2017’de Satın Alabileceğiniz En İyi PS4 Harici ve Dahili Sabit Diskleri

2017’de Satın Alabileceğiniz En İyi PS4 Harici ve Dahili Sabit Diskleri

Artık PS4’ünüz nefes alma zamanı geldi. Biraz daha boşluk açmanın zararı olmaz. Neyseki PS Plus oyunlarına daha fazla boşluk açmak için yeni bir PS4 almanıza gerek yok. 4.50 güncellemesi sayesinde tornavida bile kullanmadan yalnızca almış olduğunuz harici USB belleğini cihazınıza bağlamanız her şeyi çözecektir. 1 TB’lık diski takın ve PS4’ünüzde harici USB belleğin nasıl kullanılacağına dair bilgi edinin. Ardından 500GB’lık oyun alanı olsun size 1.5 TB oyun alanı, tam 3 kat artış. İyi, hoşta PS4, PS4 Slim ve PS4 Pro için en iyi sabit sürücü hangisi?

Ha ayrıca ben cihazıma bir şey takmam ilk günkü gibi saf kalsın diyorsanız endişelenmeyin. Dahili sürücünüzü bir aksilik olmadan da değiştirebilirsiniz. Aşağıda sizin için en iyi dahili sabit sürücülerin tam listesini paylaşacağız. Her üç playstation türü de bir laptop bilgisayar tipi 2.5 inç sürücü kullanıyor. Bunu yapmak kolay ve daha da önemlisi, konsolun fabrika garantisini tamamen bozulmadan halledilebilir.

Şimdi her şey tamamsa tek kalan şey en iyi sabit sürücüyü seçmek. Dahili veya harici disklerde, modern depolama pazarı, geleneksel tabla sabit disk sürücüleri (HDD’ler) hala hayatta ve çalışıyor, daha önce hiç olmadığı kadar çok çeşitli teknoloji içeriyor ancak son zamanlarda katı hal sürücüleri (SSD’ler) ve katı hal hibrid Sürücüler (SSHD’ler) için, bugünün tüketicisi her zamankinden daha fazla satın alma düşüncesine sahip. Veri Depolama denizine daldık ve mevcut en iyi PlayStation 4 sabit disk yükseltmelerini oradan çıkardık. Bütçeniz, bilgi seviyeniz veya yükseltme nedeniniz ne olursa olsun, ihtiyacınız olan çözümü elde ettik.

                 

                  

                        

PS4 İçin En İyi Harici Sabit Diskler

               

                

                     

1. Toshiba 1TB Canvio Basics

1. Toshiba 1TB Canvio Basics

Kapasite: 1TB | Depolama Türü: HDD | Fiyat: 55.50 Dolar

Bu cihaz, PS4’ünüzün sabit disk alanını üç katına çıkarmanın en iyi yoludur. Bu kaygan küçük uzantıyı takın, süper bir şekilde PS4’ünüzle eşleşecek, orda olduğunun farkında bile olmadan kazanmış olduğunuz tüm baytların tadını çıkarın. Ucuzluk, kalite ve çok fazla depo …

2. Seagate Expansion 2TB Portable USB HDD

2. Seagate Expansion 2TB Portable USB HDD

Kapasite: 2 TB | Depolama Türü: HDD | Fiyat: 64 Dolar

Seagate’in gülünç derecede iyi fiyatlı 2 TB’lık teklifiyle deponuzu tekrar artırın. Seagate’in gülünç derecede iyi fiyatlı 2 TB’lık teklifiyle deponuzu tekrar artırın. Düzgünce yerine oturan, ince ve isteyen olursa diye 3TB ve 4TB’lık sürüm seçenekleri bulunmakta. Herhangi bir şebeke kablosuna da gerek yok, tak ve çalıştır. Ayrıca USB 3.0 ile, verileri hızlı bir şekilde aktarır.

3. Samsung SSD T3 500GB

3. Samsung SSD T3 500GB

Kapasite: 500GB | Depolama Türü: SSD | Fiyat: 180 Dolar

Tamam biraz pahalı olabilir ama yükleme hızlarınızı yükseltmek istiyorsanız, SSD mükemmel bir seçimdir. Boyuttan ve hızlılıktan endişeleniyorsanız, bu listede en son seçeceğiniz seçenek bu olmalı. Sonuçta cidden pahalı bir ürün. 500GB’lık bir sürümü makul bir fiyata (bir SSD için) alabilirsiniz, ancak daha fazla depolama arzularsanız ciddi derecede pahalı1TB ve 2TB sürümleri mevcuttur.

