Şimdiye Kadarki En Uzun 15 Video Oyunu

Şimdiye Kadarki En Uzun 15 Video Oyunu

Öncelikle, burada listelenen oyunlar, tekrarlar dikkate alınmadan ana hikayeyi ve eklenen yan görevleri tamamlamak için gereken oyun süresine göre değerlendirilir. Şimdiye kadarki en uzun video oyunları listesi zamanla güncellenecek ve bu listede olmayı hak edebilecek en yeni oyunları ekleyeceğimizden emin olacağız.

Ve başka oyunların da bu listeye girmesi gerektiğini düşünüyorsanız, yorum bırakmaktan çekinmeyin! 

Şimdiye Kadarki En Uzun 15 Video Oyunu

15. Assassins Creed Odyssey

Oyun Süresi: Ortalama 75 Saat +

 • Yayın Tarihi: 2 Ekim 2018 
 • Geliştirici: Ubisoft
 • Desteklenen Platform: Xbox, PS4, PC, Google Stadia

Assassin's Creed Odyssey, Valhalla'dan daha büyük, şimdiye kadarki en büyük AC oyunu . Antik Yunanistan'da, Sparta (Leonidas sonrası) ve Atina'nın savaşla meşgul olduğu zamanlar ve cinayetin intikamını almak için savaşmak, binmek ve öldürmek için her iki tarafı da kadın veya erkek lider, doğuştan ikiz olarak seçebilirsiniz

Yine de gerçek bir AC oyunu değil, teklifte çok az gizlilik var ve sadece uzun savaş düelloları ile manevra yapıyorsunuz. Ama işleri ilginç kılan şey harita, hikaye ve bol yan görevler.

14. Red Dead Redemption 2

Oyun Süresi: Ortalama 80 Saat

 • Yayın Tarihi: 26 Ekim 2018 
 • Geliştirici: Rockstar Games
 • Desteklenen Platform: PS4, Xbox One, PC, Stadia

RDR2 oynamadıysanız, her şeyi duraklatmalı ve hemen şimdi devam etmelisiniz. Wild Outlaw West'te geçen bir açık dünya oyununu RDR2'den daha iyi yeniden hayal etmek zor. RDR2 bir deneyimdir ve her anını yaşayabilirsiniz. Yine de ana hikayenin ötesine geçtiğinizden emin olun, sizi bekleyen güzel ayrıntılı bir dünya var.

Mesele şu ki, Red Dead Redemption, deneyimlenecek bir dijital sanat eseri. Kayıtsızlığa işaret etmek eğlencelidir ve çok az video oyununun yaratmaya çalıştığı kardeşçe bir ortam yaratır.

13. Stardew Valley

Oyun Süresi: Ortalama 80 Saat

 • Yayın Tarihi: 26 Şubat 2016
 • Geliştirici: Eric Barone, Sickhead Games, ConcernedApe
 • Desteklenen Platform: Switch, PS4, Android, Linux, iOS, PC, PS Vita

Stardew Valley'de yapacak neredeyse bir şey var ve bunu yapmalısın. Hava kararmadan ve uyku vaktinden önce mahsulünüzle ilgilenin, komşunuza merhaba deyin.

Oyunu daha geniş ufuklara doğru ilerleten, köydeki 30 kişilik karakterlerle yaratabileceğiniz her ilişkinin sayısız değişkeni olan ilişkilerdir. Hepsi söylendi, alıştığınız zaman, köy sizden çoktan 20 küsur saat almış olmalı ve oyun daha yeni başlıyor.

Hepsinin basit karmaşıklığı, sizi 50 saatlik ana oyunun ötesine taşıyacak olan şeydir. Bazılarımız, her şeyin dibine inmeyi tercih eden nadir kişiler, 120 saatlik sınırın çok ötesine geçecek olsa da dikkatli olun!

12. Xenoblade Chronicles X

Oyun Süresi: Ortalama 80 Saat

 • Yayın Tarihi: 29 Nisan 2015
 • Geliştirici: Monolith Soft, Nintendo
 • Desteklenen Platform: Switch, Wii U, Nintendo 3DS

Zaten başarılı bir bilim kurgu RPG serisini daha iyi hale getirmek için ne yapabilirsiniz? Gerçekten basit, sadece büyüt.

Xenoblade Chronicles X, bir JRPG'de bulabileceğiniz belki de en zorlu oyun ortamını yaratmak için daha büyük canavarlar ve daha acımasız mekanizmalarla daha büyük bir dünyaya genişliyor.

