En İyi 15 Mobil Açık Dünya Oyunu

En İyi 15 Mobil Açık Dünya Oyunu

Bazen arkanıza yaslanıp büyük resmin içinde nefes almanız gerekebilir. Dijital bir alanda yaşayan ve nefes alan bir dünya! İşte bu dünyayı bir cep telefonuna koyun ve bu dünya avucunuzun içine veya cebinize kolayca sığsın.

Artık açık dünya oyunları, tüm oyun platformlarında dolaşıyor. Bir platformun oyun oynamak için ne kadar uygun olduğu, bazen açık dünya oyunlarının ne kadar eğlenceli olduğuyla bile ölçülür. Bu bağlamda, cep telefonları tam teşekküllü bir oyun platformudur. Bu oyunlardan hangisinin mobilde açık dünya türünü en iyi temsil ettiğini seçme zahmetinden kurtulmanız için size bir liste hazırladık.

 

15) Frostborn (Survival-RPG)

Açık dünya oyunlarınızda biraz İskandinav veya Viking tadı olmasını tercih ediyorsanız Frostborn tam size göre. Birçok karmaşık açık dünya sistemi ve mekaniği içerir ve çok oyunculu birçok unsurla RPG ve hayatta kalma gibi birçok türün bir karışımıdır.

Frostborn'da, Midgard'ın ölülerin eline geçmesinden sonra bir zamanların büyük Viking uluslarını yeniden inşa etmek için arkadaşlarını bir araya getirmesi gereken bir Viking kahramanı rolünü üstleniyorsunuz. Bunu yapmak için, yerleşim yerlerinize katılırken tanrıların gücünü de kullanmanız gerekecek.

 

14) MadOut2 BigCityOnline (Aksiyon-Macera-Suç)

Oyunun tuhaf ismine aldanmayın. MadOut2 BigCity Online, özellikle eski GTA oyunlarının elde taşınabilir cihazlar için fiyat etiketini beğenmiyorsanız, iyi ve yetkin bir GTA çakmasıdır. Ücretsizdir ve yaklaşık 10 kilometrekarelik keşfedilecek büyük bir bölgeye sahiptir.

Aynı zamanda Android veya iOS'taki diğer GTA çakmalarına benzer bir suç dramasıdır, ancak 100 oyuncuya kadar çevrimiçi çok oyunculu olma avantajına sahiptir. Bu sayede battle royale oyunlarını yeniden oluşturabilirsiniz.

 

13) Off The Road (Keşif-Sürüş Simülasyonu)

GTA çakma şehirlerini biraz fazla telaşlı veya gürültülü buluyorsanız, kırsalda canavar bir 4×4 sürmek veya geniş açık 3D işlenmiş denizlerde bir yatta yelken açmak isteyebilirsiniz. Off the Road, ihtiyacınız olan, ancak elde edemediğiniz dijital tatili size sunuyor.

Off the Road, tamamen insanlar yerine araçlarla ilgili, gerçekleştirilmiş bir 3D açık dünya oyunudur. Oyun içi yerlerin çoğu kırsal manzaralardır. Bunların hepsini kamyonlarda, arabalarda, traktörlerde ve tabii ki teknelerde keşfedebilirsiniz.

 

12) Second Galaxy (Uzay Simülasyonu-RPG)

Tamamen benzersiz ve muhtemelen mobil cihazlarda daha önce hiç yapılmamış oyun Second Galaxy yenilik arzunuzu tatmin edecek. Uçsuz bucaksız galakside yerinizi bulurken kendi uzay aracınıza el koymanıza izin veren bir uzay simülatörü.

Geminizin aynı zamanda karakterleriniz olarak hizmet ettiği ve ilerleyeceğiniz bu 3D manevra kabiliyetine sahip evrende yapılacak çok şey var. Galaktik fraksiyonlar için görevler yapabilir, korsanları avlayabilir veya sadece açık alanın görkeminde güneşlenebilirsiniz.

 

11) Six-Guns: Gang Showdown (Aksiyon-Macera-Suç)

Hiç Red Dead Redemption gibi bir oyunu mobilde denemek istediniz mi? Six-Guns: Gang Showdown buna en yakın deneyimi sunuyor. Pratik olarak GTA mobili, ancak Amerika Birleşik Devletleri'nin Batı sınırında yer almakta.

Yani Batı çöllerinin esintili güneşi altında bir kovboy ya da silahşör olacaksınız. Atınızla dolaşın ya da kendini şanslı hisseden bazı serserileri arayın. Oyunun kendi hikayesi var ve oynaması ücretsiz.

 

10) Minecraft (Co-Op Hayatta Kalma)

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın bu oyundan kurtulamazsınız. Minecraft hem yaratıcılık hem de özgürlük üzerine kurulmuş en iyi oyun. Pek çok oyun, Minecraft'ın kolayca sağladığı aynı modülerlik ve kişiselleştirme düzeyine ulaşamıyor.

Yine de ücretsiz değil ve sorun değil, PC ve konsol muadilleri zaten fiyat konusunda o kadar cömert değil. Ne olursa olsun, bu, çok oyunculu ile tamamlanmış daha büyük ve daha güçlü platformlarda olduğu gibi hemen hemen aynı deneyimi sunuyor.

 

9) Goat Simulator (Günlük Hayat-Simülasyon)

Bazı oyunlar, oyuncularına verebileceği en iyi şeyin sinsi, yıkıcı ve aptalca bir eğlence olduğunu unutma eğiliminde. Goat Simulator küçük bir kasabada inatçı bir keçi olarak oynadığınız, görünüşte işlevsiz bir oyun olarak piyasaya sürülmüştü.

