkadaşlarınızla yapılan arka plan konuşması arasında bir denge sağlayabilir.

Mikrofon Kalitesi

Hiç kimse iletişim kurarken robot gibi konuşmak istemez. Bir sunum yaparken veya oynarken bile sesiniz net olmalıdır. Kısacası, iyi ayarlanmış bir yerleşik mikrofon çoğu durumda netlik sağlamalıdır.

Malzeme Kalitesi

Son olarak, beklediğiniz yapı kalitesini karşıladığından emin olmanız gerekir. Yoğun oyun seansları sırasında kulaklıklar kolayca yanlış kullanılabilir. Bunun da ötesinde, normal aşınma ve yıpranmasına da dikkat etmeniz gerekir. Terleyenler için kulaklıklar daha hızlı bozulabilir.

Örneğin, ayarlanabilir metal kaydırıcıya sahip bir kulaklık, plastik bir kulaklığa kıyasla daha uzun süre dayanabilir.

2021 Yılında Satın Alabileceğiniz En İyi 7 Discord Kulaklığı

7. Corsair HS60 PRO

Artıları

 • Sağlam ve hafif
 • Uygun fiyatlı
 • Tak ve çalıştır deneyimi

Eksileri

 • Yazılım çok az özellik sunuyor
 • Ses ve Mikrofon kalitesi daha iyi olabilir

Corsair HS60 PRO, sağlam bir yapıya sahip mükemmel bir orta sınıf oyun kulaklığıdır. Kutudan çıkar çıkmaz çekici bir tasarım bulacaksınız. Aynı zamanda oyunculara yönelik bir tak ve çalıştır cihazdır.

Hafif metal çerçevesi, kulaklığı oldukça hafifleten önemli detaylardan biridir. Kulaklığın şekli ve tasarımı, genel kafa şekillerine uyumu da kolaylaştırmaktadır.

Ses kalitesi söz konusu olduğunda, Corsair HS60 PRO, sesin hakkını verir. Ses çıkışları oldukça net ve dengelidir. Surround ses özelliğini kullanmak istiyorsanız, iCue yazılımını kullanmanız gerekecektir.

Ayrıca, sol taraftaki kullanışlı ses seviyesi kadranı ve altında sessiz mikrofon düğmesi bulunan kulak üstü kontrollere de erişebilirsiniz. 3.5 mm mikrofon da çıkarılabilmektedir.

Bu kulaklık, Discord'u kullanmayı seven oyuncular içindir. Yeterli ses kalitesine sahip bir kulaklık arıyorsanız, bu Corsair HS60 PRO paranızın karşılığını fazlasıyla verir.

6. Logitech G533 Wireless

Artıları

 • Düşük gecikme sayesinde oyun oynamak için harika
 • İyi form
 • İyi gürültü yönetimi

Eksileri

 • Hacimli tasarım
 • Ses dağıtımı sabit değil

Logitect G533 Wireless oyun kulaklıkları, oyunculara mükemmel bir orta sınıf performans sunmaktadır.

Kulaklığın kullanımı oldukça rahattır ve düşük gecikme sürelerine sahiptir. Bununla birlikte, Logitech G533'ten en iyi şekilde yararlanmak için, ses profili üzerinde biraz ayarlar yapmanız gerekir.

Kulaklık, iyi kontrol özellikleri sunar. Kaydırma tekerleği ile ses kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca bir sessiz düğmesi ve kulaklığı AÇMAK/KAPATMAK için başka bir düğme ile birlikte gelir.

Logitech G533, orta, tiz ve bas doğruluğu dahil olmak üzere iyi bir ses kalitesi sunar. 

5. HyperX Cloud Alpha

Artıları

 • Harika ses kalitesi
 • Uzaktan kumanda ile birlikte gelir
 • Birinci sınıf dayanıklılık ve yalıtım

Eksileri

 • Gözlüğe duyarlı
 • Bas dağıtımı tutarlı değil

Daha uzun oyun süreleri için ve daha fazla dayanıklılık için birinci sınıf bir kalite sunmaktadır.

Bunun dışında, kafa boşluğunu kapatan yüksek kaliteli kulak kapakları sayesinde kulaklığı rahat bulacaksınız. Uzun oyun seansları sırasında gerekli yalıtımın keyfini çıkarın.

HyperX Cloud Alpha, ses kalitesinde de son derece iyi bir performans sergiliyor. Net ses sağlayan 50 mm çift odacıklı neodimyumdan güç alır. 

4. HyperX Cloud Revolver S

Artıları

 • Çok yönlü ses performansı
 • Uzun süreli kullanımlarda bile rahat
 • Harika yapı kalitesi

Eksileri

 • Mikrofon konumlandırma geliştirilebilir
 • Kısa kablo

Çok yönlü bir cihaz arıyorsanız, HyperX Cloud Revolver S tam size göre bir kulaklıktır.

HyperX Cloud Revolver S, birinci sınıf kaliteye yakın bir kalite ve konfor isteyen, ancak buna bütçe ayırmayan oyunculara yöneliktir. 7.1 kanal surround ses, şık tasarım ve sağlam bir yapı ile birlikte gelir.

