En İyi 12 Multiplayer Oyun 2021

En İyi 12 Multiplayer Oyun 2021

90'lardan bu yana, çok oyunculu oyunlar hayatımızın büyük bir parçası haline geldi ve en mutlu anılarımızın çoğu arkadaşlarımızla ve ailemizle oyun oynamakla geçti

Son on yılda, çok oyunculu oyunlar hızla gelişti ve bizi kendine hayran bırakan bazı mükemmel çevrimiçi oyunlar hayatımıza girdi. Dota 2 ve World of Warcraft oyunları arkadaşlarımızla saatlerce oyun oynamamıza sebep olan oyunlardan oldu, ancak arkadaşlarınızla kesinlikle oynamanız gereken sayısız çevrimiçi çok oyunculu oyun var.

Şu anda arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi 12 çevrimiçi çok oyunculu oyunun bir listesini derledik. 

Şimdi, lafı daha fazla uzatmadan başlayalım.

En İyi 12 Multiplayer Oyun 2021

12. Medal Of Honor: Allied Assault 

Medal of Honor: Allied Assault, 2000'lerin başından itibaren en popüler çok oyunculu  oyunlardan biri oldu. Oyun, 2. Dünya Savaşı'nın detaylı bir şekilde hazırlanmış ortamlarında şanslarını deneyen binlerce gerçek zamanlı oyuncuya sahipti. Stalingrad'dan özelleştirilmiş sığınaklara kadar her yerde, adınızı listenin en üstüne çıkarmak için bu oyunda saatlerce zaman geçirebilirsiniz.

 • Yayın Tarihi – 20 Ocak 2002
 • Tür – Aksiyon / Birinci Şahıs Nişancı
 • Geliştirici – 2015 Games, LLC., İcculus.org

11. Minecraft

Eğer aktif olarak oyun oynayan biriyseniz, muhtemelen en az bir defa Minecraft oynamışsınızdır veya adını duymuşsunuzdur.

Bu oyun 3D tasarımı farklı bir boyuta taşıyor ve bölgenizi özelleştirmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Diğer benzer oyunların aksine Minecraft, ruh halinize bağlı olarak ayrı oyun modları sunduğu için kendi alanında benzersizdir.

Bir meydan okuma arıyorsanız, Hayatta Kalma modu tam size göre, ancak arkadaşlarınızla eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız Yaratıcı Modu oynamalısınız.

 • Yayın Tarihi – 16 Ağustos 2011
 • Tür – SandBox 
 • Geliştirici – Mojang Studios, Telltale Games, Xbox Game Studios, Double Eleven

10. Team Fortress 2

Team Fortress 2, yıllar boyunca aldığı tüm övgüleri hak eden taktiksel bir birinci şahıs nişancı oyunudur. 3D tasarımlı dünya, takım ölüm maçları ve herkes için ücretsiz modlarla zorlu ve eğlenceli bir oyun sunuyor.

Team Fortress 2'nin en büyük avantajı, tamamen ücretsiz olması ve Steam'de bulunabilmesidir. Ayrıca Team Fortress 2, macOS içinde mevcuttur.

Oynanışa gelince, grafikler oldukça modası geçmiş ancak düzenli güncellemelerle oyunun orijinal sürümüne kıyasla birçok farklı özellik göreceksiniz. 

 • Yayın Tarihi – 7 Ekim 2007 
 • Tür – Aksiyon / Nişancı
 • Geliştirici – Valve 

9. Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Son on yılın en popüler AAA oyunlarından biri olan Ubisoft'tan Tom Clancy's Rainbow Six Siege, en sofistike mekaniklere sahip mükemmel bir 3. şahıs nişancı oyunudur. Oynanış ve grafikler kesinlikle nefes kesici ve arkadaşlarınızla mücadele ederken, özenle hazırlanmış 3D unsurları oldukça beğeneceksiniz.