Şimdi, aynı keçi Android veya iOS telefonunuzun küçük ekranında terör estiriyor. Grafikler o kadar da zorlayıcı değil, zaten mobil donanıma kolayca sığabilmesi için tasarlanmış. Biraz stres atmak için iyi bir oyun.

 

8) Stardew Valley (Çiftçilik-RPG)

Biraz stres atmaktan bahsetmişken, bunu daha sofistike ve daha az nihilizmle yapmak, popüler çiftçilik oyunu Stardew Valley'de her zaman mevcut. Oyun PC ve konsolda çok başarılı.

Mobilde, aynı özellikler elinizin altında. Grafikler aynı ve oyuncular, romantizm animesinden fırlamış gibi sıcak tek taşralı klişelerle dolu bazı uzak tarım arazilerinde oyunu hayallerindeki emeklilik gibi görebilirler.

 

7) Grand Theft Auto: San Andreas (Aksiyon-Macera-Suç)

Açık dünya oyunları söz konusu olduğunda, onu popülerleştiren baba seriye göz atmadan olmaz. Var olan Grand Theft Auto oyunları ve mobile taşınanlar arasında San Andreas en unutulmaz ve zengin özelliklere sahip olmaya devam ediyor.

Grafik cephesinde hızlı eskiyor olabilir, ancak masaya getirdiği hikaye, oynanış ve ilgi çekici yerler sizi haftalarca hatta aylarca meşgul edecek. Los Santos'un elinizin altında olması harika bir duygu.

 

6) Gangstar Vegas (Aksiyon-Macera-Suç)

Görsel açıdan daha iyi performans gösteren bazı Grand Theft Auto türevlerine de göz atmak isteyebilirsiniz. Gangstar Vegas, GTA serisinden çok şey ödünç alan bir açık dünya oyunu.

Aralarındaki fark, bunun yalnızca mobil platform için yapılmış bir oyun olması, özellikle San Andreas'tan gelen o kötü şöhretli tren görevi düşünüldüğünde, sıradan oyuncular için daha az hantal ve daha bağışlayıcı hissettirmesi. Gangstar Vegas, paçavralardan zenginliğe yükselirken gelişen bir suçluyu kontrol ettiğiniz aynı oyun ve hikaye yapısını takip ediyor.

 

5) Crashlands (Co-Op Hayatta Kalma-RPG)

Crashlands sevimli görünebilir ve Stardew Valley ile aynı görsel stili takip edebilir, ancak kafanız çok karışmasın, bu açık dünya oyunu bir hayatta kalma savaşıdır. Oyuna yabancı bir gezegende mahsur kalan galaktik bir kamyon şoförü olarak başlıyorsunuz.

Bundan sonra, yolculuğunuzda size yardımcı olabilecek her türlü materyali aramak için gezegende dolaşmaya çalışırken tamamen kendi başınızasınız. Yerel halkın sıcak olmasını beklemeyin, sizi çoğunlukla bedava yemek olarak görüyorlar.

 

4) Sky: Children Of Light (Günlük Hayat-Keşif)

Hayatta kalma oyunları çok mu stresli? O zaman neden daha sakin ve sakin bir şey denemiyorsunuz? Tek başına oynanabilen ödüllü bir oyun ama asıl olay, oyun dünyasında oynayacak rastgele insanları bulmak.

Oyunun özünde keşif tabanlı bir tema parkı var. Oyun dünyasında uçabilir ve görkemli ve bazen ciddi ortamlarında güneşlenebilirsiniz. Yalnız veya üzgünseniz, bu muhtemelen indirmeniz gereken mobil oyunlar listesinde bir öncelik olmalı.

 

3) ARK: Survival Evolved (Co-Op/PVP-Hayatta Kalma)

Bazı insanlar için, oyunları bu kadar heyecan verici yapan şey, diğerlerini alt etmenin ve tepenin kralı olmanın heyecanıdır. Bu, ARK: Survival Evolved'i anlatıyor ve PC ve konsollardaki en baskın oyunlardan biri olduğunu kanıtladı. Oyuncuların, kimin en iyi olduğunu görmek için dinozorlarla dolu kaotik bir adada çılgınca koşmasına izin veriyor.

Bir mobil sürümü olacağı kimsenin aklına gelmezdi, ancak ARK Android ve iOS'a taşındı. Grafikler beklendiği gibi biraz düştü ama orijinal oyunun oynanışı, hayatta kalma tutkunlarının zevk alması için yeterince iyi temsil ediliyor.

 

2) Oceanhorn (RPG)

Legend of Zelda oyunları, iyi bir geleneksel macera oyunu yapmak isteyen herhangi bir geliştirici için her zaman sağlam bir çerçeve olmuştur. Oceanhorn'un yapımcıları bunun da ötesine gitti. Hem oyun hem de grafiklerde klasik Zelda oyunlarını geçti.

Oceanhorn, güçlü bir hikaye ve bir Japon bestecinin unutulmaz müzikleri ile kendi başına öne çıkıyor. Oyuncular denizleri ve adaları keşfetmenin yanı sıra balık tutma gibi sakinleştirici aktivitelere de katılabilirler.

 

1) Genshin Impact (RPG)

The Legend of Zelda'dan sonra gelen oyunlardan bahsetmişken, Genshin Impact şu anda açık ara en başarılısı. Breath of the Wild benzersiz bir RPG yapan her şeyi alıyor ve kendi farkını ortaya koyuyor.

Garip bir tanrı onları sürgün ettikten sonra oyuncu karakterini Teyvat dünyasına atar. İşte insanları bulabilecekleri en iyi karakterleri elde etmek için yüzlerce dolar harcamaya zorlayan bir açık dünya co-op RPG oyunu.