AOC ve G2 Esports, birlikte güçlü – Uzun dönem işbirliği yenilendi

AOC ve G2 Esports, birlikte güçlü – Uzun dönem işbirliği yenilendi

AOC ve G2 Esports Ocak 2018’den beri süregelen çok başarılı işbirliklerini uzatma kararı aldılar. AOC, espor ve rekabetçi oyunda lider monitör markalarından biri ve G2’nin eğitim tesislerini en yeni teknolojiler ile donatıyor. Böylece takımlar, hem eğitimlerde hem de müsabakalarda yüksek doğruluğa ve performansa ulaşıyor. Hatta bu işbirliğinden, hem takım hem de G2 hayranları için özel olarak tasarlanmış, Signature versiyonu bir oyun monitörü de doğdu.

G2 küresel espor alanındaki ana oyunculardan biri olduğunu defalarca kanıtladı ve hatta son dönemde de bu yıl düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası’nda ikinci oldu. G2 ayrıca CS:GO, Hearthstone, Rocket League, Sim-Racing, Apex Legends, Rainbow Six Siege, PlayerUnknown’s Battlegrounds’da da başarılı oldu. G2 kadroları, kulübün kurulduğu 2013 yılından bu yana dünyanın en iyileri olmaya devam ediyor.

G2 Esports CEO’su Carlos Rodríguez şunları söyledi: “G2 olarak, AOC gibi güçlü ortaklarımızın yanımızda olması bizim için müthiş bir gurur kaynağı. Biz, onların katkıları sayesinde en iyi yaptığımız şeyi yapabiliyoruz – stil sahibi olarak, kupa kazanmak. Onların desteği ve inanılmaz ekipmanları olmasaydı bunların hiçbiri mümkün olmazdı. 2020, G2 hayranları için heyecan verici bir yıl olacak. Ben de AOC yanımızda, bizimle birlikte olacağı ve en yeni teknolojileri ile muhteşem olmamızı sağlayacağı için büyük bir heyecan duymaktayım”.

Şu anki tüm G2 PC takımları ve etkili influencerlar, AOC AGON AG251FZ gibi yüksek performanslı oyun monitörleri kullanacaklar. Öte yandan, onların içgörüleri ise AOC’nin zaten üst seviyedeki cihazlarını daha da perçinlemesine yardımcı olacak. Böylece G2 Esports oyuncularının, etkili influencerların, içerik yaratıcılarının ve hayranlarının deneyimlerini daha da iyileştirecek, böylece onların bu işbirliğinin meyvelerini toplamalarına yardımcı olacak. Üstelik bu teknik gelişmelere ek olarak, AOC ve G2 stantlarda, halka açık turnuvalarda, konulu çekilişlerde ve gelecek yıl için planlanmış, heyecan verici pek çok başka etkinlikte ileride de birlikte görünecek.

“Böyle sıra dışı bir organizasyonu desteklediğimiz için büyük bir heyecan duyuyoruz.” Dünya ikincisi olan takım hakkında, AOC Uluslararası Avrupa Pazarlama & İş Yönetimi Direktörü Stefan Sommer, “G2, League of Legends Worlds 2019 turnuvasında bir kez daha ustalığını kanıtladı”, diyor ve ekliyor: “Bu sponsorluk bize ilham verdi ve profesyonel oyuncuların monitörlerinden gerçekten ne beklediğini tespit etmemize yardımcı oldu. Bu da bizim, bu özel takıma en yeni inovasyonları sunabilmemiz demek. Hem geleceğin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyor hem de birlikte başardıklarımızın üzerine yeni bir şeyler koyacağımız için heyecan duyuyoruz”.