Ancak Odyssey'den farklı olarak, harita hakkında daha az ve oyunun nasıl geliştiğiyle ilgili daha çok şey var. 

Xenoblade Chronicles X bunu zorluyor. Bu konuda çok fazla şey var ve sonunda spoiler vermekten vazgeçeceğiz, ancak gördüğünüz tüm bu mükemmel oyun videolarının nadiren oyunda elde ettiğiniz şeyler olduğunu söyleyelim.

Yine de, X iterasyonunu piyasadaki en uzun video oyunlarından biri ve mükemmel bir oyun yapan şey budur.

11. Baldur’s Gate II: Enhanced Edition

Oyun Süresi: 90 Saat Ortalama

 • Yayın Tarihi: 15 Kasım 2013
 • Geliştirici:  Overhaul Games, BioWare
 • Desteklenen Platform: Switch, PS4, PC, Xbox One

Baldur's Gate II, RPG'lerin büyük kötü kurdu, içerik, savaş, öngörü için bariz ön koşul ve daha sonra biraz daha içerikle dolu bir kült klasik.

Bu gelişmiş DD oyununda asla yeterince goblin ve gulyabani bulamazsınız. Bu sefer kahramanın Jon Irenicus, Sarevok'tan daha iyi durumda – olgun, önsezili ve karanlık. Aklınızda bulundurun, bu sadece etraftaki en uzun RPG'lerden biri değil, aynı zamanda etraftaki en zor oyunlardan biri.

10. Dragon Age: Inquisition

Oyun Süresi: Ortalama 85 Saat +

 • Yayın Tarihi: 18 Kasım 2014
 • Geliştirici: BioWare
 • Desteklenen Platform: PS3, Xbox 360, PC 

Dragon Age: Inquisition, önceki iki neslin başardığı her şeyi bir araya getirerek geride bırakması anlamında en iyi video oyunu serilerinden biridir!

Bununla birlikte, bu oyunu etrafındaki en uzun RPG'lerden biri olarak ileriye götüren, ince bir şekilde birbirine dokunmuş ve biraz uzun süreli ara sahnelerle karakterlerdir.

Hiçbiri diğerinden daha zayıf olmayan 9 oynanabilir karakter, Dragon Age: Inquisition, türün bir başyapıtıdır. En basit oyuncular bile yaklaşık 60 saat boyunca oyalanacaklar.

09. Fallout 76: Wastelanders Expansion

Oyun Süresi: Ortalama 50 Saat (160 Saatin Üzerinde Tam Oyun İçeriği!)

 • Yayın Tarihi: 14 2020 Nisan
 • Geliştirici: Bethesda Game Studios
 • Desteklenen Platform: PS4, Windows, Xbox One

Fallout 76, serideki en uzun oyundur, daha çok Wastelanders DLC ile saatlerinizi boşa harcayacak kadar büyük genişleyen bir haritaya sahip epik oranlarda bir video oyunu.

Fallout'un yıllar içinde çekiciliğini yitirdiği doğru. Kıyamet sonrası Batı Virginia'da yapabileceğiniz çok şey var ve Fallout 76 bazen bu konuda yetersiz kalıyor.

Belki de bu Wastelanders DLC'sinin oynamaya değer olmasının tek nedeni ücretsiz olmasıdır. Fallout 76: Wastelanders, hataların ve devasa bir haritanın geniş boşluğunun yanı sıra, 50 saat sürecek kadar oynanabilir içeriğe sahiptir.

Kısa bir süre için bile bunun ötesine geçin ve oyunda en az 170 saat boyunca yeterli içeriği oynayın.

08. Metal Gear Solid V: Phantom Pain


Oyun Süresi: 70 Saat Artı (170 Saatin Üzerinde Tam Oyun İçeriği!)

 • Yayın Tarihi: 1 Eylül 2015
 • Geliştirici: Kojima Productions, Konami
 • Desteklenen Platform: Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, Windows.

Metal Gear oyunları oynamadıysanız, Metal Gear Solid 3'e bir göz atmanızı öneririz, çünkü hikayenin çoğu bundan kaynaklanır.

Belirli bir Captain Price ile neredeyse aynı yapıya sahip nadir bir video oyunu karakteri olan Big Boss olarak oynuyorsunuz. Yine de zevk alacağınız şey, gizli oyuncular için çok fazla bonus içeren taktik oyun.