Piyasaya sürülmesinin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen, Tom Clancy's Rainbow Six Siege şu anda bile oldukça aktif ve binlerce oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Ubisoft'un sunucu desteği, gereksiz çökmeler ve yüksek ping ile oldukça hayal kırıklığı yaratsa da, arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 • Yayın Tarihi – 7 Nisan 2015
 • Tür – Aksiyon / Birinci Şahıs Nişancı 
 • Geliştirici – Ubisoft 

8. Call of Duty: Mobile

Son yıllardaki PUBG Mobile'ı elde ettiği başarıdan sonra, Infinity Ward önemli bir adım attı ve 2020'nin en çok oynanan mobil oyunu haline gelen Call of Duty: Mobile'ı geliştirdi.

Diğer herhangi bir CoD oyunu gibi, Crossroads, Rust ve daha fazlasını içeren Modern Warfare serisinden sayısız çok oyunculu mod ve haritaya sahiptir. Dahası, battle royale modunun yanı sıra, TDM, FFA, Pistol Only ve diğer birçok modda arkadaşlarınızla takım kurabilirsiniz.

 • Yayın Tarihi – 1 Ekim 2019
 • Tür – Aksiyon / Nişancı
 • Geliştirici – Tencent Games 

7. 8 Ball Pool  

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz ücretsiz çok oyunculu oyunlar mı arıyorsunuz? 8 Ball Pool, cihazlarınızda oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz çok oyunculu bilardo oyunlarından biridir. 

Yaklaşık on yıldır dünya çapında trend olan 8 Ball Pool'da uzun saatler geçiren milyonlarca profesyonel oyuncu var ve bundan asla sıkılmayacaksınız. Ayrıca, 8 Ball Pool bir Miniclip oyunudur ve tarayıcınızla kolayca erişebilirsiniz.

 • Çıkış Tarihi – Ekim 2010
 • Tür – Bilardo / Bilardo Oyunu 
 • Geliştirici – Miniclip 

6. League of Legends

En yoğun taktiksel oynanışa sahip olan League of Legends, daha önce hiç yaşamadığımız eşsiz bir MOBA deneyimi sunuyor. Güçlü kahramanların mekaniği ve geniş cephaneliği Dota 2'ye benzeyebilir, ancak bu ücretsiz oynanabilen MOBA oyununda acımasız savaşta ustalaşmak çocuk oyuncağı değil. 

Neredeyse on yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen, League of Legends hala en üst sıralarda yer alıyor ve milyonlarca oyuncu her ay bu rekabetçi oyunda becerilerini test ediyor. Düşmanınıza başarılı bir şekilde baskın yapmak için olağanüstü becerilere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, LoL sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. 

 • Yayın Tarihi – 27 Ekim 2009
 • Tür – MOBA
 • Geliştirici – Riot Games 

5. Destiny 2

Yine bir başka hızlı tempolu birinci şahıs nişancı, ancak Destiny 2, çoğu rekabetçi oyunun eksik olduğu yoğun bir oyun sunuyor. Işınlama portalları ve dış dünyalardan gelen şeylerle, oyun çok ilginç hale geliyor ancak silah kullanımı ve mekanik, diğer birinci şahıs nişancı oyunlarıyla aynı hissi veriyor. 

Grafikler bizi hayran bıraktı ve mükemmel şekilde oluşturulmuş 3B nesneler bizi geliştiricilerin sıkı çalışmasına hayran olmaya zorladı. Dahası, orada birçok çok oyunculu atış oyunu var ancak Destiny 2, oyuncular için benzersiz bir deneyim getiriyor ve birkaç saatinizi ayırabilirseniz, bu oyuna el atmanız önerilir.

 • Yayın Tarihi – 28 Ağustos 2017
 • Tür – Aksiyon / Nişancı 
 • Geliştirici – Bungie Inc

4. Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

Ubisoft, muhteşem çevrimiçi çok oyunculu oyunlar yapmakla pek ünlü değil, ancak Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint ile kendilerini gerçekten aştılar.