4. Seagate Expansion 5TB

4. Seagate Expansion 5TB

         

       

      

PS4 İçin En İyi Dahili Sabit Diskler

     

      

         

         

1. Seagate 1TB Gaming SSHD ST1000LM014

1. Seagate 1TB Gaming SSHD ST1000LM014

Kapasite: 1TB | Depolama Türü: SSHD | Fiyat: 60 Dolar

Seagate 1TB Oyun SSHD’si, tam bir SSD tarafından sağlanan iyileştirmeleri(daha kısa yükleme süreleri,

daha hızlı kurulumlar, vb.) büyük bir işaretlemeye gerek duymadan sunar. Elbette ki uyarımız da var, bu SSHD, 5400RPM’de dönen bir fiziksel diske dayandığından, iyileştirmeler geleneksel bir SSD kadar etkileyici olmayabilir. Yine de uygulamada, tasarruf ettiğiniz parayı düşününce çok ta büyük bir imtiyaz değil, çünkü farklı oyunlar, durumunuza göre sürücünüzün gelişmiş özelliklerinden yararlanacak veya yararlanmayacak belli değil. Ne olursa olsun, bu disk depolama kapasitenizi iki katına çıkaracak ve çoğu durumda performansı artıracaktır. Bu, 100 $’dan daha az bir fiyatının olması büyük fayda sağlamakta.

2. Seagate 2TB Laptop HDD ST2000LM007

2. Seagate 2TB Laptop HDD ST2000LM007

Kapasite: 2 TB | Depolama Türü: HDD | Fiyat: 75 Dolar

Depolama alanın genişlemesi ve uygun fiyatlılık ve erişim hızını arttırmak daha büyük bir önceliğe sahipse, Seagate’in 2 TB Dizüstü Bilgisayar HDD’sinden daha iyi bir bellek alamazsınız. Bu sürücü PlayStation 4’ünüzün dört kat daha fazla depolama kapasitesine sahip olmasını sağlar; ki bu da, yakın bir gelecekte PlayStation Plus oyunlarının ağırlığını taşımanızda yardımcı olacak demektir. Bu sürücünün temel dezavantajı, Seagate’in 1 TB SSHD’sinin aksine, bu sürücü, 5400 RPM’de dönen ve PS4 sabit disk sürücüsü ile aynı hızda dönen geleneksel bir sabit sürücü. Bunun anlamı, oyunlar için bol miktarda alanınız olurken daha oyunlar hızlı dolup hızlı yüklenmeyecek anlamına geliyor.

3. Seagate FireCuda 2.5″ 2TB SSHD

3. Seagate FireCuda 2.5

Kapasite: 2 TB | Depolama Türü: SSHD | Fiyat: 100 Dolar

Daha fazla depolama alanı istiyorsanız, Seagate’in FireCuda 2.5 “2TB sürücüsü PS4’ünüzdeki alanı dört katına çıkarmak için idealdir ve onun hibrid sürücü işlevselliği sayesinde de hızınız artar. FireCuda boyut açısından idealdir ve bir SSHD sürücüsü için uygun fiyatlıdır. Tam anlamıyla sağlam durmamasına rağmen hız farkını kesinlikle farkedeceksiniz; bu nedenle bütçeniz hakkında endişelenmiyorsanız, 2TB FireCuda, çevredeki en iyi PS4 sabit disklerinden biridir. Destiny Crucible başarılarınızın sonsuz videolarını artık saklayabileceksiniz.

4. Seagate 1TB Laptop HDD ST1000LM035

4. Seagate 1TB Laptop HDD ST1000LM035

Kapasite: 1TB | Depolama Türü: HDD | Fiyat: 53 Dolar

Seagate’in Dizüstü Bilgisayarı HDD’sinin 1 TB modeli, katıbir bütçeye sahip olan tüketici için en iyi seçenek olsa da, bu pazarlık fiyatetiketi bazı imtiyazlarla karşı karşıyadır. Öncelikle, bu 5400 RPM’likgeleneksel bir HDD olduğundan, stok PS4 sürücüsüne kıyasla herhangi bir hızgelişimi görmeyeceksiniz. Bu modelde, 2TB sürümünden ziyade iş başına dahayüksek bir fiyat ödüyorsunuz, ancak toplam sürücünün fiyatı önemli ölçüde düşükkalıyor. Buna rağmen hala yeni bir AAA oyun fiyatı karşılığında konsolunuzundepolama kapasitesini iki katına çıkarmaya izin verdiğinden, bunu en iyi PS4sabit disk yükseltmelerinden biri olarak size gözümüz kapalı tavsiyeedebiliriz.