Dümdüz, görevlerde yolunuzu patlatmak en fazla 50 saat sürecektir. Mükemmel haritaları tam olarak tanımadan ilerleyeceğinizi düşünün ve 100 saate bakıyorsunuz.

En iyi yanı – bu oyun sizi olayları başka bir perspektiften düşünmeye ve siz farkına varmadan saat sayısına eklemeye zorlayacak!

07. Witcher 3: Wild Hunt

Oyun Süresi: 70 Saat + (175 Saatin Üzerinde Tam Oyun İçeriği!)

 • Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2015
 • Geliştirici: CD Projekt
 • Desteklenen Platform: PC, PS4, Xbox One, Switch.

Witcher 3: Wild Hunt, dünyadaki en uzun video oyunu değil , ancak bazıları için bu şimdiye kadarki en iyi RPG ve bu nedenle tekrar oynamaya değer.

Öncelikle, CD Projekt'in bu video oyunuyla elde ettiği şey anlaşılmaz. Doğrusal bir RPG serisini basitçe patlatarak güzelce hazırlanmış bir açık dünyaya götürürken her görevi devasa haritayla bütünleştiriyorlar.

Witcher 3, neredeyse tüm sayılarda, özellikle de karmaşık ama anlaşılır hikayede, tek başına yaklaşık 55 saat gerektiren bir oyundur.

Bu bittiğinde, sizi 175 saatten fazla uzatmaya yetecek kadar içerik vardır.

06. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Oyun Süresi: 50 Saat (180 Saatin Üzerinde Tam Oyun İçeriği!)

 • Yayın Tarihi: 3 Mart 2017
 • Geliştirici: Nintendo
 • Desteklenen Platform: Switch, Wii U

Zelda serisi, Japon animasyon sanatçılarının yaratabileceği en iyi şey olan animasyon sanatının her zaman ön saflarında yer almıştır.

Bununla birlikte, belki de Link'in geçtiği hemen hemen her sahnede sizinle konuşan büyüleyici sanat dilleri ile bu, onu bir seviye yükeltir.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, video oyunlarının sıradan aksiyon gerilimlerine dönüştüğü ve gün geçtikçe cazibesini yitirdiği bir zamanda ortaya çıkan bir oyun. Bu dijital sanat şaheserini henüz oynamadıysanız, bugün oynamalısınız.

Bunun ötesinde, Hyrule'un büyüleyici dünyasında, sizi en az 60 saat meşgul edecek kadar Link olarak yapacak çok şey var.

05. Elder Scrolls V: Skyrim

Oyun Süresi: Skyrim Sonsuzdur.

 • Yayın Tarihi: 11 Kasım 2011
 • Geliştirici: Bethesda, Iron Galaxy
 • Desteklenen Platform: PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Switch, PC

Bu neslin giriş gerektirmeyen birkaç video oyunundan biri olan Skyrim, video oyunlarını nasıl algıladığımızı değiştirdi.

Geniş, açık uçlu, zekice tasarlanmış ve bağımlılık yaratan çok oyunculu. Merkezi bir hikaye olmasına rağmen, çoğunlukla oyunun dışa doğru genişlediği bir üs görevi görür. Saatler aktıkça, Skyrim neredeyse sonsuzdur!

04. Persona 5

Oyun Süresi: Ortalama 100 Saat +

 • Yayın Tarihi: 15 Eylül 2016 
 • Geliştirici: Atlus, P Studio
 • Desteklenen Platformlar: PS3, PS4

Temel 'canavarı öldürün ve ardından daha büyük bir canavarı öldürün' RPG mekaniklerini alın ve esasen parlak bir senaryo ile birlikte bir tür genç yaşam simülatörüne ekleyin ve Persona 5'in bu kadar iyi yaptığı şeye yaklaşabilirsiniz.

En temel RPG oyun mekaniğini birleştirir ve bağımlılık yaratan hikaye yapılarıyla güçlendirir. Ana hikayesi söz konusu olduğunda, 100 saate kadar uzanan en uzun video oyunlarından biridir.

03. Elite: Dangerous

Oyun Süresi: Ortalama 180 Saat +

 • Yayın Tarihi: 16 Aralık 2014 
 • Geliştirici: Frontier Developments
 • Desteklenen Platformlar: PS4, Xbox One, PC

Oyuncuların çok fazla zaman harcadıkları göz önüne alındığında, bunu şimdiye kadarki en uzun video oyunlarına eklemek zorunda kaldık.

