Battle Royale Benzeri Bir Pac-Man Oyunu Nintendo Switch İçin Yayınlandı

Battle Royale Benzeri Bir Pac-Man Oyunu Nintendo Switch İçin Yayınlandı

Bir zamanlarınen sevilen oyunlarından biri olan Pac-Man Bandai Namco Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan Japon video oyunudur. Aynı şirket oyunu geliştirerek Battle Royale'e benzer bir tarzda tekrardan piyasaya sundu.

Yapılan açıklamalarda Nintendo Switch için çıkan oyunun ismi Pac-Man 99 olarak duyuruldu. Tetris 99 oyununu hatırlayan oyunseverlerin bildiği gibi Pac-Man 99'da yalnızca Nintendo Switch Online aboneleri için oynanabilir olacak. Nintendo of America tarafından atılan tweete buradan ulaşabilirsiniz.

Pac-Man 99 Nasıl Bir Oyun?

Pac-Man 99 klasik bir arcade oyunu olarak karşımıza çıkıyor. 99 oyuncunun online olarak oynadığı oyunda her oyuncu farklı bir labirentte mücadele edecek ve her labirent sonrası birkaç oyuncu elenecek bu sayede de sona kalan oyuncu Pac-Man olarak değerlendirilecek. 

Ayrıca oyuncuların labirentte yendiği her hayalet için diğer oyuncuların ekranlarında  “Jammer Pac-Man” olarak görülecek. Bildiğimiz üzere hayaletlere çarpıldığında hareket hızı düşecek ve oyun hızınız yavaşlamış olacak. Açıklamalara göre klasik Pac-Man oyunundaki hayaletlerin dışında da farklı hayaletler bizi bekliyor olacak. Bu hayaletleri yiyen oyuncular farklı türdeki hayaletlerin ortaya çıkmasına neden olacak. 

Geçtiğimiz saatlerde yayınlanan oyun Nintendo Switch üzerinden erişime sunuldu. Oyuna yalnızca Nintendo Switch Online aboneleri ücretsiz erişebilecekler. Oyunu oynamak isteyen Nintendo oyuncuları aylık 4 dolar gibi bir ücrete ve 3 aylıkta 8 dolar son olarak yıllık ise 20 dolar gibi bir ücret ile Nintendo Switch Online abonesi olabilecekler. Nintendo'nun yıllık aile aboneliğinden yararlanmak isteyen oyunseverler ise 35 dolar ödeyerek bir hesaptan 8 farklı kullanıcının erişebilmesi mümkün olacak.