Revolved S'nin ses kalitesi, ses bölümünde iyi dengelenmiştir. Genel olarak, oyun oynamak ve hatta film izlemek için harika olan net ve temiz ses kalitesi elde edersiniz. Tiz ve bas mükemmel bir şekilde dengelenir.

Kulaklıkta yer alan mikrofonların kalitesi daha iyi olabilirdi, belki de bu kulaklığın tek kusuru olabilir.

Mikrofon Discord sertifikalıdır, yani oyun oynarken mümkün olan en iyi gürültü engelleme performansını elde edersiniz.

Ayrıca sesi kolayca ayarlamak ve surround sesi etkinleştirmek için kullanışlı bir dongle'a da erişebilirsiniz!

 

3. Logitech G Pro X Wireless Lightspeed

Artıları

 • Düşük gecikmeli kablosuz donanım kilidi
 • Mükemmel uyum
 • Discord ile harika çalışıyor

Eksileri

 • Logitech G HUB hantal
 • Kesinlikle yalnızca oyun için
Logitech G Pro X Wireless Lightspeed, birinci sınıf bir ekipmandır ve bu listedeki ilk üründür. Kablosuz bir kulaklıktır ve tercih ettiğiniz cihaza bağlamak için bir dongle ile birlikte gelir.
Logitech'in Lightspeed adlı kendi tescilli kablosuz çözümünün kullanımıyla düşük gecikme süresi sunar. Bunu yıllardır geliştirdiler ve şu anda yüksek kaliteli kablosuz çevre cihazlarının çoğunda kullanılıyorlar. 
 
G Pro X, gerçekten üstün ses kalitesi sunan 50 mm PRO-G Sürücüler tarafından desteklenmektedir. Bas tutkunu iseniz, sunulan bas doğruluğunun keyfine varacaksınız. Ayrıca orta, yüksek ve alçakta iyi performans gösterir.
 
Cihazın pil ömrü, 2,4 GHz kablosuz bant kullanılarak 15 m menzil ile 20+ saattir. Ayrıca, DTS Headphones X 2.0 – 7.1 surround ses ile birlikte gelir. Bu, sesin gerçek mesafesini ölçebildiğiniz için oyun oynarken size daha iyi hassasiyet sağlar.
 
Mikrofona gelince, harika bir performans sergiliyor! Kayıt kalitesi, sesinizin doğal, net ve net çıkmasını sağlar.

2. Razer BlackShark V2 Pro

Artıları

 • Kullanımı rahat
 • Harika ses
 • İnanılmaz mikrofon
 • Kablosuz

Eksileri

 • Pahalı

Razer ürünleri oyuncular göz önünde bulundurularak üretilmiştir ve Razer BlackShark V2 Pro bunun en iyi örneğidir.

V2'nin PRO sürümü kablosuzdur ve dünya dışı bir THX 7.1 surround ses sunar. Kulaklık ayrıca Triforce Titanium 50 mm yüksek kaliteli ses sürücüleri tarafından desteklenmektedir.

Kutunun dışında, yüksek kaliteli bir kulaklık bulacaksınız. Razer, mat tasarımı ve yandaki kült popüler logosu ile tasarımı basit ama hemen dikkat çekmektedir.

File kumaşla sarılmış suni deri kulak yastıkları kullandığından kulaklığın konfor seviyeleri yüksektir. Hafiftir ve yalnızca 0,70 lb ağırlığındadır. Neredeyse her oyuncuya uyacak şekilde mükemmel boyutta ve şekillendirilmiştir.

BlackShark Pro v2, yapı kalitesinin yanı sıra, Triforce Titanium 50 mm üst düzey sürücüler tarafından desteklenen üst düzey ses kalitesi sunar. Kulaklığı kişiselleştirmek için Razer Synapse 3 ile oynayabilirsiniz.

1. SteelSeries Arctis Pro + GameDAC

Artıları

 • Rahat
 • Harika tasarım
 • Yüksek Çözünürlüklü sesli rapor
 • DAC üzerinden özelleştirme seçenekleri

Eksileri

 • Pahalı
 • Biraz ağır kulaklık

Derin bir ses ortamı için Hi-Res ses birinci sınıf hoparlör sürücüleri ve DTS surround ses kullanır. Bas doğruluğu, gerçek dışı zirveler / düşüşler ile inanılmazdır.

Kulaklığın kalbinde GameDAC bulunur. Bu, yerel 96 kHz, 24 bit desteği sağlayan, Yüksek Çözünürlüklü Ses sağladığı onaylanmış tek kulaklıktır.

Yumuşak ped kullanımı sayesinde rahattır. Yani, daha uzun saatler oyun oynamayı planlıyorsanız, Arctis Pro'ya kolayca güvenebilirsiniz. Tüm kafa boyutlarına uygundur.

Bu birinci sınıf SteelSeries kulaklık, çıkarılabilir bir mikrofonla birlikte gelir. Mikrofonun kayıt kalitesi iyi olmanın da ötesinde; tam netlik, ayrıntıyla kayıt yapabilir ve aynı zamanda gürültü iptali sağlayabilir.

Discord ile nasıl bir performans sergiliyor?

Bir oyuncu olarak takım arkadaşlarınızı anlamakta herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Mikrofon ayrıca gürültüyü kaldırabilir ve size gürültülü ortamlarda mükemmel performans sunar.