5. Samsung 850 EVO 1TB

5. Samsung 850 EVO 1TB

Kapasite: 1TB | Depolama Türü: SSD | Fiyat: 100 Dolar

Teknik açıdan katı hal sürücüler her yönüyle karma ve geleneksel disk sürücülerinden daha üstündür. Okuma / yazma hızları çok daha hızlıdır, güç tüketimi daha düşüktür ve katı hal sürücülerin hareketli parçaları olmadığından sıklıkla kötü niyetli disk sürücülerindeki genel rahatsızlıklardan etkilenmezler. SSD’ler, büyük teorik performans artışı sağlayan, aynı zamanda olası komplikasyonların zaman içindeki sayısını azaltan hızlı, verimli sürücülerdir. Tabiki paranın etkisi burada var.

SSD’ler, herhangi bir türdeki sürücünün bütçeye oranla en kötü depolama oranına sahiptir; yani, çok daha az depolama alanı için çok daha fazla para ödeyeceksiniz. Bir PC’de, bu, SSD ile ilişkili kanıtlanmış performans artışı nedeniyle genellikle kabul edilebilir bir alışveriş olabilir. Bununla birlikte, bir PlayStation 4’te bu geliştirmeler daha az garantili bir sabittir. Kesinlikle varolurlar, ancak var oldukları dereceler oyundan oyuna değişir. Yalnızca, giriş ücretinin, performans için en yüksek potansiyele sahip olmanın getirdiği huzura değer olup olmadığına karar verebilirsiniz. Samsung 850 EVO mükemmel bir seçim ve nihai PS4 sabit disk yükseltmesi için ayrıca, Samsung 850 EVO’nun muazzam bir 2TB sürümünü veya para hiçbir şey diyorsanız 4 TB sürümü de alabilirsiniz!

6. Western Digital Black 6TB WD6001FZWX

6. Western Digital Black 6TB WD6001FZWX

Kapasite: 6TB | Depolama Türü: HDD | Fiyat: 360 Dolar

WD Black 6TB, bir miktar para dökmeye ve konsolunuzun boyutunu artırmaya niyetliyseniz sizin duyulmamış, görülmemiş miktarlarda depolama alanına erişmenizi sağlayan ağ geçidinizdir. WD Black 3.5 “HDD, yani PlayStation 4’ün dizayn edildiği 2.5” dizüstü bilgisayar versiyonu yerine normalde bir masaüstü bilgisayarda bulunan bir sürücü türü olduğu anlamına geliyor. Bu, aslında PlayStation’ın içine sığmayacağı ve bunun yerine konsolun dış tarafında, özellikle de Nyko Data Bank’da yaşaması gerektiği anlamına geliyor. Bu şekilde koyduğunuzda, konsolun üst kısmını komple sarıyor ve SATA / güç bağlantılarını PS4’ün 2,5 inçlik sürücü yuvasından geçerek 3,5 inçlik bir sürücünün kurulmasına izin veriyor.

CUH-1200’ün altında bir model numarası bulunan PlayStation 4s’te, maksimum 4 TB’a kadar olan sürücüleri barındırabilirken, CUH-1200’in üstünde bir model numarası olan PS4’ler 8 TB’a kadar çıkabilir. WD Black 6TB’yi 8 TB’lık bir diskte kapasite ve fiyat arasında rahat bir uzlaşma olarak seçtik, ancak maliyeti size dokunmayacaksa, Seagate Enterprise 8TB de muazzam bir sabit disktir. Hangisini seçerseniz seçin, bu diskler, öncelikle yüzlerce oyun satın alıp eşzamanlı olarak kurmayı planlayan kullanıcılar için önerilir. Ortalama bir tüketici, bu muazzam bir sürücülerin lüksünü kabul etse de, muhtemelen onlara para vermeden de mutlu olabilir.