ASUS, Muhteşem Tasarıma Sahip GeForce RTX 2080’ı Duyurdu

ASUS, Muhteşem Tasarıma Sahip GeForce RTX 2080’ı Duyurdu

      Son yıllarda oyunculara yönelik ürettiği önemli parçalarla adını duyuran Asus, şık bir tasarıma sahip olan ROG Strix GeForce RTX 2080 SUPER White Edition modelini paylaştı. Beyaz renkte tasarıma sahip olan ekran kartı, oyuncular için dikkat çeken detaylardan birisi olacak gibi görünüyor. Bünyesinde barındırdığı Auto-Extreme Teknolojisi ve Axial-tech özellikleriyle de performans açısından oyuncuları memnun edecek.

       Bunların yanı sıra aliminyum yapı da olan arka plakaya sahip ROG Strix GeForce RTX 2080 SUPER White Edition, daha önce piyasaya sürülmüş olan ROG serisinde bulunan tüm yüksek performanslı bileşenleri bünyesinde barındırıyor. Asus tarafından duyurulan ekran kartı, tasarımı ve teknik özellikleriyle bir anda sistem toplamak isteyen oyuncuların dikkatini çekti.

TASARIM

    Asus’un tanıttığı ROG Strix GeForce RTX 2080 SUPER White Edition, tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. Özellikle beyaz rengi ile çok şık bir tasarıma sahip olan ekran kartı, oyuncuların oldukça dikkatini çekecek. Termal performansını arttırmak adına 2.7 genişliğinde oldukça büyük bir soğutucuya sahip olan ekran kartı, ayrıca yalnızca bu model için özel olarak üretilen Axial-tech fanlar, havayı oldukça verimli kullanıyor. 

   Modelin oldukça gelişmiş soğutma özellikleri, kartın sıcaklık değerlerini stabil tutarak kullanıcılara yüksek performanslar veriyor. Tüm bunlar NVIDIA’nın üst düzey GPU’sunun yüksek frekans değerlerine ulaşmasını sağlıyor.

TASARIM

Auto-Extreme

     Modelin bünyesinde barındırdığı Auto-Extreme teknolojisi, diğer modellerin aksine daha verimli bir yapıya sahip. Üretim aşamasında yapılan tüm lehim işlemlerinin tek bir seferde yapıldığı ve üretim aşamasında belirlenen yeni standartların olduğu otomatik üretim süreci.

      Bu otomatik üretim sürecinin en pozitif detaylarından birisi ise, üretim aşamasında ki bu etkenler kartta bulunan bileşenler üzerinde meydana gelecek olan zorlanmaları en aza indirgeyerek temizlik aşamasında güçlü ve zarar verecek kimyasalların kullanılmasına gerek bırakmıyor. Sonuç olarak bu teknoloji doğaya çok daha az etki ederken çok daha güvenilir ve verimli bir ürün ortaya çıkartıyor.

Auto-Extreme

ASUS Aura Sync

      Modelin dikkat çeken bir başka detayı ise ASUS Aura Sync yazılımı. Ekran kartının mat beyaz şeklinde ki dikkat çeken tasarımı, kasada bulunan RGB detaylarıyla oldukça dikkat çekici bir hale bürünüyor. ROG Strix GeForce RTX 2080 SUPER White Edition’ın ön ve arka plakaları üzerinde bulunan RGB aydınlatmalar, Aura Sync yazılımı sayesinde kişiselleştirilebiliyor. Ayrıca bu tasarımlar farklı farklı desenleri, statik renk seçeneklerini ve çalan müziklerle senkronize şekilde değişebiliyor.

ASUS ROG Strix GeForce RTX 2080 SUPER White Edition Teknik Özellikleri

GPU: NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER
CUDA Çekirdekleri: 3072
OpenGL®: OpenGL 4.6
GPU Saat Hızı: OC mode: 1890 MHz (Boost Clock)Gaming mode: 1860 MHz (Boost Clock) /1650 MHz (Base Clock)
Bellek Arayüzü: 256-bit
Video Belleği: 8 GB GDDR6
Bellek Hızı: 15.5 Gbps
Güç Bağlantısı: 2 x 8 pin
I/O: 1 x USB Type-C™2 x Native HDMI 2.0b2 x Native DisplayPort 1.4
HDCP: HDCP 2.2
Maks. Dijital Çözünürlük: 7680 x 4320
Maks. Ekran Desteği: 4
NVLink: Evet
Tavsiye Edilen Güç Kaynağı: 650 W
Bus Standardı: PCIe® 3.0
Paket İçeriği: 1 x ROG Hook & Loop1 x Speedsetup manual1 x ROG ruler
Birlikte Gelen Yazılımlar: ASUS GPU Tweak II & Driver, please download all software from the support site.
Slot2.7 slot

Ölçüler

Kart Boyutları: 30.5 x 13 x 5.4 cm
Kutu Boyutları: 40.5 x 23.3 x 8.85 cm

Ağırlık
Kart Ağırlığı:
1.42 kg
Paket Ağırlığı (Kart Dahil): 2.32 kg