Şimdiye Kadarki En Gerçekçi 10 Oyun

Şimdiye Kadarki En Gerçekçi 10 Oyun

ster kitap, ister TV şovu, film ya da video oyunu olsun, bizi gerçeklikten uzaklaştırmak ve gerçek dünyada yaşamanın stresinden bir mola vermek için kurguya güveniyoruz. 

Herkesin farklı zevkleri vardır ve bazılarının sürükleyici bulabileceği oyunlar diğerleri için farklı olabilir.

Ancak bir oyunu sürükleyici hale getirmeye yardımcı olan tek şey gerçekçiliktir – eğer işler gerçek gibi görünüyorsa veya gerçek hayatta olduğu gibi çalışıyorsa, oyun dünyasına girip dertlerinizi unutmak daha kolay geliyor.

Peki gerçekçi oyunlar arıyorsanız hangilerini oynamalısınız?

İşte bugün oynayabileceğiniz en gerçekçi 10 oyun.

2021'in En Gerçekçi Oyunlarının Listesi

10. Resident Evil 2 

Çıkış Tarihi: 2019 | Geliştirici: Capcom | Desteklenen Platformlar: Microsoft Windows, PS4, Xbox One

Çaylak polis Leon Kennedy, Raccoon Şehri polis departmanındaki ilk gününde ortaya çıktığında, muhtemelen büyük bir zombi salgını, yıkımına eğilmiş mutant bir süper asker bulmayı veya karakolun karmaşık bulmacalarla dolu olmasını beklemiyordu.

Leon ve Claire, şehrin harabeleri arasında ve hayatta kalma şansları varsa, uğursuz Umbrella Corporation tarafından serbest bırakılan garip canavarlara karşı savaşmalıdır.

1998 yılında rekorlara imza eden bu oyunun yeniden geliştirilmiş hali o oldukça gerçekçi ve başarılı.

Oyun, bu fantastik FPS'ye gerçekçilik dokunuşu ekleyen bir dizi mekanik kullanıyor. 

En dikkate değer olan envanter sistemidir – hem Leon hem de Claire çok sınırlı taşıma kapasitesine sahiptir ve bu kapasiteyi yalnızca çevreye gizlenmiş çantaları veya kılıfları bularak artırabilirler.

9. Detroit: Become Human

Çıkış tarihi: 2018 | Geliştirici: Quantic Dream | Desteklenen Platformlar: Microsoft Windows, PS4

Yakın gelecekte insanlar, hizmetçi olarak satılan robotlar ile birlikte hayatlarını sürdürecekler. Bu durumu da en iyi özetleyen oyun Detroit: Become Human'dır.

Küçük kızıyla birlikte istismarcı sahibinden kaçan ev hizmetçisi bir android olan Kara'yı takip edin. Hizmetkârlığa dönüşen devrimci, diğer androidleri kölelik bağlarından kurtarmaya kararlı olan Marcus'a yardım edin.

Detroit: Become Human , birçok nedenden ötürü piyasaya sürüldüğünde eleştirmenlerce beğenildi, ancak birçok insanı etkileyen şey, Quantic Dream'in karakterleri aracılığıyla oyunculara hissettirdiği duygulardı.

Üç kahramanın her birinin geçmesi gereken kendi duygusal yolculuğu var ve her biri yoğun bir şekilde ilişkilendirilebilir. 

Oyuncunun hareketlerini ve ifadelerini yakalamak için kullanılan hareket yakalama teknolojisi birinci sınıftır ve oyunu daha gerçekçi hale getirir.

8. Hellblade: Senua’s Sacrifice

Yayın Tarihi: 2017 | Geliştirici: Ninja Teorisi |  Desteklenen Platformlar: Microsoft Windows, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Senua'nın sevgilisi öldüğünde, onu kurtarmak için dünyanın uçlarına ve arkasındaki boşluklara kadar savaşmaya karar verdi.

Kafasındaki seslerle başına bela olan bir lanetten duyduğu acıya rağmen, aşkını kurtarmak için İskandinav tanrıçası Hela'yı öldürmek için Helheim'ın karanlık diyarında savaşır.