Mükemmel dövüş taktiklerine sahip bir 3. şahıs nişancı oyunudur ve kooperatifi onu daha da eğlenceli hale getirir. Her ne kadar Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint'in son derece zor olduğu konusunda sizi uyarmalıyım ve hızlı tempolu çok oyunculu oyunlara aşina değilseniz, o zaman bu eşsiz becerileriniz için bir tehdit oluşturacaktır. 

Dahası, Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint'in oynanışı doğal bir ortam sunuyor ancak kaos, insanların hayatta kalmalarını merak etmesine neden oldu. Bir oyun gecesi için Tom Clancy's Rainbow Six Siege, en iyi seçimlerimizden biridir. 

 • Yayın Tarihi – 26 Temmuz 2019
 • Tür – Aksiyon / Taktiksel Nişancı 
 • Geliştirici – Ubisoft 

3. Valorant 

Counter-Strike'tan çok ilham alan Valorant, oyuncunun çeşitli temsilciler arasından seçim yapacağı ve her birinin kendi bireysel yeteneklerine sahip olduğu birçok farklı oyun moduna sahip çok oyunculu bir nişancı oyunudur.

Ana akım modunda, bir takım raundu kazanmak için bombayı yerleştirmekle görevlendirilirken, diğer takım topraklarını savunmalı ve tüm düşmanları ortadan kaldırmalıdır. 

Valorant'ın grafikleri oldukça iyidir ve mekanikler çok basit ve ustalaşması kolaydır, ancak her temsilcinin kendine özgü yetenekleri vardır ve her beceride ustalaşmak zorlu bir görev olacaktır.

Arkadaşlarınızla oynamak için çevrimiçi bir nişancı oyunu arıyorsanız, o zaman Valorant denemeniz gereken başka bir oyun. 

 • Yayın Tarihi – 2 Haziran 2020
 • Tür – Aksiyon / Nişancı
 • Geliştirici – Riot Games 

2. Counter-Strike: Global Offensive 

2012'de piyasaya sürülmesine rağmen, Counter-Strike: Global Offensive, hala dünyanın yüzündeki en popüler çevrimiçi nişancı oyunlarından biridir.

Rekabetçi doğası, dünya çapında milyonlarca oyuncuyu beraberinde getirdi ve bu yeni on yılda bile CS: GO, binlerce eşzamanlı oyuncuyla hala güçleniyor.  

Counter-Strike 1.6, çevrimiçi oyuna yeni bir yüz veren ilk nişancı oyunlarından biriydi ve dünyadaki birçok efsanevi oyuncu kariyerine Counter-Strike serisinden başladı.

Siz ve arkadaşlarınız itibarlarını kaybetme konusunda endişelenmiyorsanız, gidin onlarla CS: GO oynayın. 

 • Yayın Tarihi – 21 Ağustos 2012
 • Tür – Aksiyon / Birinci Şahıs Nişancı 
 • Geliştirici – Valve Corporation

1. PlayerUnknown's Battlegrounds

Ünlü olarak PUBG olarak bilinen PlayerUnknown's Battlegrounds, zamanımızın en popüler ve en iyi çok oyunculu oyunlarından biridir.

PUBG, PvP modlarıyla birlikte bir battle royale oyunu sunuyor ancak bu oyunun başarısının arkasındaki sebep, mükemmel battle royale moduydu.

Ayrıca, PUBG Mobile şu anda Play Store'daki en çok hasılat yapan oyunlardan biridir ve arkadaşlarınızın oyun teçhizatı yoksa , bunu cep telefonunuzda da oynayabilirsiniz. 

Battle royale arenasında, ya arkadaşlarınızla oynayabilir ya da tek başınıza oynayabilir ve becerilerinizi test edebilirsiniz, ancak tavuk yemeği yeme şansınızı artırmak istiyorsanız, tam takımlarla katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 • Yayın Tarihi – 30 Temmuz 2016
 • Tür – Battle Royale 
 • Geliştirici – PUBG Corporation