2K Games'in Twitter Ve Facebook Hesapları Hacklendi

Yorum · 29 Görüntüleme

NBA ve WWE gibi önemli serilerin geliştiricisi olan 2K Games'in sosyal medya hesapları hacklendi.


      Basketbol serileri arasında en çok oynanan 2K'nin  geliştirici ve dağıtımcı şirketi olan 2K Games'in sosyal medya hesapları hackerlar tarafından ele geçirildi. Zaten 2K Games, son zamanlarda geliştirdiği oyunlarda meydana gelen oyun ve sunucu hatalarıyla oyun severlerin eleştirilerine sık sık maruz kalıyordu. Şimdi de sosyal medya hesaplarının hackerların eline geçmesi şirketin itibarının zedelenmesine sebep olabilir.

      Hackerların çeşitli güvenlik açıklarından yararlanarak 2K Games'in Facebook ve Twitter gibi önemli sosyal medya platformlarındaki hesaplarını ele geçirdiği öğrenildi. 2K Games, bu olayın hemen ardından ele geçirilen birçok hesabının kontrolünü tekrar ele geçirdi ancak Facebook sayfaları gibi önemli yerlerin kontrolünü sabah saatlerine kadar ele alamadı. Bu süreçte hackerlar, sosyal medya hesapları üzerinden birçok mesaj yayınladı.

      2K Games'in hesaplarını ele geçirken Hackerlar, hesaplar üzerinden birçok paylaşımda bulundu. Bu paylaşımların bazıları ırkçı bazıları müstehcen içerikli yazıları içeriyordu. Bu ırkı ve müstehcen paylaşımların ardından birçok oyun severden tepki mesajı yayınlandı ve eylem kınandı. Şu an itibariyle hackerların kim olduğuyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı.

      Oyun sektöründe yer alan şirketlerin başına çoğu zaman böyle olaylar gelebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda da FIFA çalışanlarına karşı bir siber saldırı yapılmıştı ve birçoğunun sosyal medya hesapları ele geçirilmişti. Ancak bu saldırılar kurumsal hesapları kapsamadığı için şirket açısından pek zararı olmadı. Fakat 2K Games'in başına gelen bu saldırıda birçok kurumsal hesabı ele geçirildi ve tepki çekecek paylaşımlar yapıldı. Şu an itibariyle 2K Games tarafından da herhangi bir açıklama yapılmadı.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!