Bu muhteşem karanlık fantezi başlık, 2017'de piyasaya sürüldüğünde ve iyi bir sebepten dolayı oyuncuların gözlerini kamaştırdı. Grafikler ve oynanış inanılmaz, ancak insanları etkileyen şey Senua'nın psikozunun ustaca ele alınmasıydı.

Geliştiriciler , Senua'nın deneyimlerini yaratmak için sinirbilimciler ve diğer akıl sağlığı uzmanlarının yanı sıra durumdan muzdarip gerçek insanlarla yakın bir şekilde çalıştı ve oyun, şimdiye kadar yaratılmış durumun en doğru tasvirlerinden biri olarak kabul edildi.

7. Far Cry V

Yayın Tarihi: 2018 | Geliştirici: Ubisoft Montreal / Ubisoft Toronto | Desteklenen Platformlar: Microsoft Windows, PS4, Xbox One

Hope County, Montana bir savaş bölgesidir. Askeri bir savaş bölgesi değil, ilçedeki kırsal kasabaların sakinleri ile Eden Kapısı olarak bilinen acımasız, fanatik bir kült arasında sürekli bir savaş.

Tarikat, bir süredir sivilleri kaçırıyor ve beyin yıkıyor ve geleneksel otoritelerin yapmayı başardığı çok az şey var. İşte burada devreye giriyorsunuz – savaş bölgesinde sıkışıp kalmış Hope County'nin şerif yardımcısısınız.

Yol boyunca, yerel direnişe katılmaya ve ilçeyi tarikatın acımasız hakimiyetinden kurtarmalarına yardım etmeye karar veriyorsunuz. 

6. The Witcher 3: Wild Hunt

Yayın Tarihi: 2015 | Geliştirici: CD Projekt Red | Desteklenen Platformlar: Windows, PS4 / PS5, Xbox One / Xbox Series X, Nintendo Switch

Geralt, Witcher oyun serisinin üçüncü bölümünde geri dönüyor; bu sefer korkunç, canavarca Vahşi Av'dan kaçarken Ciri'yi arıyor.

Geralt, dünyada bıraktığı tek aileyi ararken, tekrar eden karakterler geri gelir ve eski mekanikler geliştirilir.

Bu oyundaki gerçekçilik çoğunlukla ortamlardan gelir – güzel bir şekilde işlenirler ve Geralt'ın yaşadığı dünyayı ilginç ve gerçek hissettirir.

Bunun da ötesinde, düşmanların duyarlı yapay zekası vardır ve ortamlar, düşmanları ve diğer savaş yönlerini etkileyen dinamik gündüz / gece döngülerine sahiptir. 

5. Call of Duty 4: Modern Warfare

Yayın Tarihi: 2007 | Geliştirici: Infinity Ward | Desteklenen Platformlar: Windows, macOS, PS3, Xbox 360, Wii

Bu oyun, listemizdeki diğerlerinden biraz daha eski, ancak yine de gerçekçilik için dikkate değer bir oyun.

Gerçekçiliğin çoğu savaş sisteminden geliyor – istatistikleri etkilemek için farklı duruşların kullanılması, zırh veya sağlık öğelerinin eksikliği ve çeşitli diğer mekanikler Modern Warfare'ta savaşıyor. 

Oyunun gerçek hayattaki temeli aynı zamanda gerçekçiliğe katkıda bulunuyor, çeşitli uluslardan gerçek askeri birimlere dayanan düşmanlara karşı gerçek yerlerde savaşma fırsatına sahipsiniz.

4. The Vanishing of Ethan Carter (2014)

Yayın Tarihi: 2014 | Geliştirici: Astronotlar | Desteklenen Platformlar: Windows, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Gerçekçilik, güzelce oluşturulmuş ortamlardan, açık dünya biçimlendirmesinden ve oyuncunun bu uykulu küçük madencilik kasabasında tamamen kendi başlarına olduğunu hissetmesini sağlayan HUD veya ipuçlarının eksikliğinden geliyor.