Elite: Dangerous, bu listedeki diğer oyunlara benzemez. Burada, bir uzay gemisinde galaksinin içinden geçiyorsunuz ve yolunuzu yükseltmek için ne gerekiyorsa yapıyorsunuz. Yine de merkezi bir hikaye var, ancak eğlence çok oyunculu modda.

Sizi kaderinize doğru yönlendirecek merkezi bir hikaye yok. Bir yıldız gemisi ve bir avuç uzay parasıyla basitçe başlayarak kendi başınasın. Bir korsan, bir paralı asker, bir tüccar veya bir madenci arasında olduğunuz şey, yalnızca sizin iradenize bağlıdır. Şimdi bu gerçek bir açık dünya oyunu ve yapacak çok şey var. 

02. ARK: Survival Evolved

Oyun Süresi: Ortalama 150 Saat + (300 Saatin Üzerinde Tam Oyun İçeriği!)

 • Yayın Tarihi: 2 Haziran 2015
 • Geliştirici: Studio Wildcard, Virtual Basement, Instinct Games
 • Desteklenen Platform: PS4, Xbox One, Switch

Çok az hayatta kalma oyunu hem zorluk hem de oynanış açısından bu kadar yoğun. Bu, etraftaki en uzun Xbox One oyunları arasında epik oranlarda bir video oyunudur ve PlayStation'da da mevcuttur.

Cömertçe ödüllendirici ve aynı zamanda vahşice cezalandıran, halo kıyafetleri giyen dinozorları evcilleştirme fikri kapsayıcı ve oldukça iyi çalışıyor.

İlerlemeye yardımcı olacak sadece bir hikaye tabanı var, ancak tüm yükseltmeleri ve teknolojiyi ortaya çıkarmak sizi 500 saate çıkarabilir, bunu doğru okudunuz. Eğer bir oyuncuysanız, bu denemeye değer.

01. The Longing

Oyun Süresi: 9600 Saat (Hikayeye Göre Toplam Oyun Uzunluğu)

 • Yayın Tarihi: 5 inci 2020 Mart
 • Geliştirici: Studio Seufz
 • Desteklenen Platformlar: PC (Linux Dahil)

İstatistiksel olarak The Longing , şimdiye kadar geliştirilmiş en uzun video oyunudur. The Longing bir macera RPG'sidir ve bir zamanlar güçlü bir kralın kalan tek hizmetkarı olan Shade'siniz.

Kral, yetkilerinin geri geleceği 400 gün boyunca uyuyacak. Ancak o zamana kadar, post-modern edebiyatı okuyarak veya mağara dekorunu yükselterek yer altı imparatorluğuna doğru ilerleyeceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ashen'ı bitirmek ne kadar sürer?

Ashen, çoğunlukla sadece hikayeyi takip eden ortalama 22 saatlik bir oyun süresine sahiptir. Her bir oyun ayrıntısını tamamlamak yaklaşık 34 saat sürecektir.

Greedfall'u bitirmek ne kadar sürer?

Greedfall, hikaye ilerlemesine sadık kalarak ortalama 20 saatten fazla bir oyun süresine sahiptir. Her bir oyun ayrıntısını tamamlamak yaklaşık 50 saat sürecektir.

Blasphemous'u bitirmek ne kadar sürer?

Blasphemous, sadece ana hikayeyi takip eden ortalama 15 saatlik bir oyun süresine sahiptir. Tüm oyunu tamamlamak 25 saatten biraz fazla zaman alacaktır.

Fallout 2'yi bitirmek ne kadar sürer?

Fallout 2, yalnızca merkezi görev ilerlemelerini tamamlayan ortalama 30 saatten fazla bir oyun süresine sahiptir. Tüm yan görevler de dahil olmak üzere devasa genişleyen haritanın her yönünü tamamlamak, deneyimli oyuncular için bile 80 saatten çok daha fazlasını gerektirecek.

Call of Duty WW2'yi bitirmek ne kadar sürer?

Call of Duty WW2 2020, yaklaşık 7 saat süren kısa bir ortalama oyun süresine sahiptir. Mevcut görevlerin ve haritaların tüm ayrıntılarını belirlemeye istekli hayranlar, boş yer bırakarak 20 saatin altında bitirebilir.