3. Metro Exodus

Yayın Tarihi: 2019 | Geliştirici: 4A Games | Desteklenen Platformlar: Windows, macOS, Linux, PS4 / PS5, Xbox One / Xbox Series X, Stadia, Amazon Luna

Büyük beğeni toplayan Metro serisinin hayranları, Artyom'un efsanesinin son bölümünü sevecekler.

Metro: Exodus olaylarından sonra Artyom, Moskova dışında hayatta kalan insanların olduğunu kanıtlamaya takıntılı hale gelir ve bunu kanıtlamak için yüzeye tehlikeli yolculuklar yapmaya başlar.

Artyom'un başından beri haklı olduğu ortaya çıktı ve o ve karısı Anna, bildikleri dünyanın dışında güvenliğe doğru uzun bir yolculuğa çıkmalılar.

4A, Metro'nun içinde yer aldığı dünyayı fark etmek için gerçekten çok çaba sarf etti ve piyasaya sürülen her oyunda yalnızca daha ayrıntılı hale geliyor.

2. The Last Of Us Part II

Yayın Tarihi: 2020 | Geliştirici: Yaramaz Köpek | Desteklenen Platformlar: PS4

Ellie ve Joel The Last of Us'da Ateşböceklerinden kaçtıktan beş yıl sonra , işler herkesin en sevdiği ikiliyi arıyor gibi görünüyor.

Jackson, Wyoming'e yerleştiler ve oradaki sakinlerle arkadaşlar ve bağlantılar kurdular. Ancak Washington Kurtuluş Cephesi adlı bir grup şehre girdiğinde her şey değişir.

Liderleri Abby, babasını öldürmesinin intikamını almak için Joel'i öldürür. Trajedinin ardından Ellie, Abby'yi bulmak ve intikam almak için Seattle'a doğru bir yolculuğa çıkar.

Bu oyunun geliştirmelerinde ortaya koyduğu sorunların ve The Last of Us hayranlarını üzen anlatı kararlarının tam olarak farkında olsak da, bu oyunun çok gerçekçi bir şekilde işlendiğini itiraf etmeliyiz.

Karakterler arasındaki ilişkiler ham, dokunaklı ve duygusaldır ve onlar için çok içgüdüsel bir şekilde hissetmenizi sağlar.

Karakterler karşılaşmalardan sonra yaralarını ve yaralarını korurlar, bu da onlara sadece bir darbe alıp iyileşmek yerine gerçekten yaralanmış gibi hissettirir. 

1. Red Dead Redemption 2

Yayın Tarihi: 2018 | Geliştirici: Rockstar Studios | Desteklenen Platformlar: Windows, PS4, Xbox One, Stadia

1899'da Van der Linde çetesi, başarısız bir feribot soygunundan sonra Blackwater'dan kaçar.

Medeniyetin ilerlemesinin yakında kanun kaçağı çağını sona erdireceğini bilerek, suç hayatlarından emekli olmaya yetecek kadar para biriktirmeye karar verirler.

Kendileri için daha iyi bir hayat kurmaya çalışırken, para için işler yapan Arthur Morgan ve John Marston'u takip edin.

Gişe rekorları kıran Red Dead Redemption'ın bu oyunu, duyurulduğunda büyük bir heyecanla karşılandı ve hayal kırıklığına uğratmadı.

Hangi Oyun Şimdiye Kadarki En İyi Grafiklere Sahip?

Listemizdeki tüm başlıklar harika grafiklere sahip olsa da, şimdiye kadarki en iyi grafikler için şu anki kazanan Red Dead Redemption 2.

Oyunun nefes kesici manzaraları, detaylara gösterilen özen ve geliştiricinin Vahşi Batı'larını filmler, sanatlar veya diğer oyunlar yerine gerçek yerlere dayandırma ısrarı, onları hem benzersiz hem de oldukça gerçekçi kılıyor. Sadece bu oyunun ekran görüntülerine bakmak bile “şimdiye kadarki en iyi grafikler” unvanını hak ettiğini düşünmeniz için yeterli.